Jak zapewnić ochronę pracownikom przed jesiennymi infekcjami?

Jesień to pora, która przynosi krótsze i coraz zimniejsze dni. Wraz z obniżeniem temperatury pojawiają się coraz częściej przeziębienia i infekcje. Co można zrobić, aby zabezpieczyć pracowników w biurze przed chorobami górnego układu oddechowego podczas sezonu grypowego?

Jakie zanieczyszczenia grożą w pomieszczeniach zamkniętych?

Jesienna aura, deszcze, smog i obniżona temperatura przyczyniają się do infekcji i gorszego samopoczucia. Na pogodę niestety nic nie możemy poradzić, ale okazuje się, że niebezpieczeństwo może także czyhać gdzie indziej. Zazwyczaj większość czasu spędzamy w budynkach, w których jakość powietrza okazuje się nierzadko być gorsza niż na zewnątrz, a zanieczyszczenia mogą mieć negatywny wpływ na nasze zdrowie. W pomieszczeniach zamkniętych grozi nam zanieczyszczenie między innymi cząsteczkami stałymi, alergenami, lotnymi związkami organicznymi pochodzącymi na przykład ze środków dezynfekujących i czyszczących oraz mikroorganizmami, takimi jak bakterie, wirusy i grzyby. Wystarczy kaszel lub kichnięcie, by zarazki unoszące się w powietrzu zaraziły pracownika, który wejdzie z nimi w kontakt. A walcząc z infekcją, jesteśmy osłabieni, rozdrażnieni i z pewnością mniej wydajni w pracy. Z pomocą w tej sytuacji mogą przyjść oczyszczacze powierza.

Oczyszczacz zadba o jakość powietrza w biurze i w domu

Oczyszczacz powietrza serii Leitz TruSens pomoże zlikwidować zanieczyszczenia i zwiększyć ochronę przed wirusami, alergenami i zarazkami grypy. Dobre powietrze sprawi, że będziemy mieć lepsze samopoczucie, zdrowie i zwiększy się nasza wydajność i komfort pracy. Dodatkowym atutem urządzenia jest wyposażenie w osobny czujnik zanieczyszczenia SensorPod, który można umieścić w dowolnym miejscu w pokoju, aby dokonał pomiaru. Zapewnimy dzięki temu dobrą jakość powietrza w całym pomieszczeniu. Czujnik przesyła dane do oczyszczacza, a zebrane informacje wyświetlane są na monitorze urządzenia. Dzięki zastosowaniu technologii PureDirect oczyszczacz powietrza Leitz wykorzystuje dwa strumienie przepływu powietrza, rozprowadzając czystsze powietrze bardziej efektywnie.

Bardzo istotne jest wyposażenie we właściwe filtry. W oczyszczaczach powietrza Leitz TruSens można zastosować antyalergiczny i przeciwgrypowy filtr HEPA, który wychwytuje alergeny i wirusy (także H1N1). Dostępne są również osobno dwa rodzaje filtrów: filtr bębnowy HEPA dla właścicieli zwierząt oraz do usuwania zapachów i LZO (lotne związki organiczne). W zależności od wielkości pomieszczenia Leitz oferuje 3 oczyszczacze powietrza:

Oczyszczacz Leitz TruSens Z-1000 – pomieszczenia o powierzchni do 23m2

Oczyszczacz Leitz TruSens Z-2000 – pomieszczenia o powierzchni do 35m2

Oczyszczacz Leitz TruSens Z-1000 – pomieszczenia o powierzchni do 70m2

Do mniejszych powierzchni 8-12 m polecamy oczyszczacz powietrza Fellowes Aeramax DX5. Zajmuje bardzo małą ilość miejsca i jest ciche, dzięki czemu nie zakłóca pracy. Dzięki wbudowanej ochronie antybakteryjnej skutecznie chroni przed mikroelementami i drobnoustrojami. Usuwa między innymi smog, wirusy i drobnoustroje, zarodniki pleśni, pyłki, roztocza, większość obecnych w powietrzu mikrobów i alergenów, zanieczyszczenia z sierści zwierząt domowych oraz dym tytoniowy.

Oczywiście nie zawsze uda się ochronić przed przeziębieniem i grypą. Aby pozostać zdrowym, trzeba pamiętać o przestrzeganiu podstawowych zasad, takich jak mycie rąk, zasłanianie ust podczas kichania i kaszlu. Pamiętajmy, że jeśli czujemy się naprawdę źle, lepiej zostać w domu. Warto również zadbać o odporność organizmu poprzez ćwiczenia i zdrową dietę. Silny i odporny organizm może spowodować, że nie zachorujemy lub przejdziemy grypę znacznie lżej.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *