Pomysły na prezent na Dzień Dziecka

PREZENTY NA DZIEŃ DZIECKA

Wybór odpowiedniego prezentu dla dziecka może być wyzwaniem. Dostępna jest niezwykła różnorodność propozycji. Najważniejszym kryterium jest wiek, potrzeby i stopień rozwoju naszej pociechy.  Z wiekiem dzieci szybciej się nudzą zabawą i będą potrzebowały innego rodzaju bodźców niż maluchy. Oczywiście równie istotny jest zakres zainteresowań dziecka. Wybierając podarunek kierując się tym, co bardzo lubi nasza pociecha, możemy mieć pewności, że zobaczymy szeroki uśmiech na dziecięcej buzi. A podczas tego szczególnego dnia, chyba przede wszystkim o to nam chodzi.

ZABAWKI DLA MŁODSZYCH DZIECI

Spośród zabawek dla najmłodszych dzieci znajdziemy grzechotki, gryzaki, piszczące zabawki i karuzele dla niemowląt. Dla nieco starszych polecane są duże, drewniane klocki, pluszowe maskotki oraz grające książeczki. Zabawki rozwijające manualnie są w pierwszych latach niezwykle ważne. W zależności od wieku, uczą chwytania, koordynacji, ćwiczą sprawność palców i dłoni. Dużą radość sprawia maluchom wciskanie guzików wywołujących różnego rodzaju dźwięki, imitujące na przykład zwierzęta czy pojazdy. Dziecko przy okazji uczy się poznawać otaczający świat. W ten sposób może odkryć także pierwsze słowa. Nauka przez zabawę, dzięki kreatywnym zabawko interaktywnym wspomaga rozwój maluchów podczas pierwszych lat życia.

Dzień dziecka chłopiec z salolocikiem

CZYM SIĘ BAWIĄ STARSZE POCIECHY?

Wraz z rosnącym wiekiem i postępującym rozwojem zabawki mogą stawać się coraz bardziej zaawansowane. Znajdziemy w ofercie stoliki edukacyjne, zestawy lekarskie, tory samochodowe, kolejki itp. Oczywiście istnieje również podział na zabawki dla chłopców i dziewczynek. Wśród pierwszej grupy będą królowały różnego rodzaju samochodziki, osobowe i ciężarowe, zdalnie sterowane, zestawy dla majsterkowicza, czy bramki do piłki nożnej.

Zabawki dla dziewczynek będą przede wszystkim dotyczyły lalek i wszelkich akcesorów z nimi związanych. Znajdziemy oczywiście lalki Barbie, lalki niemowlęce z małymi wózkami oraz domki dla lalek.

Bez względu na płeć uwielbiane przez dzieci są klocki, gry, puzzle, planszówki, a nawet tradycyjne karty, jak „Czarny Piotruś”. To również bardzo rozwijające zabawki, uczące refleksu, skupienia uwagi i spostrzegawczości.

Nie można zapomnieć o sporcie i rekreacji na świeżym powietrzu. Tu nie obejdzie się bez piłki nożnej czy piłki siatkowej. Znajdziemy także szeroki wybór rowerów i hulajnóg, zarówno tradycyjnych jak i elektrycznych. Pamiętajmy, że powinny być dopasowane do wieku i wagi dziecka.

ARTYKUŁY PAPIERNICZE I KREATYWNE DLA DZIECI

Kreatywność i rozwój pobudzają artykuły plastyczne i kreatywne, takie ja kredki, malowanki, kolorowanki, pisaki, które rozwijają zdolności manualne dziecka. Wspaniale potrafią wypełnić czas podczas niepogody, kiedy nie można wyjść pograć w piłkę, czy pobawić się w chowanego.

Doskonale sprawdzają się nie tylko podczas pochmurnych dni plasteliny, modeliny, masa plastyczna oraz ciastoliny, z których można wyczarować dowolne kształty. Bibuła oraz bloki papieru kolorowego czy wycinanki dostępne w wielu kolorach i wzorach także pomogą pobudzić wyobraźnię. Nie można również przecenić wartości bajek i książeczek, których nie powinno zabraknąć na półce żadnego dziecka.

Pamiętajmy, żeby przy wyborze odpowiedniego prezentu na Dzień Dziecka i inne okazje, trzeba wziąć pod uwagę zarówno potrzeby, jak i zainteresowania dziecka. To nie musi być zabawka, ale spędzony wspólnie czas. 

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *