Artykuły biurowe dla osób leworęcznych

Artykuły biurowe i długopisy dla osób leworęcznych

Spora część naszego społeczeństwa posługuje się lewą ręką jako dominującą. Jak podaje Wikipedia to między 8 a 15% ludzi. Zjawisko to występuje także u zwierząt. Zazwyczaj nie zastanawiamy się z czego to wynika, ale za leworęczność odpowiada silniej rozwinięta prawa półkula mózgu. Analogicznie u osób, które mają sprawniejszą prawą dłoń, lepiej rozwinięta jest półkula lewa. Na szczęście z leworęcznością nie walczy się już, jak było kiedyś. 13 sierpnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Osób Leworęcznych. Święto organizowane jest od lat 90-tych przez „Klub Leworęcznych” (The Left Handers Club).

Do grona znakomitego towarzystwa leworęcznych należeli i należą tak sławne osoby jak: Juliusz Cezar, Ludwig van Beethoven, Albert Einstein, Winston Churchill, Maria Skłodowska-Curie, Alan Turing, Lewis Caroll, Mark Twain, Neil Armstrong, Charlie Chaplin,  Marilyn Monroe, Kurt Cobain, Jimmi Hendrix, Robert de Niro, Bob Dylan, David Bowie, Andrzej Wajda, Keanu Reeves, Steve Jobs, Andrzej Mleczko, Jerzy Pilch, Lady Gaga.

Artykuły piśmienne dla leworęcznych osób

Piszemy od lewej do prawej strony. Dlatego posługując się lewą ręką ryzyko rozmazania się tuszu lub atramentu jest dużo większe. Zasłaniamy bowiem, to co napiszemy. A przecież nikt nie lubi się brudzić. Nie mówiąc już o tym, że rozmazane notatki mogą być nieczytelne. Stąd potrzeba stosowania szybkoschnących artykułów piśmienniczych. Do tego ważna jest wygoda pisania, co umożliwiają nam specjalnie wyprofilowane uchwyty i korpusy długopisów i piór żelowych dla leworęcznych.

Znakomicie sprawdzają się tutaj szybkoschnące pióra kulkowe UNI, które cechuje dodatkowo japońska precyzja i jakość. Modele piór kulkowych Uni Jetstream SX-101, SXN-101, SX-210, SXN-210, SX-217 i SXN-217 wysychają błyskawicznie, tylko w jedną sekundę! Kolejną ich zaletą jest to, że piszą również po śliskim papierze, co czyni je bardziej uniwersalnymi.

Inne znakomite artykuły piśmienne dla leworęcznych osób to błyskawicznie zasychające cienkopisy Pilot V5 z bezpieczną skuwką, która w razie połknięcia umożliwia oddychanie. Dzięki temu sprawdzą się dla młodszych dzieci. Wśród długopisów polecamy także niezwykle gładko piszące długopisy InkJoy Paper Mate. One także zasychają szybko, są tanie i dają wyjątkowy komfort pisania.

Do pisania i korygowania znakomicie nadają się wymazywalne pióra Pilot Frixion. Nie dość, że szybko wysychają, możemy dzięki specjalnej gumce bez brudzenia skorygować błędy.


Jakie wybrać pióro wieczne do nauki pisania dla osoby leworęcznej?

Szczególnie istotne są początki, kiedy dzieci uczą się pisać. Aby pomóc w nauce pisania dziecku posługującemu się lewą ręką należy właściwe czyli pod skosem ułożyć zeszyt. Przyda się także dobre oświetlenie. Dla leworęcznych maluchów można wybrać specjalnie wyprofilowane pióra wieczne i ołówki.

Pióra wieczne dla leworęcznych – Scribolino marki Faber-Castell, Schneider Base – ze specjalnie zbudowaną stalówką i wyprofilowanym korpusem  – sprawdzą się zarówno dla dzieci uczących się pisać, jak i wytrawnych uczniów i dorosłych.

Ergonomiczne ołówki Easygraph Stabilo powstały specjalnie dla osób leworęcznych. Posiadają antypoślizgowe nacięcia, umożliwiające wygodne trzymanie. Do wyboru dwie wersje średnicy grafitu – gruba i cienka.


Artykuły biurowe i szkolne dla leworęcznych

Większość produktów do pisania i cięcia jest przystosowana dla osób praworęcznych. Na szczęście coraz więcej producentów wprowadza artykuły biurowe dedykowane specjalnie dla leworęcznych osób.

Korektory przydają się wszystkim, ale posługującym się lewą ręką, mogą nawet bardziej. Szczególnie dzieciom w szkole. Korektory Oval posiadają symetryczny kształt i ruchomą końcówkę. Dzięki temu są wygodne także dla osób leworęcznych.

Bardzo istotne dla dzieci na początku edukacji jest właściwa nauka operowania nożyczkami. Tu wymagane są ergonomiczne,  specjalnie wyprofilowane uchwyty. Oczywiście w ofercie znajdziemy nie tylko nożyczki dla leworęcznych dzieci, ale również dla dorosłych. W naszej ofercie znajdują się nożyczki takich marek jak Strigo, Donau, Staedtler, Cricco, Dahle.


Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *