Jak przygotować się na wakacje?

Większość pracowników czeka z niecierpliwością na lato i perspektywa zbliżającego urlopu bardzo nas cieszy. Potrzebujemy odpoczynku od codziennych stresów i szarej rzeczywistości. Często martwimy się czy uda nam się ze wszystkim zdążyć i pozamykać wszystkie tematy przed wyjazdem. W przedurlopowym chaosie łatwo zapomnieć spakować coś ważnego lub zakupić przed wyjazdem. Podpowiemy jak uniknąć „reisefieber”, czyli zdenerwowania przed podróżą, żeby móc w spokoju cieszyć się upragnionymi wakacjami.

Przed wyjazdem

Zanim wyruszymy w zaplanowaną podróż, trzeba pozamykać wszystkie tematy w pracy, przekazać ważne informacje współpracownikom. Wolimy przecież uniknąć niepożądanych telefonów na urlopie. Bardzo przydatne w zapamiętywaniu są karteczki samoprzylepne Post-it, które występują w różnych wielkościach i kolorach. Możemy zapisać na nich listy zakupów lub zadań na kolejny dzień, przypomną o ważnych sprawach.

Planując podróż, sprawdźmy torby i walizki czy zmieszczą i zabezpieczą w odpowiedni sposób nasze rzeczy. Powinny być solidne i wytrzymałe. Przemieszczanie się ułatwiają torby wyposażone w kółka, nie mówiąc już o wygodzie w czasie podróży. Jeśli zabieramy ze sobą laptopa oraz sprzęt fotograficzny warto zaopatrzyć się w odpowiedni plecak zawierający kieszeń na notebook. Powinien posiadać wzmocnione dno, amortyzujące paski naramienne i wodoodporną powłokę. Małe torby i plecaki przydadzą się również na miejscu, kiedy będziemy pakować się na plażę albo na wycieczkę po okolicy.

Co się przyda w podróży?

Planując wyjazd, warto zrobić sobie wcześniej listę rzeczy do zabrania, którą będziemy mogli wykorzystać również w późniejszych wyjazdach. Będziemy mieć wówczas pewność, że o niczym nie zapomnimy, odhaczając tylko pozycje na liście.

W czasie jazdy samochodem czy innym środkiem transportu bardzo ważny jest stale naładowany smartfon. Możemy używać na przykład nawigacji w podróży, szukać miejsca na postój albo rekomendowanej restauracji. Telefon zapewni także rozrywkę. Dzięki jego wielofunkcyjności możemy obejrzeć na nim film, pograć lub posłuchać muzyki. Dlatego istotne jest, aby nie zabrakło nam baterii. Pomóc mogą kable i ładowarki samochodowe oraz power banki. Nie zapomnijmy o dobrej jakości słuchawkach dousznych, które nie zajmą dużo miejsca w kieszeni, a pomogą odprężyć się podczas długiej podróży. Spośród praktycznych i użytecznych akcesoriów samochodowych możemy znaleźć także uchwyty na telefon czy alkomaty.

Na drogę trzeba zabrać także duży zapas wody i napojów. Przyda się oprócz tego suchy prowiant, czyli przekąski takie jak paluszki, ciastka, słodkie wafelki, herbatniki, biszkopty, orzeszki lub krakersy. Dostarczą szybko energii i z pewnością szybko poprawią nastrój. Planując dłuższą podróż, warto zastanowić się nad zakupem torby termicznej lub lodówki turystycznej. Dzięki nim przewieziemy łatwo psujące się produkty oraz zimne napoje. Dla dzieci w podróży niezbędne będą kubki niekapki, zabezpieczające zawartość przed wylaniem. Do tego nie zawadzi duża paczka chusteczek higienicznych i nawilżających.

Bezpieczeństwo na urlopie

Na wiele rzeczy mamy wpływ, ale niestety nie na pogodę. Oczywiście warto zawsze sprawdzić prognozy, nie wszystko jednak da się przewidzieć. Wybierając się na wakacje dobrze zadbać o zabezpieczenie przed deszczem i przemoknięciem. Możemy zabrać przeciwdeszczowe poncho ochronne lub pelerynę, których zaletą jest to, że nie krępują ruchów, są bardzo lekkie i nie zajmują dużo miejsca. Jeśli się zmieszczą, to weźmy również kalosze i koniecznie ciepłą bluzę na chłodniejsze wieczory. Przed prażącym słońcem ochroni nas natomiast nakrycie głowy, takie jak czapka, chusta lub kapelusz słomkowy. Latem niezbędne są także kremy z filtrem i okulary przeciwsłoneczne.

Niemałe zamieszanie i utrudnienia w podróżowaniu spowodowała pandemia. Ochrona przeciw wirusom okazała się niestety konieczna. Dlatego nie zapomnijmy na wakacjach o maseczkach ochronnych, środkach do dezynfekcji i odświeżających chusteczkach. Wyposażmy do tego w pełni podróżną apteczkę w podstawowe produkty, a będziemy przygotowani na każdą ewentualność. Najważniejsze jednak to zabrać ze sobą dobry humor i sprawdzonych towarzyszy podróży. Życzymy udanego i bezpiecznego urlopu pełnego słońca!

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *