Żwirek dla kotów

Kocia toaleta to niezwykle istotna kwestia. Jest niezbędna, jeśli posiadamy kota i trzymamy go w mieszkaniu. Nauczone zwierzę załatwia swoje potrzeby w kuwecie, którą łatwo wysprzątać. Bardzo ważny jest właściwy dobór żwirku dla kotów do kuwety. Żwirek dla kota neutralizuje brzydkie zapachy. Dzięki niemu kuwetę łatwiej się czyści. Jest kilka rodzajów żwirku dla kotów. Najbardziej popularny jest mineralny w wersji zbrylającej lub niezbrylającej. W wersji zbrylającej znany i często stosowany jest żwirek Benek. Pozostałe żwirki to żwirek silikonowy i organiczny. Zbrylający żwirek dla kota jest wygodny, ponieważ kocie nieczystości zbijają się w kulki, które łatwo z kuwety usunąć. Dobry żwirek powinien być mało pylący i wydajny, ponieważ należy go wymieniać dwa razy w miesiącu. Na szczęście nie jest to duży wydatek. Przeważnie żwirek pakowany jest w workach po dziesięć litrów, ale można również kupić mniejsze opakowania. Dostępne są także żwirki dla kotów w wersjach zapachowych, które dodatkowo pomagają w neutralizacji niezbyt przyjemnych kocich zapachów. Kolejny rodzaj żwirku to ekologiczny żwirek drewniany lub roślinny, wykonany z naturalnych środków. Jego zaletą jest to, że można go wrzucać do toalety oraz bezpieczeństwo dla małych kociąt. Jego połknięcie nie spowoduje żadnych przykrych konsekwencji. Nie zawiera żadnej chemii ani konserwantów.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 3

Żwirek Benek

Żwirek dla kota Benek to jedna z najbardziej popularnych marek. Jest bardzo chłonny, naturalny i zapewnia dobrą ochronę antybakteryjną. Gruboziarnisty, dobrze się zbryla i jest niepylący. Żwirek dla kota Benek wsypujemy do kuwety na minimum pięć centymetrów. Trzeba usuwać kilka razy dziennie zbrylone kocie odchody i dosypywać świeży żwirek, żeby cały czas był ten sam poziom. Jeśli przeszkadza nam zapach, możemy użyć zapachowego żwirku dla kota Benek lub specjalnego dezodorantu do żwirku. Dezodorant zneutralizuje jego zapach. Podobnie zapachowy żwirek Benek. Do wyboru mamy zapach lawendy i kocimiętki, zapach lasu oraz naturalny. Koty to bardzo czyste zwierzęta i wymagające, jeśli chodzi o stan kuwety. Dlatego tak ważne jest jej czyszczenie i stosowany rodzaj żwirku. Żeby kot nie roznosił żwirku po mieszkaniu, można zakupić specjalne wycieraczki pod kuwetę w różnych wzorach. Zatrzymują i wyłapują żwirek i łatwo je wyczyścić. Inne przydatne akcesoria to łopatki do kocich kuwet, którymi łatwo usunąć nieczystości. Zawierają specjalne sitko, którym przesiewają czysty żwirek, ułatwiając czyszczenie kuwety.

Żwirek silikonowy

Żwirek sylikonowy bardzo szybko wchłania wilgoć i brzydkie zapachy. Jest nieszkodliwy dla środowiska i wydajny. Poza tym się nie kurzy. Sylikonowy żwirek również inaczej się go sprząta, ponieważ jest niezbrylający. Nie trzeba kilka razy dziennie czyścić kuwety, lecz wymienić żwirek sylikonowy, kiedy zmieni kolor na żółty. Dzięki dużej chłonności wystarcza go na miesiąc. Niestety jest za to droższy o tradycyjnego żwirku. Dostępne są żwirki sylikonowe w różnych zapachach, na przykład lawendy czy aloesu. Dodatkową zaletą jest to, że nadają się dla kotów w każdym wieku. Pomimo bardzo dużej ilości żwirków na rynku, wybór może okazać się niełatwy. Koty są bardzo wrażliwe i nie każdy rodzaj żwirku będzie im odpowiadać. Dobrze używać tego samego żwirku, który był stosowany, zanim kot do nas trafił. W innym przypadku może się zdarzyć, że zwierzę nie będzie się chciało załatwiać do kuwety i znajdzie sobie na to inne miejsce w mieszkaniu. A byłoby to bardzo niefortunne. Dlatego wybór dobrego żwirku jest tak istotny.