Akcja Szkoła

Pandemia koronawirusa zatrzymała dzieci w domach. Przez wiele miesięcy szkoły były zamknięte, ale wszystko wskazuje na to, że od września znowu otworzą drzwi dla swoich uczniów. Choć żadnej pewności nie mamy jak będzie wyglądał nowy rok szkolny. Mimo wszystko trzeba się przygotować zarówno na powrót do szkoły, jak i naukę zdalną. A wrzesień i początek roku szkolnego zbliżają się szybkimi krokami.

Jak co roku na barkach rodziców spoczywa ciężar jak najlepszego wyposażenia szkolnego plecaka dziecka. Czy stworzenie wyprawki szkolnej to czasochłonne i najeżone pułapkami wyzwanie? Co zrobić, aby szkolny plecak dziecka i przybory szkolne takie jak: kredki, piórniki, farby, pędzle, bloki techniczne i kolorowe, długopisy, ołówki czy zeszyty były nie tylko funkcjonalne i dobre jakościowo, ale również modne i atrakcyjne wizualnie? Bez obaw, poniżej podpowiadamy jak zrobić to szybko, bez nadwyrężania portfela i z wygodną dostawą do domu.

Plecaki i tornistry szkolne

Plecaki i tornistry szkolne dla dzieci i młodzieży, to najbardziej charakterystyczny element wyposażenia szkolnego. W polskich szkołach dzieci przenoszą na swoich plecach wielkie ciężary. Dlatego sugerujemy sprawdzone i markowe plecaki i tornistry ze względu na ich ergonomiczny kształt i wagę. Szczególnie polecamy plecaki szkolne Faber Castell oraz Strigo. Dostępne są w wielu modnych wzorach kolorystycznych. Dzięki wysokiej jakości wykonania plecaki i tornistry wspierają utrzymanie prawidłowej postawy u dziecka. Plecaki i tornistry dla dzieci i młodzieży w zależności od typu, posiadają odpowiednią ilość przegródek. Najczęściej główna komora jest podzielona na dwie części. W jednej znajdzie się miejsce na książki i zeszyty, w drugiej przybory szkolne takie jak piórniki inne przybory. Ponadto posiadają miejsce na śniadaniówkę i bidon z wodą.

Piórniki dla dzieci i młodzieży

Gdy już uporaliśmy się z plecakiem lub tornistrem szkolnym, czas na kolejny ważny wybór – piórniki! Wygląd piórnika szkolnego podobnie jak plecaka czy tornistra, wyraża swojego właściciela. Dlatego jego design i kształt są kluczowe. W piórniku znajdą się bowiem wszystkie kredki, długopisy, temperówki, ołówki i inne przybory, po które regularnie sięgamy w trakcie lekcji. Piórniki mają być pojemne, wytrzymałe oraz wyposażone w wygodne przegródki umożliwiające zachowanie porządku. Mamy w ofercie piórniki kosmetyczki Donau, Gimboo oraz silikonowe piórniki Strigo. By oszczędzić trochę czasu na zakupienie wszystkich przyborów możemy zakupić od razu piórnik z wyposażeniem Smart Herlitz. Posiada aż 31 podstawowych elementów, takich jak pisaki, ołówki, gumki do mazania. Do wyboru dużo kolorowych wzorów.

Niezawodne artykuły piśmiennicze

Skoro mamy już piórnik, pora wypełnić go trwałymi i atrakcyjnymi artykułami piśmienniczymi oraz niezbędnymi dodatkami. Jeśli nie kupiłeś ich wraz z piórnikiem, musisz dobrać je samodzielnie. Na pierwszy ogień idą kredki, długopisy i ołówki wiodących na rynku firm takich jak: BIC, Staedtler, Pentel, Toma, Uni, Fiorello, Donau, Stabilo, Pilot, Schneider, Faber-Castell, Caran d’Ache, czy Rotring. Ich wybór gwarantuje długie i niezawodne użytkowanie, przy zachowaniu najlepszych cen. Szczególnie polecamy wysokiej klasy ołówki marki Staedtler, które posiadają grafity klejone na całej długości. Dzięki temu nie łamią się łatwo. W piórnikach młodszych uczniów nie powinno zabraknąć pióra wiecznego do nauki pisania z nabojami i korektorem. Dla starszych dzieci wygodne będą wymazywalne pióra i zakreślacze marki Pilot Frixion. Do ołówków będą potrzebne gumki do mazania oraz dobre temperówki.

Bezpieczne i ekologiczne artykuły plastyczne

Na zajęciach w szkole przybory plastyczne są niezbędne. Wybór odpowiednich farb plakatowych i akwarelowych, pędzli, bloków technicznych i kolorowych oraz innych akcesoriów, na szczęście nie sprawi nikomu problemów. Musimy jednak pamiętać, aby artykuły były bezpieczne dla dzieci i zgodne z normami polskimi i europejskimi. Plastelina, kreda i bibuła, wycinanki, papiery kolorowe, nożyczki, to kolejne elementy szkolnej wyprawki. Szczególnie ważny jest wybór właściwych nożyczek. Dla dzieci leworęcznych powinny być specjalnie przystosowane nożyczki np. marki Staedtler.

Zeszyty, bruliony, notatniki i kołonotatniki

Ich grubość zależna jest od etapu kształcenia. Dla najmłodszych przeznaczone są najcieńsze zeszyty. W dalszych latach przychodzi czas na grubsze i cięższe bruliony. Ilość posiadanych zeszytów również uzależniona jest od wieku i etapu kształcenia. Świetnym rozwiązaniem łączącym wysoką jakość z doskonałą ceną są produkty Top 2000, Rainbow Herlitz oraz Oxford. Wyróżniają się barwnymi okładkami o intensywnych kolorach oraz papierem wysokiej jakości. Zachęcamy do sprawdzenia naszej oferty zeszytów różnej grubości, notatników, kołonotatników oraz brulionów.

Linijki, ekierki, cyrkle i zestawy geometryczne

Do zadań specjalnych przydadzą się zestawy geometryczne i przybory kreślarskie takie jak cyrkiel, linijka, ekierka, kątomierz. Zaopatrując się w gotowy zestaw przyborów, nie tylko zaoszczędzimy. Zyskamy pewność, że niczego nie zabraknie na lekcji geometrii. Zestaw geometryczny Staedtler zawiera aż 8 części w jednym, wygodnym pudełku.

Największym wrogiem udanych zakupów jest pośpiech. Robienie sprawunków na moment przed pierwszym dzwonkiem jest zaś nieopłacalne. A przecież dobrze wyposażony szkolny plecak pozwoli każdemu uczniowi cieszyć się wspaniałymi dniami spędzonymi w szkole. Dlatego najlepiej zaplanować zakupy przynajmniej na tydzień albo dwa przed rozpoczęciem roku szkolnego.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *