|

Wallner IBind A15 vs. Fellowes Star+ 150 – porównanie bindownic

Jeśli zależy nam na złączeniu wielu dokumentów w cały plik, bindownica może okazać się niezastąpiona. Tak samo w przypadku tworzenia wielu obszernych prac pisemnych – warto użyć tego produktu, aby nie zgubić ani jednej z bardzo istotnych stron. Bindownice używane są w biurach, różnych magazynach i innych miejscach im podobnych. Do tego prawie każdy punkt druku oferuje nam bindowanie dokumentów. Porównaliśmy ze sobą dwa produkty pod względem parametrów – bindownicę Wallner IBind A15 g.plastik oraz bindownicę Star+ 150 Fellowes. Zapraszamy do zestawienia.

Bindownica Wallner IBind A15 g.plastik – najważniejsze cechy

Jest to bindownica wykorzystująca grzbiety plastikowe, przeznaczona przede wszystkim do użytku dla małych i średnich firm. Może ona oprawić dokumenty grubości do 450 kartek w rozmiarze A4. Producenci wyposażyli ją w dźwignię oburęczną zmniejszającą nakład pracy włożony w dziurkowanie oraz ogranicznik papieru, który ułatwi korzystającej z niej osobie precyzyjne ułożenie kartek. Produkt ten posiada również regulator szerokości marginesu (od 2 do 5 mm) i bardzo przydatny pojemnik na ścinki. Bindownica umożliwia dziurkowanie 15 arkuszy papieru jednocześnie.

Jakość wyższa, niż cena

Klienci docenili tę bindownicę przede wszystkim za atrakcyjny stosunek jakości do ceny. Poza tym wyróżnione zostały stabilność oraz wygoda użytkowania urządzenia. Wygodna dźwignia i pojemnik na ścinki, który skutecznie umożliwia utrzymanie porządku na stanowisku pracy to tylko przykładowe zalety tego produktu. Wbudowany ogranicznik znacznie ułatwia ułożenie papieru, natomiast regulator głębokości dziurkowania umożliwia przedziurkowanie dokumentów w miejscu dokładnie wyznaczonym przez użytkownika urządzenia.

Wallner IBind A15

Fellowes Star+ 150

Główne cechy

Producent

Wallner

Fellowes

Rodzaj oprawy

grzebieniami plastikowymi

grzebieniami plastikowymi

Dziurkowanie ręczne/elektryczne

ręczne

ręczne

Maks. ilość kartek oprawianych

450

150

Maks. ilość kartek dziurkowanych jednorazowo

15

12-15

Maks. rozmiar dokumentu

A4

A4

Pozostałe informacje

Szuflada do przechowywania grzbietów

Dźwignia dziurkująca

Przechowywanie w pionie

Regulator głębokości dziurkowania

(2-5mm)

Ogranicznik papieru

Kup Teraz » Kup Teraz »

Bindownica Star+ 150 Fellowes – najważniejsze cechy

Bindownica Fellowes Star +150 przeznaczona jest do użytku przede wszystkim w małych biurach. Jednorazowo dziurkuje do 12 kartek A4 i może oprawić dokumenty o grubości do 150 arkuszy (maksymalna średnica grzbietu to 18 mm). Posiada ona system dziurkowania pionowego, umożliwiający niezależne drukowanie i nakładanie dokumentów na grzbiet. Pozwala również wyśrodkować linie dziurkowania. Dzięki pionowemu systemowi ustawienia jest bardzo poręczna i łatwa w przechowywaniu. Jej wymiary to 448x280x80 mm, a waga wynosi prawie 5 kg. Urządzenie posiada dwuletnią gwarancję od producenta.

Funkcjonalność i precyzja w jednym

Bindownica Fellowes Star +150 została stworzona dla osób zarówno prawo-, jak i leworęcznych. Proces dziurkowania ułatwia obustronna dźwignia. Zmniejsza ona również siłę nacisku potrzebną do przedziurkowania większej ilości kartek. Posiada specjalną, osobną szufladę do przechowywania grzbietów – stworzoną z opatentowanym systemem mierzenia grubości dokumentów i doboru odpowiedniego grzbietu. Jest również łatwa w konserwacji, ponieważ posiada okienko do sprawdzania zapełnienia szuflady ścinkami. Uchwyt do przenoszenia znajduje się w obudowie, co nadaje bindownicy mobilności.

Wallner IBind A15 g.plastik czy Fellowes Star +150 – którą wybrać?

W rzeczywistości nie można spośród tych dwóch bindownic wybrać lepszej. Wszystko zależy od gustu i potrzeby kupującego. Główną różnicą tych urządzeń biurowych jest fakt, że Wallner IBind A15 g.plastik może na raz przedziurkować 450 kartek A4, a Fellowes Star +150 150 kartek A4. Jeśli ktoś potrzebuje bindownicy do łączenia ogromnej ilości dokumentów, powinien skłonić się w stronę pierwszej z wymienionych. Natomiast jeśli nie ma to większego znaczenia, wybór zależy od gustów. Warto przed zakupem przeczytać opinię innych klientów na temat produktów i przeanalizować parametry danego urządzenia.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *