Pomysły na prezent na Dzień Dziecka

shutterstock_189969299
Share on facebook
Share on linkedin

PREZENTY NA DZIEŃ DZIECKA

Wybór odpowiedniego prezentu dla dziecka może być wyzwaniem. Dostępna jest niezwykła różnorodność propozycji. Najważniejszym kryterium jest wiek, potrzeby i stopień rozwoju naszej pociechy.  Z wiekiem dzieci szybciej się nudzą zabawą i będą potrzebowały innego rodzaju bodźców niż maluchy.

ZABAWKI DLA MŁODSZYCH DZIECI

Spośród zabawek dla najmłodszych dzieci znajdziemy grzechotki, gryzaki, piszczące zabawki i karuzele dla niemowląt. Dla nieco starszych polecane są duże, drewniane klocki, pluszowe maskotki oraz grające książeczki. Dużą radość sprawia maluchom wciskanie guzików wywołujących różnego rodzaju dźwięki, imitujące na przykład zwierzęta czy pojazdy. Dziecko przy okazji uczy się poznawać otaczający świat.

CZYM SIĘ BAWIĄ STARSZE POCIECHY?

Wraz z rosnącym wiekiem i postępującym rozwojem zabawki mogą stawać się coraz bardziej zaawansowane. Znajdziemy w ofercie stoliki edukacyjne, zestawy lekarskie, tory samochodowe, kolejki itp. Oczywiście istnieje również podział na zabawki dla chłopców i dziewczynek. Wśród pierwszej grupy będą królowały różnego rodzaju samochodziki, osobowe i ciężarowe, zdalnie sterowane, zestawy dla majsterkowicza, czy bramki do piłki nożnej.

Zabawki dla dziewczynek będą przede wszystkim dotyczyły lalek i wszelkich akcesorów z nimi związanych. Znajdziemy oczywiście lalki Barbie, lalki niemowlęce z małymi wózkami oraz domki dla lalek.

Bez względu na płeć uwielbiane przez dzieci są klocki, gry, puzzle, planszówki, a nawet tradycyjne karty, jak „Czarny Piotruś”. To również bardzo rozwijające zabawki, uczące refleksu, skupienia uwagi i spostrzegawczości.

Nie można zapomnieć o sporcie i rekreacji na świeżym powietrzu. Tu nie obejdzie się bez piłki nożnej czy piłki siatkowej. Znajdziemy także szeroki wybór rowerów i hulajnóg, zarówno tradycyjnych jak i elektrycznych. Pamiętajmy, że powinny być dopasowane do wieku i wagi dziecka.

Kreatywność i rozwój pobudzają artykuły plastyczne, takie ja kredki, malowanki, pisaki, które rozwijają zdolności manualne dziecka. Wspaniale potrafią wypełnić czas podczas niepogody, kiedy nie można wyjść pograć w piłkę, czy pobawić się w chowanego. Nie można również przecenić wartości bajek i książeczek, których nie powinno zabraknąć na półce żadnego dziecka.