|

Niezbędnik pierwszoklasisty. Co jest potrzebne do rozpoczęcia nauki w szkole?

Cześć! Tutaj Szkolny Prymus!

Czy Ty także zauważyłeś, jak ten czas szybko mija? Nie wiem, czy wiesz, ale mamy już sierpień! Jeszcze tylko kilka, kilkanaście dni i trzeba będzie wyruszyć do szkoły. Ja już jestem w pełni przygotowany – mam plecak, worek na buty i wszystkie niezbędne artykuły szkolne. Już nie mogę się doczekać, aż użyję ich wszystkich w akcji! A Ty? Cieszysz się, że już niedługo wracamy do szkolnej ławy?

Tak sobie myślę, że jeśli Twój syn albo córka wybiera się w tym roku do pierwszej klasy, musisz mu przygotować napraaawdę porządną wyprawkę. Niektóre dzieci cieszą się, że idą do szkoły, a inne bardzo się boją – bez względu na to, którym typem jest Twoja pociecha, wybieranie przyborów szkolnych, zeszytów i kredek z pewnością sprawi Wam niezłą frajdę i pozwoli zapomnieć o każdym strachu. Czy wiesz jednak, co powinna zawierać taka wyprawka? Mam dla Ciebie gotową listę i kilka podpowiedzi, które ułatwią Ci zakupy!

1. Tornister albo plecak

Rzecz podstawowa! Wybierz najlepszy plecak lub tornister. Podczas tego zakupu zwróć szczególną uwagę na ergonomię tornistra. W końcu nie chcesz, żeby Twoje dziecko cierpiało przez cały rok z powodu uporczywego bólu pleców, prawda? Wybierając plecak szkolny, sprawdź jego wagę – nie może być zbyt ciężki! Same książki i podręczniki mogą ważyć kilka kilogramów… Po drugie, upewnij się, że ma usztywniane plecy – ta funkcja sprawi, że ciężar szkolnych akcesoriów rozłoży się równomiernie na całej powierzchni pleców pierwszoklasisty. Trzecia zasada – sprawdź szerokość pasków naramiennych. Absolutne minimum to 40 mm. Takie paski nie wpijają się w ramiona. Sprawdź też, czy plecak ma odpowiednią ilość elementów odblaskowych i kieszeni. No i wybierz wzór, który zachęci Twojego uczniaka do nauki!

SKATER STYLE GRAPHIC

HERLITZ SMART FAIRY

SKATER STYLE HEARTS

2. Dobrze wyposażony piórnik szkolny

Podstawą udanego dnia w szkole jest dobrze wyposażony piórnik! W jego wnętrzu powinno znaleźć się co najmniej kilka artykułów szkolnych, których listę znajdziesz poniżej:

• kredki ołówkowe

• 2 ołówki

• temperówka z pojemnikiem

• gumka

• klej w sztyfcie

• linijka

Wybierając piórnik, sprawdź, czy nie jest ciężki. Każdy dodatkowy dekagram to ciężar, które Twoje dziecko będzie codziennie nosić na plecach. Nie kupuj też olbrzymiego zestawu kredek – zestaw zawierający 12 kolorów w zupełności wystarczy! Postaw na jakość, a nie na ilość. Wybierz kredki wykonane z dobrego drewna, które nie będzie się kruszyć podczas ostrzenia. Zwróć też uwagę na to, czy kolory są żywe i intensywne.

Przyglądając się ołówkom, wybierz dwa egzemplarze, najlepiej różnej twardości. Ołówek o standardowej grubości sprawdzi się podczas nauki pisania literek, natomiast miękki ołówek to dobry wybór podczas lekcji plastyki. Temperówka z pojemnikiem umożliwi Twojemu dziecku naostrzenie ołówków bez konieczności opuszczania szkolnej ławki – z pewnością doceni to pani nauczycielka, bo ułatwi jej to zapanowanie nad gromadką pierwszoklasistów. Dobra gumka do mazania to taka, która skutecznie likwiduje ołówkowe ślady, nie rozmazując ich po kartce papieru. Pamiętaj, że gumka nie powinna się kruszyć. Dzięki temu stanowisko pracy Twojego dziecka będzie czyste i uporządkowane.

KREDKI FIORELLO SOFT
12 KOLORÓW

KLEJ W SZTYFCIE 8G
AMOS

TEMPERÓWKA DONAU PLASTIKOWA

Wybierając klej, koniecznie sprawdź jego skład! Ważne jest, aby klej, którego będzie używać pierwszoklasista nie był toksyczny i umożliwiał łatwe wyczyszczenie śladów, które może pozostawić na dłoniach Twojej pociechy. Oczywiście powinien też dobrze kleić i mieć dopracowane opakowanie, które pozwoli szybko go zakręcić. Kupując linijkę, wybierz taką, która nie będzie zbyt długa i bez problemu zmieści się w piórniku Twojego syna lub córki. 16 lub 20 cm w zupełności wystarczy!

3. Zeszyty i bloki z dobrego papieru

Kredki, ołówki i farbki plakatowe okażą się bezużyteczne, jeżeli Twoje dziecko nie będzie miało na czym pisać i rysować! Papierowe podłoże jest równie ważne, jak kompletna zawartość szkolnego piórnika. Konieczne zwróć uwagę na papier, który będzie towarzyszył Twojemu pierwszoklasiście podczas nauki pisania. Gładka, równa powierzchnia kartki z pewnością skutecznie zachęci go do rozwoju tych umiejętności. O czym nie możesz zapomnieć, wybierając artykuły papiernicze? Początkujący uczeń z pewnością musi mieć ze sobą:

• zeszyt w kratkę

• zeszyt w podwójną linię

• biały blok techniczny

• kolorowy blok techniczny

• blok rysunkowy z białymi kartkami

• kolorowy blok rysunkowy

BLOK RYSUNKOWY A4
20 KARTEK

A4 80 KARTEK ZESZYT W KRATKE

BLOK TECHNICZNY A4
10 KARTEK

4. Komplet artykułów kreatywnych

Nie zapominajmy o zajęciach plastycznych! Częścią składową wyprawki szkolnej Twojego dziecka są także artykuły kreatywne. Na lekcjach plastyki na pewno przydadzą się wspomniane wcześniej kredki, ale dla pełnego rozwoju manualnych zdolności kilkulatka potrzebne będzie coś więcej! Pozwól swojemu dziecku odkrywać świat sztuki, wkładając do jego plecaka:

• kredki olejne

• plastelinę

• farby plakatowe

• gruby i cienki pędzel

• nożyczki szkolne

• teczkę biurową z gumką w formacie A4

NOŻYCZKI SZKOLNE
13CM LACO

FARBY PLAKATOWE
12 KOLORÓW

PLASTELINA FIORELLO
6 KOLORÓW

Poznaj wszystkie porady Szkolnego Prymusa

To chyba tyle! Jeżeli nie jesteś pewien, czy Twoje dziecko ma już wszystko, czego potrzebuje, aby efektywnie zacząć naukę, sprawdź stronę internetową szkoły, do której się wybiera – bardzo dużo placówek edukacyjnych przygotowuje listę przedmiotów, które będą niezbędne podczas zbliżającego się roku szkolnego. Ja jako specjalista mogę Ci doradzić, abyś skupił się na tym, by wybrać artykuły szkolne wysokiej jakości – takie, które sprawią, że nauka będzie prawdziwą przyjemnością. Jeżeli chcesz wiedzieć więcej o tym, jak wybrać plecak, czy pierwsze pióro dla dziecka, wpadaj na naszą stronę jak najczęściej! Znajdziesz tu niejedną poradę dotyczącą przyborów szkolnych i artykułów biurowych, a także informacje o ciekawych konkursach. Serdecznie zapraszam!

Pokaż mi wszystkie artykuły szkolne!

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *