|

AliPrymusowa wyprawka matematyczna

Cześć, tu AliPrymus! Na pewno już wiecie, że niedługo rozpocznie się nowy rok szkolny. Nie mogę się doczekać! Tęsknię za kolegami, przerwami i… lekcjami matematyki. Mam przeczucie, że w tym roku będą one wyjątkowo udane i przyniosą sporą dawkę wiedzy. Dlaczego? Razem z moim tatą, kompletując wyprawkę szkolną, postanowiliśmy przygotować najwspanialszy zestaw dla matematyków! Jesteśmy pewni, że nasza wyprawka matematyczna przyda się nie tylko mnie, ale również innym dzieciom, dlatego opowiem wam krótko o wszystkich produktach, które się w niej znalazły. Gotowi? Zaczynajmy!

Odwiedzam AliPrymusa w sklepie

Linijka… aby wszystko było dokładnie zmierzone

Pierwszym, podstawowym elementem wyprawki matematycznej, którą kompletowaliśmy razem z tatą, jest linijka. Tego przyrządu używa się już od najmłodszych lat – pomaga on nie tylko mierzyć odcinki, ale także rysować linie proste. Przydatna jest przede wszystkim wtedy, kiedy na matematyce uczymy się geometrii. Tata powiedział mi, że najlepiej kupić linijkę w zestawie z innymi częściami wyprawki matematycznej. Właśnie dlatego wybraliśmy zestaw geometryczny od firmy DONAU. Czemu jest wyjątkowy? Bo dosłownie mieni się kolorami! Idealnie nadaje się przede wszystkim dla młodszych uczniów.

Kupuję kolorowy zestaw geometryczny Wybieram linijkę

Ekierka… aby rysować idealne kąty

Kolejnym elementem wyprawki szkolnej, który niewątpliwie przydaje się na lekcjach matematyki, jest ekierka. Zestawy geometryczne zazwyczaj zawierają dwie, o różnych rozmiarach. Każdej z nich można jednak użyć, aby narysować kąt prosty lub sprawdzić czy mamy do czynienia właśnie z takim kątem. Czasami ekierka zastępuje linijkę. Naprawdę! Kiedyś zapomniałem linijki, bo poprzedniego dnia robiłem zadanie z matematyki i zostawiłem ją na stole. Ekierka bardzo mi wtedy pomogła. Wyprawka matematyczna z pewnością nie będzie kompletna bez tego przyrządu.

Ekierka dla mojego dziecka

Kątomierz… aby nigdy nie pomylić miar kątów

Jakiego przyrządu użyjesz, aby dokładnie zmierzyć narysowane kąty? Podpowiem – jego nazwa sama wskazuje na zastosowanie. Oczywiście, chodzi o kątomierz! Wyprawka do szkoły musi go zawierać. Okazuje się, że jest on kolejnym elementem zestawu geometrycznego, który możesz kupić na AliBiuro! Tata znalazł taką wyprawkę matematyczną nie tylko dla małych, ale także dużych uczniów. Ja będę miał kolorowy zestaw, a mój starszy kuzyn przezroczysty!

Kupuję przeźroczysty zestaw geometryczny Chcę kupić kątomierz

Cyrkiel… aby koła były doskonale okrągłe

Dobrze. Mamy już podstawę wyprawki matematycznej – zestaw geometryczny. Czegoś jednak brakuje. Dzięki wyżej wymienionym przyrządom narysujemy kwadrat, trójkąt, zmierzymy kąty… Zaraz, zaraz… A gdzie koło? Mój tata jak zwykle znalazł rozwiązanie, którym jest wspaniały cyrkiel My Pen od marki Herlitz. Zdecydowanie zalicza się on do niezbędnej wyprawki szkolnej. Lekcje matematyki nie będą udane bez równych, ładnych kół i okręgów. Właśnie dlatego musisz odwiedzić AliBiuro i kupić cyrkiel Herlitz. Ja już mam jeden i naprawdę go polecam!

Kupuję cyrkiel Herlitz Wybieram odpowiedni cyrkiel

Ołówek z gumką… aby rysować i wymazywać błędy

Ale czym ja narysuję te wszystkie figury geometryczne? Przecież mój palec nie ma rysika i nie mogę kreślić nim po kartce papieru! Wyprawka matematyczna musi zawierać ołówek. Przydaje się on na wielu lekcjach w szkole, jednak na matematyce jest niezbędny. Najlepiej wybrać taki, który zawiera gumkę do mazania, aby z jej pomocą szybko wymazać błędy. Specjalnie dla mnie, tata znalazł wyjątkowy zestaw, niezbędny podczas tworzenia wyprawki szkolnej. Oprócz dwóch ołówków i gumki do mazania, zawiera on podwójną temperówkę! Takie przyrządy w wyprawce matematycznej mi się podobają!

Kupuję zestaw z ołówkami Szukam najlepszego ołówka

Zeszyt w kratkę… aby mieć na czym pisać

Równie ważna część wyprawki matematycznej. Gdyby jej zabrakło, żaden uczeń nie mógłby w pełni wykorzystać pozostałych przyborów zawartych w wyprawce do szkoły. O czym nie można zapomnieć? Oczywiście o zeszycie! Zeszyty są niezbędne, nie tylko w plecakach młodszych uczniów. Każdy, kto jeszcze chodzi do szkoły, powinien mieć przynajmniej kilka, aby w każdym z nich umieścić odpowiednie notatki. Dzięki temu uczeń, nawet mały, nie zgubi się w zapiskach z lekcji. Zeszyt z wyprawki matematycznej koniecznie musi być w kratkę. Dużym ułatwieniem będzie także margines. Razem z tatą wytypowaliśmy najlepszy z najlepszych, niezastąpiony, a jest nim… Zeszyt A5 z 60 kartkami w kratkę OXFORD TOUCH! Mały matematyku, musisz go mieć!

Kupuję zeszyt OXFORD dla małego matematyka Sprawdzam zeszyty

Kalkulator… aby pomagał w obliczeniach

Czasami obliczenia mogą być tak trudne, że nawet matematyczny geniusz nie da rady się z nimi uporać. Właśnie dlatego, razem z tatą, dodaliśmy do wyprawki matematycznej jedno z urządzeń biurowych, którego pracownicy używają na co dzień – kalkulator! Na AliBiuro znaleźliśmy taki, który idealnie pasuje do szkoły. Mowa tutaj o kalkulatorach biurowych i kieszonkowych od marki Casio. Każdy z uczniów może wybrać swój ulubiony kolor. Moja wyprawka szkolna będzie zawierać niebieski kalkulator kieszonkowy, a Twoja?

Wybieram kalkulator AliPrymusa! Szukam odpowiedniego kalkulatora Casio

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *