Monitory do pracy

Praca zdalna poza komfortem przebywania w domu i elastyczności czasu pracy nosi ze sobą konieczność zorganizowania stanowiska. Przy okazjonalnym home office, laptop to wystarczające narzędzie do sprawnego wykonywania zadań. W sytuacji gdy praca zdalna jest wykonywana codziennie z domu, warto poza ekranem laptopa  wyposażyć się w dodatkowy monitor, który zapewni nieporównywalną wygodę użytkowania i komfort dla ciała użytkownika.

Dodatkowy monitor w biurze i domu

Dlaczego jest to takie ważne? Ponieważ w pracy spędzamy minimum 8 godzin, a to poza czasem na sen, połowa naszego dobowego czasu. Ponadto, nawet jeśli zdecydowaliśmy się na powrót do biura, korzyści płynące z wykorzystania dwóch ekranów są niezaprzeczalne.

Ergonomia i zalety dwóch ekranów

Jeśli na co dzień korzystamy z laptopa, warto rozważyć zakup dodatkowego monitora, ponieważ drugi ekran poprawia efektywność jeśli często pracujemy na wielu oknach z plikami. Ponadto pozycja podczas pracy mniej obciąża plecy i jest bardziej naturalna. Oprócz tego urządzenia często są wyposażone w ergonomiczne podstawy, umożliwiające regulację wysokości więc idealnie dopasujesz je do swoich wymagań.

Wielkość monitora ma znaczenie

Optymalna odległość patrzenia na ekrany zależy od kilku czynników. Najważniejszymi są: poziomy kąt widzenia i wysokość znaków na ekranie. W praktyce najczęściej spotyka się dwie konfiguracje.

  1. Ekrany monitorów obok siebie – ten model najlepiej nadaje się dla użytkowników, którzy spędzają ponad 1/3 czasu wykonując zadania wymagające analizy danych z więcej niż jednego źródła.
  2. Ekran główny monitora na wprost użytkownika, a ekran dodatkowy z boku – ta forma jest najkorzystniejsza dla osób, które 2/3 czasu spędzają wykonując zadania wymagające dużego monitora.

Praca z dwoma monitorami jest dużo bardziej produktywna niż praca z jednym. Przy połowie z 8-godzinnego czasu codziennej pracy z monitorem wzrost produktywności przekłada się na 30 minut dziennie. Im większy ekran, tym większy jest wzrost produktywności, przy czym należy ograniczyć do minimum pracę na samym ekranie laptopa, ponieważ jest ona bardzo mało wydajna.

Wygoda pracy

Home office bardzo szybko i mocno wtargnął do naszego życia zawodowego. Początkowo jako nowinka i konieczność, po kilkunastu miesiącach okazał się remedium na wiele dotychczasowych problemów organizacyjnych, a przede wszystkim zapewnił pracownikom elastyczność czasu pracy oraz większą produktywność. Pracodawcy szybko zaakceptowali nową formę pracy ze względu na poprawę jej jakości, dostępność narzędzi do komunikacji oraz oszczędności w prowadzeniu i obsłudze firmy. Wiele nowinek na trwale została przeniesiona z home office do pracy w biurze, gdy część organizacji wróciła do pracy sprzed pandemii. Do nich zaliczymy pracę na dwóch lub więcej monitorach, dostęp do narzędzi komunikacyjnych oraz oprogramowania do pracy zdalnej a w przypadku średnich i dużych firm wyposażenie stanowisk pracy oraz sal konferencyjnych w hybrydowe systemy AV.

Kontakt

Wiemy jak  istotna jest komunikacja, dlatego jesteśmy do Państwa dyspozycji. Możesz się z nami skontaktować pod adresem mailowym [email protected] lub telefonicznie +48 502 264 163 lub +48 12 651 61 88.

Infolinia sklepu internetowego ALIBIURO.pl czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 16:00.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *