|

Oczyszczacze powietrza profesjonalne kontra osobiste- jaki wybrać?

Wybór oczyszczacza powietrza zależy przede wszystkim od jego przeznaczenia. To na to pytanie musisz sobie odpowiedzieć przy dokonywaniu zakupu tego sprzętu. Na rynku istnieje bowiem wiele artykułów o właściwościach oczyszczających, jednak każdy charakteryzuje się innym rodzajem usuwania zanieczyszczeń. Inny model będzie właściwy, jeśli zależy Ci na bardzo dużej skuteczności i likwidacji roztoczy, alergenów i innego rodzaju bakterii, inny zaś sprawdzi się, by po prostu zastosować oczyszczanie powietrza w mieszkaniu dla ogólnej poprawy samopoczucia, a jeszcze inny okaże się odpowiedni do usunięcia z twojego domu nieprzyjemnych zapachów.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie oczyszczacza powietrza?

Pierwszym podstawowym czynnikiem, na jaki powinieneś zwrócić uwagę przy wyborze oczyszczacza powietrza jest wielkość pomieszczenia, jakie chcesz oczyścić. Każdy z oczyszczaczy bowiem ma ściśle określoną powierzchnię, z jakiej jest w stanie usunąć zanieczyszczenia. Jeśli chcesz zyskać pewność, iż na wybranym terenie powietrze jest krystalicznie czyste powinieneś dokładnie przyjrzeć się cechom danego produktu. To istotne, gdyż oczyszczacz, który jest w stanie pochłonąć zanieczyszczenia maksymalnej powierzchni 8m2, nie usunie ich już tak skutecznie z 2 razy większego pokoju.

To przede wszystkim od oczyszczanej powierzchni, szybkości działania sprzętu, a także stopnia skuteczności w likwidacji zanieczyszczeń zależy, które urządzenie będzie najbardziej odpowiednie. Jeśli jesteś alergikiem bądź Twoi bliscy cierpią na astmę, choroby skóry czy alergię, najlepiej zdecydować się na wysokiej jakości oczyszczacz osobisty. Jeśli zaś zależy Ci na tym, by twoim pracownicy oddychali jak najczystszym powietrzem, a duszności nie wpisywały się w codzienną kakofonię Twojego przedsiębiorstwa powinieneś wybrać model profesjonalny.

Oczyszczacze osobiste a profesjonalne – czym się różnią?

Podstawową różnicą, jaka odróżnia jeden rodzaj oczyszczaczy od drugich, jest wielkość pomieszczeń w jakich mogą działać, a także ich efektywność. Te pierwsze bowiem przeznaczone są do działania na powierzchniach o maksymalnej powierzchni 28 m2, te drugie zaś oczyszczą nawet 130m2 lokum. I tak, jeśli planujesz jedynie oczyścić z zarazków pokój dziecka, z pewnością wystarczy Ci niewielki oczyszczacz osobisty. Natomiast jeśli prowadzisz spore biuro, powinieneś pomyśleć już o nieco większej inwestycji i zainteresować się ofertą oczyszczaczy profesjonalnych. Przyrząd ten jest o tyle istotny i przydatny, gdyż jak zauważa ZUS, konsekwencje związane z wdychaniem smogu mają wpływ nie tylko na nasze zdrowie i życie, lecz także i produktywność pracowników. Według badań przeprowadzonych przez instytucję, z powodu smogu ilość zwolnień lekarskich wzrasta nawet do 19 dni rocznie.

Profesjonalne oczyszczacze powietrza zaopatrzone są w czterostopniowy system oczyszczania, na który składają się 4 różne filtry: Wstępny(którego zadaniem jest zatrzymanie kurzu oraz, które nagromadzone w dużej ilości zmniejszają przepływ powietrza), węglowy (zbudowany z węgla aktywnego, który pochłaniania szkodliwe lotne związki organiczne oraz zapachy), True Hepa (ze spieczonego szkła) , który zatrzymuje nawet najmniejsze cząstki bakterii, a także dwubiegunowy jonizator PlasmaTrue, które poprz4ez specjalne włókna znacznie ułatwia usuwanie zanieczyszczeń. Jest to jednak opcjonalna możliwość i w każdej chwili można ją wyłączyć. To wszystko sprawia, iż oczyszczacze profesjonalne zdecydowanie lepiej sprawdzą się w biurach, przychodniach czy nawet siłowniach, aniżeli w domowym zaciszu. Ponadto profesjonalny sprzęt posiada także 2 dwa tryby pracy: cichy i normalny, które możesz zmieniać w zależności od charakteru miejsca, w jakim chcesz zamontować oczyszczacz. To główne cechy, jakie odróżniają ten profesjonalny sprzęt od osobistego. Warto więc wybrać taki sprzęt, którego funkcje dopasowane będą do pomieszczenia, w jakim planujesz go używać.

Czujnik ma znaczenie

Kolejną kwestią na jaką powinniśmy zwrócić uwagę wybierając oczyszczacz jest poziom jego zaawansowania. Te z linii osobistej bowiem posiadają jedynie czujnik zanieczyszczeń cząstek stałych. Profesjonalne zaś wyposażone są nie tylko w czujniki ruchu i dźwięku, lecz także w czujniki zanieczyszczeń cząstek stałych i gazów, które z pewnością sprawdzą się w większych biurach i firmach. To także czyni je bardziej zaawansowanymi.

Wybieraj konfiguracje

Jeśli cenisz sobie samodzielność i sam lubisz decydować o tym, co dla Ciebie najlepsze z pewnością istotna będzie dla Ciebie kwestia wymiany filtrów. I tak w oczyszczaczach przeznaczonych do użytku domowego te „wkłady” będziesz musiał wymieniać co ok. 3 miesiące, zaś w linii profesjonalnej jest to zależne od rodzaju filtra. Różnica jest dość znacząca, gdyż filtr węglowy przeznaczony do oczyszczaczy profesjonalnych jednorazowo może wystarczyć nawet do 2 lat, żywotność filtru HEPA to zaś od 12 do 18 miesięcy, Compact natomiast działa do 12 miesięcy. Wśród produktów z obydwu linii różnią się także konfiguracje w montażu filtrów. W osobistych występuje jedynie filtr węglowy/wstępny + HEPA, w profesjonalnych zaś mamy aż trzy możliwości wyboru: konfigurację startową tj. Filtr wstępny + węglowy + HEPA, o podwyższonym poziomie zapachów, czyli Filtr wstępny + Compact (węgiel + HEPA), oraz o wysokim poziomie zapachów tj. Filtr wstępny + węglowy. Wybór konfiguracji zależy więc wyłącznie od naszych preferencji.

Sprawdzam oczyszczacze powietrza Fellowes

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *