Podkładka pod myszkę

Kiedy potrzebujemy kupić podkładki pod myszkę, znajdziemy na rynku bardzo szeroki wybór. Wydawałoby się, że to proste narzędzie służy jedynie, aby ułatwić pracę, żeby mysz się nie ślizgała. Okazuje się, że mamy znacznie więcej możliwości.

Wyświetlanie 1–48 z 224 wyników

Podkładki pod mysz w sklepie Alibiuro.pl

Przede wszystkim podkładka pod myszkę spełnia funkcję ochrony biurka czy stołu przed zarysowaniem. Do tego pomaga zachować właściwy poślizg przy ruchach myszy. W zależności od jej rodzaju czy to optycznej, laserowej czy kulkowej. Spodnia strona chroni powierzchnię stołu, jednocześnie powoduje, że materiał się nie ślizga i daje nam stabilność. Materiał to najczęściej tworzywo sztuczne, mikrofibra, a nawet plastik. Spód wykonuje się z pianki lub gumy. Wierzch często jest wykonany z poliestru. Dla graczy wierzch ma duże znaczenie. Nie może być za gruby. Materiał składa się ze specjalnych włókien. Tu liczy się szczególna jakość i precyzja. Spodnia część natomiast musi mieć idealną przyczepność. W pracy natomiast sprawdzi się podkładka pod mysz na całe biurko.

Podkładka pod myszkę – pracuj wygodnie

W zależności od potrzeb mamy spory wybór wielkości. Jeśli chcemy zabezpieczyć całe biurko, idealna będzie na przykład duża, twarda podkładka pod mysz na całe biurko. Znajdziemy również różnorodne kolory i kształty. Są dostępne prostokątne i okrągłe. Inne będą potrzebne do zwykłej pracy biurowej, a inne do gier. Bardzo dobrze sprawdzają się takie, które chronią dodatkowo dłoń. Dzięki miękkim żelowym lub piankowym zabezpieczeniom chronią przed zmęczeniem ręki i nadgarstka. Dodatkowa żelowa wkładka pozwala na naturalne ułożenie dłoni. Chroni przed przeciążającym naciskiem. Nadgarstek pracuje bez obciążenia, a dłoń porusza się bez odrywania ręki. Żelowa twarda podkładka pod mysz to najlepsze ergonomiczne rozwiązanie dla długo pracujących przy komputerze. Rozwój branży IT spowodował, że spędzamy przed komputerem coraz więcej czasu. Do tego dochodzi czas w domu. Wiele godzin nacisku i nienaturalnie ułożonej dłoni powoduje często ból, drętwienie, sztywność i nieprzyjemne mrowienie. Dlatego pojawia się coraz więcej przypadków zespołu cieśni nadgarstka. Od kilku lat nastąpił duży rozwój ergonomicznych produktów. Można także kupić osobno żelową podpórkę. Wtedy układamy ją dowolnie. Łatwiej dopasować do nadgarstka.

Podkładka pod mysz komputerową

Podobno najwięcej bakterii gromadzi się na biurku. A jest to nasze najczęstsze miejsce pracy. Miejsce, w którym spędzamy bardzo dużo czasu. Zazwyczaj brakuje go na codzienne sprzątanie. Dlatego sprawdzają się antybakteryjne podkładki pod myszkę. Wybór dotyczy również grubości. Są grubsze, cieńsze, a także ultracienkie. Materiał również jest istotny. Jeśli potrzebujemy sprzętu do gier, lepsza będzie taka ze specjalnych włókien. Optymalna dla różnych czułości myszki. Dla graczy precyzja ruchu jest bardzo istotna. Do tego lepszy materiał się nie strzępi. Nie trzeba wtedy wymieniać podpórki zbyt często. Szeroki wybór kolorów i kształtów zapewnia możliwość uatrakcyjnienia wyglądu biurka. Można nawet zastosować zdjęcie. Dla graczy znajdą się również podświetlane wersje. Daje to bardzo przyjemny efekt. Podświetlana i duża podkładka pod mysz zapewni komfort każdemu z graczy.