Home Office – czego potrzebujemy do pracy zdalnej?

Home Office – czego potrzebujemy do pracy zdalnej?

Niespodziewanie pandemia wprowadziła wiele zmian w sytuacji zawodowej niejednego pracownika. Jedną z najczęstszych jest przejście na pracę zdalną. Wiąże się to przede wszystkim z potrzebą organizacji biura w domu. Aby stworzyć sobie przyjazną przestrzeń, będziemy potrzebować kilku niezbędnych rzeczy.

Komfort i wygoda domowego biura

Najważniejszy jest wybór odpowiedniego miejsca na home office, w którym będzie panowała względna cisza i będzie w nim można spokojnie pracować. Kiedy już dokonamy wyboru, trzeba nasz kąt odpowiednio wyposażyć. Odpowiednie meble, półki na dokumenty i segregatory oraz osobisty akcent, dzięki któremu będziemy się częściej uśmiechać. Może to być ulubiony kwiat w doniczce lub zdjęcie bliskich w pięknej ramce. Odpowiednie światło zapewni stylowa lampka na biurko LED.

Ergonomia i bezpieczeństwo

Biurko i wygodny fotel biurowy pomogą przetrwać długie godziny przed komputerem. Jeśli nie mamy możliwości zakupu lub wystarczająco dużo miejsca na wygodny fotel, można nabyć podpórkę pod plecy na fotel, która zwiększy komfort pracy. Podobnie podnóżek zapewni wygodne ustawienie. Pomoże zmniejszyć uczucie niewygody podczas siedzenia i ulży dolnej części kręgosłupa. Podstawa pod laptopa natomiast pomaga zapobiegać bólom mięśni i karku. Bardzo istotny dla ergonomii jest także wybór odpowiedniej klawiatury, myszki oraz podkładki pod mysz. Podpórka pod nadgarstek dopasowuje się do jego kształtu, dopełniając komfort użytkowania.

Organizacja dokumentów

Aby utrzymać podczas pracy zdalnej porządek w dokumentach i łatwo było odnaleźć, co nam w danej chwili jest potrzebne, warto zainwestować w dobrej jakości segregatory, koszulki, ofertówki, teczki i pudełka do archiwizacji dokumentów. Elegancka harmonijkowa teczka na dokumenty, nie tylko pięknie się prezentuje, ale ułatwia odnalezienie zawartości. Pudła archiwizujące przydadzą się na rzadziej potrzebne papiery. Duży wybór przekładek do segregatora ułatwi utrzymanie w dokumentach porządku i przejrzystości.

Niezbędne urządzenia

Niekiedy rodzaj pracy wymaga zakupienia kilku urządzeń do domowego biura. Kiedy potrzebujemy coś wydrukować oprócz drukarki, przyda się papier ksero w dobrej cenie oraz tusz lub toner do drukarki. Aby wydruk uchronić przed zniszczeniem, można użyć laminatora i specjalnej do niego foli do laminacji. Obecne regulacje prawne dotyczące RODO wymagają ochrony danych osobowych klientów, dlatego niezbędna może się okazać niszczarka dokumentów. Dzielą się między innymi na kilka klas tajności, ilość kartek, które można jednocześnie niszczyć oraz wielkość kosza na ścinki.

Do wideokonferencji i rozmów

Większość firmowych spotkań przenosi się do aplikacji takich jak Teams lub Skype. Żeby nas dobrze widziano, potrzebna będzie w home office dobrej rozdzielczości kamera internetowa, na przykład firmy Logitech. Do rozmów telefonicznych znakomicie sprawdzą się słuchawki Jabra, w wielu wariantach, w wersji przewodowej lub bezprzewodowej. Firma Jabra oferuje również bardzo dobrej jakości głośniki i zestawy głośnomówiące, które nie zawiodą nas podczas ważnego spotkania w naszym domowym biurze.

Przydatne artykuły biurowe pod ręką

Oczywiście w żadnym biurze, także domowym nie może zabraknąć niezawodnych długopisów, zeszytów, notatników, organizerów, zszywaczy, kopert, kolorowych karteczek samoprzylepnych, klejów, taśmy samoprzylepnej i wygodnych podajników, które są niezwykle przydatne i bardzo ułatwiają pracę w każdym miejscu. Tak uzbrojeni przetrwamy w naszym home office każdą pandemię.

Porządki i dezynfekcja

Domowe biuro, choćby najmniejsze powinno być utrzymane w nienagannym porządku. Dlatego przydadzą się ściereczki do kurzu z mikrofibry oraz odpowiednie środki czystości do sprzętu biurowego jak płyny, pianki oraz sprężone powietrze. O jakość powietrza w pomieszczeniu może zadbać oczyszczacz powietrza.

Przerwa na kawę lub herbatę

Żadne biuro nie obejdzie się bez zaplecza kuchennego. Kawa lub aromatyczna herbata uprzyjemni chwile przed komputerem i nawilży gardło podczas długich telekonferencji. Ciasteczko do kawy od czasu do czasu również nie zaszkodzi. Jak widzimy, praca zdalna może być całkiem przyjemna. Bez względu na to czy przyszło nam pracować w home office, czy codziennie podążamy do biura nieco dalej, życzymy wszystkim pracującym zdrowia i odporności każdego dnia.

SEGREGATORY

KOSZULKI

TECZKI I SKOROSZYTY

POJEMNIKI NA DOKUMENTY

ZSZYWACZ BIUROWY

PRZYBORNIK NA BIURKO

HERBATA

DŁUGOPISY ŻELOWE

FOTELE BIUROWE

ERGONOMIA

KLAWIATURY, MYSZY I AKCESORIA KOMPUTEROWE

NISZCZARKI DOKUMENTÓW

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *