Karma dla kota

Kiedy posiadamy zwierzątko domowe, bardzo zależy nam, by było szczęśliwe i zdrowe. Często pies czy kot stają się nieodłącznymi członkami rodziny i chcemy dla nich wszystkiego, co najlepsze. Odżywianie miauczących stworzeń jest niezwykle istotne dla ich rozwoju i dobrej kondycji. Jedzenie dla kota powinno być odpowiednio zbilansowane i dostarczyć mu wszystkich niezbędnych elementów. Karma dla kota dzieli się przede wszystkim na suchą i mokrą. Jeśli chodzi o ilość i rodzaj karmy, powinna być dostosowana do wieku i kondycji zwierzęcia. W przypadku karmy suchej bardzo istotne jest, by kot miał zawsze wodę. Ilość posiłków również jest uzależniona od kocich preferencji. Mokrą karmę możemy podawać dwa razy dziennie. Ogólnie lepiej podawać częściej, ale w mniejszych ilościach. Sucha karma może być dostępna cały czas. Kot będzie się posilał w dowolnym momencie. Istotny jest także wybór miejsca, w którym stawiamy jedzenie. Najlepiej, gdyby to było stałe miejsce. Pamiętajmy, że sucha karma jest bardziej kaloryczna, dlatego warto sprawdzić przed zakupem jej skład. Plusem jest to, że kawałki suchej karmy oczyszczają kocie zęby podczas jedzenia. Data przydatności jest też dłuższa niż w przypadku mokrej karmy. Pamiętajmy, że dla małych kociąt potrzebna jest specjalna sucha karma, która ma mniejsze kawałki.

Wyświetlanie 1–48 z 118 wyników

Karmy dla kotów

Suchą karmę dobrze przechowywać w suchym miejscu, w hermetycznych pojemnikach. Natomiast mokrej nie powinno się zbyt długo trzymać po otwarciu. Częściowo zużytą dobrze schować do lodówki, ale przed podaniem trzeba odczekać. Karma nie może być zbyt zimna. Dobrym rozwiązaniem są wygodne w użyciu saszetki. Puszki sprawdzają się przy większej ilości kotów, ponieważ trzeba zużyć w ciągu dwóch dni. Kiedy dopiero planujemy przyjęcie kota w domu, poczytajmy wcześniej, jak powinna wyglądać jego dieta lub poradźmy się weterynarza. Jest sporo produktów, których koty nie powinny jeść. Na przykład wieprzowiny i mleka. Szkodliwe i trujące mogą być także niektóre rośliny. Kot powinien mieć stałe miejsce do jedzenia i kilka misek na karmę suchą, mokrą oraz na wodę. Dostępne są różnego rodzaju poidełka, miski ceramiczne i stalowe. Urozmaiceniem dla zwykłej karmy dla kotów mogą być także przysmaki w formie dropsów lub past. Kot może otrzymać przysmak w ramach nagrody lub w czasie zabawy.

Jedzenie dla kota

Oprócz karmy suchej mamy jeszcze dostępne mokre karmy dla kotów. Pakowane są najczęściej w mniejszych saszetkach, tackach lub puszkach. Jeśli chodzi o rodzaje jedzenia dla kota, będą to kawałki w sosie lub galarecie, albo pasztety. Mogą zawierać podroby, kurczaka, cielęcinę, królika, ryby, czasem warzywa i zboża. Jako że kot to zwierzę mięsożerne, warto czytać skład karmy, żeby nasz pupil otrzymywał w pokarmie, to co dla niego najlepsze. W składzie karmy dla kota powinna być podana procentowa ilość i rodzaj mięsa oraz innych składników. Przy wyborze pamiętajmy, że jedzenie dla kota powinno być wartościowe, z dużą ilością mięsa i potrzebnych dla kociego organizmu składników.