jaki filtr do maseczki

Jaki filtr do maseczki wybrać? Ranking

Jaki filtr do maseczki wybrać? Ranking filtrów

Głównym czynnikiem decydującym o skuteczności danej maseczki jest rodzaj użytego w niej filtra. Jaki filtr do maseczki okaże się najlepszym wyborem zwłaszcza w dobie koronawirusa?

Filtry do maseczki – rodzaje

Negatywne oddziaływanie wszędobylskiego smogu oraz szalejąca pandemia Covid-19 stanowią ogromne zagrożenie dla naszego zdrowia i dobrego samopoczucia. Koronawirus zebrał już ogromne żniwo, a to nie koniec jego działania. Rządy wprowadzają szereg restrykcji, które mają na celu zminimalizowanie rozprzestrzeniania się tej groźnej choroby. Wśród nich znalazł się obowiązek zasłaniania ust oraz nosa. Wiele osób używa do tego celu masek ochronnych wyposażonych w specjalne filtry. Poszczególne rodzaje filtrów są także wykorzystywane do maseczek medycznych, które umożliwiają lekarzom i chirurgom pracę w całkowicie sterylnych warunkach. Najlepsze właściwości absorpcyjne posiadają dwa rodzaje filtrów: filtry HEPA i węglowe. Jakie zalety i zastosowanie ma każdy z nich?

Filtr HEPA do maseczki

Podstawowym zadaniem filtrów HEPA, zbudowanych z mikrowłókien szklanych o bardzo gęstym splocie, jest dezynfekcja powietrza. Maseczki z powyższym filtrem gwarantują blokadę 99,97% zanieczyszczeń o średnicy 0,3 mikrometra, natomiast wszelkie cząsteczki o średnicy mniejszej bądź większej są wyłapywane z jeszcze wyższą skutecznością. Filtr HEPA zatrzymuje także różnego rodzaju grzyby, bakterie, zarodniki pleśni czy wirusy, co zdecydowanie minimalizuje ryzyko zakażenia drogą kropelkową. Właściwości filtrów doceniają w szczególności alergicy, pracownicy zakładów przemysłowych, laboratoriów farmaceutycznych, a obecnie także osoby narażone na kontakt z wirusem Covid-19.

Filtr węglowy do maseczki

Kolejnym rodzajem filtrów używanych w maseczkach ochronnych są filtry węglowe. Ich działanie polega na wykorzystaniu właściwości absorpcyjnych i filtrujących węgla aktywnego. Materiał ten jest wytwarzany w procesie spalania produktów organicznych o wysokiej zawartości węgla, takich jak orzechy kokosowe, torf czy brunat. Na jakiej zasadzie działają maseczki z filtrem węglowym? Jony węgla, które są naładowane dodatnio, przyciągają cząsteczki zanieczyszczeń z ładunkiem ujemnym. Węgiel aktywny, poza neutralizacją szkodliwych organicznych zanieczyszczeń gazowych, posiada umiejętność pochłaniania nieprzyjemnych zapachów.

Jaki filtr do maseczki w dobie koronawirusa?

Zarówno maseczki z filtrami HEPA, jak i te wyposażone we wkład węglowy, mają szerokie grono swoich zwolenników. Kwestia ich skuteczności ma związek z regularną wymianą filtrów, z których każdy wraz z upływem czasu traci swoje właściwości ochronne. Przy zakupie nowego filtra należy zwrócić szczególną uwagę na jego jego kształt oraz rozmiar. Jedynie zakup właściwie dopasowanego modelu zapewni naszej masce efektywne działanie ochronne. Przycinanie zbyt dużego filtra może bowiem spowodować jego uszkodzenie i ograniczenie skuteczności. Maseczki do użytku codziennego powinny być doskonale dopasowane do wymiarów twarzy oraz zapewniać swobodę ruchu podczas mówienia.

Filtry do maseczki – Ranking

Które z oferowanych na rynku maseczek charakteryzują się najwyższym komfortem użytkowania i skutecznością?

Filtry przeciwpyłowe 3M

Jednym z najpopularniejszych i najbardziej cenionych producentów materiałów ochronnych i oczyszczających jest marka 3M. W jej ofercie znajdziemy jednorazowe maski filtrujące oraz półmaski i maski pełne wielokrotnego użytku wraz z niezbędnymi akcesoriami wymiennymi. Produkty 3M prezentują rewolucyjną i lekką konstrukcję a także niezwykłą wytrzymałość. Na szczególną uwagę zasługują półmaski filtrujące z serii 9300+, które dzięki wyjątkowej 3-panelowej budowie umożliwiają swobodne ruchy twarzy przy jednoczesnym zachowaniu maksymalnej skuteczności.

Filtr MSA

Producent skutecznych akcesoriów filtrujących i oczyszczających oferuje wysokiej jakości półmaski i maski pełnotwarzowe wraz z elementami wymiennymi w postaci pochłaniaczy i filtrów. Produkty spełniają najwyższe wymagania jakościowe, a w zależności od potrzeb użytkownika współpracują z szerokim asortymentem pozostałych akcesoriów ochronnych. Do produkcji asortymentu zabezpieczającego wykorzystano idealnie przylegające do skóry materiały, odporne na działanie różnego rodzaju szkodliwych substancji.

Filtr JSP

Kolejną marką dbającą o bezpieczeństwo oraz higienę pracy swoich klientów jest JSP. Filtry JSP mają swoje zastosowanie w przemyśle hutniczym, chemicznym, budowlanym oraz wielu innych. Produkty ochronne owej marki sprawdzają się równie dobrze podczas walki z wirusami, bakteriami oraz rozprzestrzeniającym się koronawirusem.

Filtry Secair Secura

Filtry Secair Secura, po skompletowaniu z półmaską lub maską ochronną, gwarantują uzyskanie najwyższych parametrów ochronnych. Stanowią skuteczną ochronę przed aerozolami z cząsteczek stałych (pyły, dymy) oraz ciekłych (mgły). Gwarantują zarówno wysoką absorpcję szkodliwych cząsteczek, jak i niskie opory oddechowe. Maski pochodzące z poszczególnych serii produktowych spełnią oczekiwania klientów charakteryzujących się odmiennymi potrzebami i specyfiką pracy.

Produkty polecane w sklepie AliBiuro.pl:

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *