||

Szkolna wyprawka – wybieramy piórnik szkolny dla dziecka

Pomieści kredki, długopisy, gumkę i linijkę. To niezawodny szkolny pomocnik, który przydaje się na każdym etapie edukacji. Doskonale zdaje sobie z tego sprawę nasz AliPrymus, który wie na co zwrócić uwagę kupując szkolny piórnika dla Twojego dziecka. Razem z nim wybierz to, co odpowiednie dla jego wieku, aby piórnik z łatwością pomieścił niezbędne przybory szkolne i zawsze był pod ręką. Zdecydujcie, czy lepszy będzie piórnik z wyposażeniem, czy też może prosta tuba. Nie zapominaj, że dla ucznia ważny jest także wygląd piórnika. Musi być więc stylowy i efektowny!

Piórnik z wyposażeniem czy bez?

Kompletnie wyposażony piórnik to bardzo praktyczne rozwiązanie. Kupując go mamy pewność, że naszemu uczniowi niczego nie zabraknie, a my o niczym nie zapomnimy. Trzeba jednak zwrócić uwagę na dwie kwestie:

  1. Czy piórnik wyposażony jest we wszystkie niezbędne przybory potrzebne na danym etapie edukacji?
  2. Jakiej jakości są artykuły w szkolnym piórniku?

Inne przyrządy piśmiennicze potrzebne są w pierwszej klasie szkoły podstawowej, a inne w ostatniej klasie liceum – przypomina AliPrymus. Dlatego decydując się na zakup piórnika z wyposażeniem zwróć uwagę na to, co znajdziesz w jego wnętrzu. Jeżeli Twoje dziecko nie używa już kredek, a zamiast tego potrzebuje cyrkla nie ma sensu inwestować w tego typu wyposażenie. Wtedy lepiej samemu skompletować zawartość szkolnego piórnika.

Często producenci piórników z wyposażeniem wkładają do nich średniej jakości produkty, dlatego ich cena wydaje się tak atrakcyjna. Jeżeli weźmiemy pod uwagę fakt, że po tygodniu użytkowania połowa asortymentu będzie do wymiany, oferta nie jest już taka korzystna. Jeżeli chcesz kupić piórnik z pełnym wyposażeniem postaw na sprawdzone i dobre marki, które znasz. Rodzicu – zainwestuj w jakość, a z pewnością nie pożałujesz!

Piórnik tuba /jamnik /saszetka

Ten model piórnika szkolnego ma wiele nazw oraz wiele zastosowań. Ma także swoje plusy i minusy. To przede wszystkim prosta i wygodna konstrukcja, która generalnie przypomina tubę zapinaną na zamek błyskawiczny (najczęściej). Mając taki szkolny piórnik nie trzeba za każdym razem mozolnie układać kredek, długopisów, pisaków, linijek i gumek – wystarczy powrzucać wszystkie przybory tuż przed dzwonkiem i biec na przerwę! Piórnik tuba nie jest jednak rekomendowany dla dzieci rozpoczynających swoją edukację, ponieważ mogą one pogubić się w nieuporządkowanym wnętrzu. Co więcej, artykuły szkolne w tym modelu piórnika są narażone na porysowanie i zniszczenie.

Piórnik tuba waży niewiele i zajmuje mało miejsca, a przy tym jest w stanie pomieścić sporo szkolnych przyborów. Na rynku dostępne są proste, jednokomorowe piórniki szkolne, ale również takie z dodatkowymi przegrodami i większymi bądź mniejszymi kieszonkami. Możesz też kupić taki piórnik z wyposażeniem. Pamiętaj, że warto wybrać ergonomiczny model, który nie obciąży i nie zajmie zbyt wiele przestrzeni w wypchanym ciężkimi podręcznikami uczniowskim plecaku.

Szkolny piórnik rozkładany

Otwiera się niczym książka i kryje w sobie wszystkie niezbędne artykuły szkolne. Ma oddzielne miejsce wyznaczone dla długopisów, kredek, flamastrów, ołówka, linijki, kleju i każdej pozostałej rzeczy. Piórniki rozkładane dzielą się na jednokomorowe i dwukomorowe, co odwzorowuje ilość miejsca przeznaczoną na ułożenie artykułów szkolnych. Oczywiście ten model także można kupić z gotowymoporządzeniem, jak również można skompletować je samemu.

Rozkładany piórnik pozwala układać rzeczy na swoim miejscu, dzięki czemu nic się nie przesuwa i nie tworzy bałaganu. Mniejsze i większe dziecko może z łatwością znaleźć potrzebny długopis, oczywiście pod warunkiem, że będzie odkładać go na miejsce. Taki piórnik uczy także systematyczności i porządku. Na rynku znajdziesz również piórniki szkolne o większej ilości kieszeni i przegródek, pamiętaj jednak o jego funkcjonalności. Niech piórnik nie zajmuje najwięcej miejsca w plecaku i nie utrudnia ułożenia książek. Znajdź odpowiedni rozmiar w zależności od wieku i potrzeb dziecka!

Jak Cię widzą, tak Cię piszą – wygląd szkolnego piórnika

Uczniowie traktują piórniki szkolne nie tylko jako element wyprawki, ale również jako sposób na wyrażenie siebie. Koniec z nudą na biurku, teraz dzieciaki mogą wybierać piórniki ze względu na funkcjonalność i na upodobania. Do wyboru mają piórniki z wyposażeniem lub bez, jednak ważniejsza jest dla nich grafika, jaką tam znajdą. Czekają więc na nich bohaterowie kreskówek i filmów animowanych, gwiazdy młodego pokolenia, piosenkarze i sportowcy. Dla fanów piłki nożnej przygotowano piórniki tuby w barwach ulubionych drużyn i reprezentacji.

Wśród młodzieży dużą popularnością cieszą się oryginalne grafiki, chwytliwe teksty i napisy nadrukowane na produkcie, ale także proste formy. Z wiekiem piórnik szkolny przestaje być istotnym elementem wyprawki szkolnej, jednak wybierając go dla najmłodszych warto zwrócić uwagę na jego funkcjonalność i faktyczne zalety, aby mógł służyć przez cały rok szkolny.

Sprawdzam piórniki szkolne AliPrymusa

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *