Podstawka pod laptopa i komputer stacjonarny

Pracując dużo z laptopem, ryzykujemy nie tylko bóle szyi i karku. Niestety często przegrzewa się również bateria w notebooku. Idealnym rozwiązaniem na wszelkie problemy będzie właściwie dobrana podstawka pod komputer. Nie tylko pomoże w zachowaniu zdrowej pozycji podczas pracy. Do tego dzięki wentylatorowi schłodzi sprzęt, jeśli będzie się przegrzewał. Z punktu widzenia ergonomii jest to bardzo potrzebny element wyposażenia podczas pracy z laptopem.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 25

Podstawka pod komputer

Podstawki różnią się między innymi ilością pozycji, w jakich możemy ustawić laptopa. Kąt nachylenia jest bardzo ważny podczas pracy z komputerem. Ważne by monitor był na wysokości wzroku. Inaczej możemy się spodziewać bólu i napięcia szyi i ramion. Dzięki podstawce unikniemy bólu karku i zachowamy zdrową postawę mimo długich godzin pracy. Istotną zaletą niektórych modeli jest dodatkowa funkcja chłodzenia laptopa. Możemy być wówczas spokojni, że nasz sprzęt nie ulegnie przegrzaniu. Jeśli irytują nas kable plączące się po biurku, wybierzmy model z możliwością ich organizacji.

Podstawka chłodząca – chroni przed przegrzaniem

Przed zakupem sprawdźmy, z jakiego materiału wyprodukowana jest podstawka chłodząca. Powinna być solidna i trwała, z elastycznego tworzywa. Zwłaszcza jeśli będziemy z niej korzystać nie tylko w biurze, ale również w podróży. Przetestujmy czy wentylatory, które chłodzą laptopa, nie robią dużo hałasu. Nieprzegrzany notebook nie zadowoli nas, jeśli będziemy zmęczeni hałasem. Kilka godzin pracy powinno przebiegać w komforcie. Upewnijmy się również, czy będzie pasowała do rozmiaru naszego notebooka. Na szczęście większość podstawek pasuje do sprzętu wielkości siedemnaście cali. Jednak nie wszystkie. Sprawdzając unikniemy niepotrzebnych kłopotów ze zwrotem.

Podstawki chłodzące w sklepie Alibiuro.pl

W ofercie znajdziemy różne podstawki chłodzące pod laptopa. Ważne ile potrzebujemy regulacji kąta nachylenia. Niektóre podkładki mają ich aż sześć. Standardowo mamy do wyboru trzy lub cztery. Dzięki takiej różnorodności możemy ustawić laptopa na odpowiedniej dla nas pozycji. Zmniejszymy tym samym ryzyko bólu szyi i ramion. Dodatkowo trzeba zwrócić uwagę na inne aspekty. Istotne jest, aby były antypoślizgowe nóżki, które zapobiegną przesuwaniu się podstawki bez względu na rodzaj powierzchni. Jeśli potrzebujemy dodatkowego miejsca na różne przybory, wybierzmy model z dodatkową kieszenią na akcesoria. W utrzymaniu porządku na biurku pomoże dodatkowy system organizacji kabli.