Karma dla psa

Czasy, kiedy karmiono czworonogi resztkami ze stołu, już dawno minęły. Aby pies był zdrowy i pełen energii potrzebna jest wartościowa, zbilansowana, naturalna karma, która dostarczy niezbędnych składników odżywczych. Każdy właściciel psa staje przed dylematem, jaką zatem wybrać przy tak ogromnej dostępności? Karma dla psów powinna być dobrana indywidualnie, żeby spełniła wszystkie potrzeby danego czworonoga. Dlatego inną wybierzemy dla szczeniaka, dorosłego psa, dla dużych i małych ras lub takich, które uprawiają wyczynowo sport wraz z właścicielem. Wśród czworonogów zdarzają się alergie i choroby wykluczające niektóre składniki. Specjalną dietę będą miały także starsze psy i cierpiące na różne dolegliwości. Zawsze warto skonsultować wątpliwości z weterynarzem. Można także wyszukać w sieci rankingi dotyczące żywienia psów i dostępnej na rynku karmy. Najważniejsze, żeby nasz czworonożny przyjaciel mógł się zdrowo rozwijać oraz chętnie i ze smakiem zjadał podane mu posiłki.

Wyświetlanie 1–48 z 192 wyników

Karmy dla psów

Najlepiej podawać ukochanemu czworonogowi posiłki dwa razy dziennie w stałych porach. Aby ułatwić trawienie, polecane jest karmienie po spacerze, a nie przed. Dodatkiem do karmy dla psów będą specjalne przysmaki. Charakteryzują się niewielką objętością, ponieważ nie mają za zadanie nakarmić zwierzaka, lecz wyszkolić lub nagrodzić. Są bardzo przydatne w tresurze, gdyż nagradzają dobre zachowanie psa i właściwą reakcję na komendy. Pomagają również w budowaniu więzi między zwierzęciem a opiekunem. Niektóre smakołyki pomagają w prawidłowej higienie uzębienia pupila. Pamiętajmy także, że niektóre produkty mogą bardzo psu zaszkodzić. Powinniśmy uważać, żeby nasz pupil przypadkiem ich nie spróbował. Należą do nich na przykład czekolada, rodzynki czy cebula. Inną sprawą jest indywidualna wrażliwość zwierzęcia na pokarmy. Podobnie jak człowiek może nie tolerować niektórych produktów.

Sucha karma dla psa

Ze względu na brak czasu oraz specjalistycznej wiedzy trudno przygotowywać pupilowi posiłki samemu. Pełnoporcjowa sucha karma dla psów zapewni odpowiednio zbilansowane posiłki na cały dzień. Łatwiej i dłużej się ją przechowuje niż mokrą. Pomaga także w utrzymaniu zębów psa w dobrej formie. Powinno się pupila regularnie ważyć. Możemy wówczas szybko zaobserwować niepożądane zmiany i w razie potrzeby zareagować. Osłabione psy będą potrzebowały dodatkowych kalorii. Zdarzają się bardzo wrażliwe psy lub problemy alergiczne. Wówczas również trzeba specjalnie dobrać karmę. Przy stosowaniu suchej karmy pamiętajmy o odpowiedniej ilości wody. Pies powinien mieć do niej dostęp cały czas. Oprócz właściwości odżywczych karma dla psów powinna być także łatwostrawna i zwyczajnie smaczna. Łatwo zauważyć, kiedy pies ma wszystko, czego mu potrzeba. Jest zdrowy, pełen energii, a jego sierść lśniąca.

Mokra karma dla psa

Mokrą karmę dla psa przechowujemy krócej niż suchą. Warto przeczytać etykietę. Dzięki niej poznamy nie tylko skład, instrukcję przechowania, ale także ilość, którą powinniśmy podać psu. Mokra karma dla psa jest przeważnie pakowana w saszetkach, puszkach bądź miseczkach. Różni się pojemnością i naturalnie smakiem. Jest bardziej aromatyczna od suchej karmy i zawiera mniej zbóż, a więcej mięsa. Karma mokra zawiera też mniej kalorii, za to więcej wody, co zmniejsza ryzyko odwodnienia zwierzęcia. Jeśli nie możemy się zdecydować czy stosować karmę mokrą, czy suchą, można stosować je obie. Trzeba tylko odpowiednio zbilansować kalorie, a nasz pies będzie z pewnością zdrowy i szczęśliwy.