Pomysły na prezent na Dzień Nauczyciela

W związku ze zbliżającym się Dniem Nauczyciela podpowiemy, co może być potrzebne dla osoby wykonującej tak trudny i wymagający zawód. We wrześniu zaczęły się zajęcia w szkołach podstawowych i średnich, a od października do uczelni wrócili studenci. Na razie nauka przebiega standardowo w szkołach. Jedynie na studiach wprowadzono system hybrydowy. Czas pokaże czy wprowadzona zostanie ponownie nauka zdalna. Ze względu na uczniów i nauczycieli, mamy nadzieje, że nie będzie takiej potrzeby i święto oświaty również przebiegnie bez zakłóceń. Podsuniemy pomysły na prezent na Dzień Nauczyciela, które z pewnością mogą się spodobać szacownym przedstawicielom oświaty. 

14 października – Dzień Nauczyciela

Dzień Nauczyciela, czyli Dzień Edukacji Narodowej przypada 14 października. To ustanowione w 1972 roku święto oświaty oraz szkolnictwa wyższego upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej. W Dniu Nauczyciela zazwyczaj nie odbywają się zwykłe zajęcia w szkołach, ale przeprowadzane są specjalne apele i uroczystości. To okazja, by podziękować pracownikom oświaty za udział w kształtowaniu młodych pokoleń. Międzynarodowe święto jest obchodzone natomiast 5 października. Patronuje mu UNESCO.

Czego może potrzebować nauczyciel?

Zawód nauczyciela wiąże się z ogromną odpowiedzialnością i trudem. To nie tylko przekazywanie wiedzy, ale również wychowywanie i kształtowanie młodych i chłonnych umysłów dzieci. Żeby nieco ułatwić organizację pracy, polecamy szeroki wybór terminarzy i kalendarzy. Dzięki solidnemu terminarzowi nauczyciel nie zapomni o ważnych sprawach, takich jak codzienne spotkania, rady pedagogiczne, zebrania z rodzicami oraz szkolne uroczystości. Przydatny w pracy może okazać się także ekskluzywny notatnik.

Bardzo ważny w pracy nauczyciela jest odpowiedni przyrząd do pisania dobrej marki. W naszej ofercie znajduje się wiele pięknych i funkcjonalnych piór wiecznych oraz długopisów, które zaspokoją najbardziej wyrafinowane gusta. Elegancki artykuł piśmienniczy z pewności zostanie doceniony i będzie się miło kojarzył z klasą każdemu nauczycielowi. Polecamy pióra wieczne i długopisy znanych i cenionych firm, takich jak Diplomat, Caren d’Ache, Sheaffer czy Faber Castell.

Jeśli nie pióro to może elegancka torebka lub plecak? Każdy nauczyciel dźwiga podręczniki, pomoce naukowe i sprawdziany uczniów. Zawsze przyda się torba na laptopa lub wygodny plecak, który udźwignie wszystkie niezbędne przybory i akcesoria wspomagające nauczanie.

Podczas organizacji pracy w szkole i poza nią z pewnością może być pomocny smartwatch. Dzięki niemu nauczyciel nie spóźni się na lekcję i będzie mógł zadbać o formę, sprawdzając liczbę kroków i monitorując swoją aktywność. Korzystanie z telefonu podczas zajęć raczej nie wchodzi w grę, ale smartwatch pokaże, kto próbuje się do nas dodzwonić. Mamy nadzieję, że w tym roku wybór prezentu dla nauczyciela, nie okaże się trudny.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *