||

Wyprawka szkolna – z naszą listą zakupów o niczym nie zapomnisz

Zastanawiasz się, co powinno znaleźć się w wyprawce szkolnej Twojego dziecka? AliPrymus ma dla Ciebie specjalną podstawową listę artykułów, które Twoja pociecha potrzebuje, by radośnie rozpocząć nowy rok szkolny. Posłuchajcie, co nasz urwis ma do powiedzenia.

Szkolny piórnik

To chyba najważniejsza rzecz w plecaku ucznia. Tutaj znajdziecie moją wcześniejszą podpowiedź dotyczącą wyboru szkolnego piórnika. Ciekawi? Klikajcie tutaj!

Wybierzmy piórnik szkolny

Pióro i długopis

Kochani, chyba nikt nie wyobraża sobie pójść do szkoły bez dobrego narzędzia do pisania. Tak jak każdy rycerz ma dobrą broń, tak każdy uczeń musi, po prostu musi mieć dobre pióro czy długopis. Tata mówi, że w naszym sklepie znajdziecie zarówno pióro kulkowe, eleganckie pióro wieczne, jak i wygodne długopisy w różnych kolorach:

Znajdźmy długopis szkolny

Zeszyty, notatniki, bruliony

Tak jak nie ma dymu bez ognia, nie ma również pióra/długopisu bez zeszytu. Ja jako urodzony, młody biolog mówię Wam wyraźnie, że różnorodność gatunkowa w tym ekosystemie zeszytów jest przeogromnaaa…. Znajdziemy tu zarówno gatunek zeszytowych bezkręgowców – zeszytów z miękką okładką, a także zeszytów-kręgowców – zeszytów z twardą okładką. Zeszyty w linię, zeszyty w kratkę, zeszyty gładkie…. 192-kartkowe, 16-kartkowe… w formatach A4, A5, A6…. Nuda! Najlepsze zeszyty to jednak te, z których łatwo wyrywać kartki!!! Kołozeszyty albo notatniki na klejonej listwie pozwalają na bardzo wygodne wyrywanie.

Odkryjmy fajne zeszyty szkolne

Teczki, skoroszyty, segregatory

Skoro już wyrwaliśmy z tych zeszytów kartki, musimy mieć miejsce, w którym będziemy przechowywać nasze notatki. Tata mówi, że najlepiej włożyć je do teczki, chociaż ja o wiele bardziej wolę fajny skoroszyt. Wepnę do niego koszulki i od razu moje notatki będą fajnie wyglądać. Co najważniejsze żaden nieostrożny kolega nie pobrudzi mi ich soczkiem czy kanapką. Nie wiem jak Wy, ale ja biorę potem taki skoroszyt i wpinam go do segregatora. W ogóle mam już kilka segregatorów. Każdy z nich jest odpowiednio podpisany: rok, przedmiot. Dzięki temu jest mi o wiele łatwiej się odnaleźć.

Poznajmy teczki i segregatory

Kredki, farby, plastelina

Moi drodzy… w szkole oprócz pisania również można rysować, malować, wyżywać się twórczo. Nie zapominajmy o tym i nie traktujmy po macoszemu plastyki czy przedmiotów technicznych. Przecież to dzięki nim rozwijamy swoją kreatywność. Fiorello, Herlitz, Colorino to główne marki kredek, farby, plasteliny, które znajdziecie w naszym sklepie.

Sięgnijmy po artykuły plastyczne

Bloki kolorowe, białe…

Blok techniczny, rysunkowy… Dziwne liczby… Fajne kolory. Gdy biorę taki blok zawsze pytam taty: – Tato, a co to znaczy, że blok Happy Color ma gramaturę 270 g/m? Biedny Tatuś odpowiada: – To znaczy, że jest to bardzo twardy blok techniczny. Ja drążę temat: – Jak bardzo? Tata odpowiada: – .. że można z niego konstruować figury geometryczne na matematyce. W naszym sklepie są bloki kolorowe i bloki białe. Ja wolę te kolorowe, bo można robić z nich różne ozdoby. Jak podrzesz taką kartkę to i tak ma ona kolorowe krawędzie. Podobno to dzięki jakieś masie, z której papier jest zrobiony.

Przeglądamy bloki szkolne

Pisaki, flamastry, zakreślacze, karteczki samoprzylepne

Jak już była mowa o kartkach, papierach, zeszytach, notatkach to jeszcze trzeba powiedzieć o artykułach, które pomogą nam zapamiętać najważniejsze rzeczy. Ja to najbardziej lubię pomarańczowy zakreślacz, bo fajnie potem wygląda tekst. Poza tym pomarańczowy to kolor mocy, dodaje energii i sprawia, że aż chce się uczyć. Jak już bardzo nie chcę się uczyć to sięgam po karteczki samoprzylepne, robię na nich notatki i rozklejam je po całym sklepie albo domu. Chodzę i czytam, co tam jest napisane. Czasem Tata musi je zbierać, bo zapominam, że przykleiłem je na przykład w toalecie.

Wyróżniamy akcesoria do oznaczania
Poznajemy markery i zakreślacze
Wybieramy pisaki i flamastry

Ołówek, zestaw geometryczny i kalkulator

Bardzo lubię matematykę. Liczenie, rozwiązywanie zadań, konstruowanie figur geometrycznych to dla mnie prawdziwa przyjemność. Nie byłoby jednak tylu wspaniałych obrazków, gdyby nie porządny, kupiony przez Tatę ołówek i zestaw geometryczny: z linijką, ekierką oraz cyrklem. Jak biorę do rąk taki zestaw, serce bije mi szybciej… Chcę jak najszybciej rysować, tworzyć i działać. Uwielbiam to! Najbardziej lubię rozwiązywać takie zadania z Tatą. Chociaż liczę samodzielnie i całkiem dobrze, to wiem, że starsi uczniowie mogą do liczenia bardziej skomplikowanych rzeczy używać kalkulatora. To spore ułatwienie na chemii czy fizyce. W naszym sklepie też znajdą fajny kalkulatorek dla siebie.

Wyciągamy najlepsze artykuły na matematykę

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *