Maszynki do strzyżenia zwierząt

Psie fryzury zwykliśmy traktować lekceważąco. Jednak posiadacze niektórych czworonogów przywiązują do niej olbrzymią wagę. Nie tylko po to, żeby nasz pupil pięknie prezentował się na spacerze. Zdarza się, że psy wystawiane są na różnych pokazach i wystawach. Wówczas strzyże się je strzyżarką według ściśle określonych wytycznych. Nawet jeśli nie zamierzamy wystawiać naszego czworonoga, są rasy psów, które wymagają regularnego strzyżenia. Jeśli się na taką zdecydujemy, trzeba się liczyć z dodatkowym elementem pielęgnacji. Niektóre rasy wymagają strzyżenia strzyżarką rzadziej. Długowłosym psom możemy skrócić fryzurę latem, aby było im mniej gorąco. W obydwu przypadkach będziemy potrzebować profesjonalnej strzyżarki, czyli maszynki do strzyżenia zwierząt. Przed strzyżeniem ważne jest porządne rozczesanie sierści. Do tego przyda się solidna szczotka, żeby czesanie było przyjemnością dla obu stron. W ten sposób usuniemy z długiej sierści ewentualne nieczystości i stare, zniszczone włosy. Szczotkowanie pomaga zwierzęciu, poprawiając ukrwienie skóry. Dodatkowe użycie strzyżarki pomoże pozbyć się uporczywych kołtunów. Uważajmy przy tym, żeby przypadkowo nie ostrzyc psy wąsów. Okolice oczu i uszu lepiej podciąć nożyczkami niż strzyżarką, żeby niechcący nie zrobić pupilowi krzywdy.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 2

Maszynka do strzyżenia psa

Bardzo istotną kwestią jest poziom hałasu, który generują strzyżarki i maszynki do strzyżenia psa. Chodzi o to, żeby proces strzyżenia był jak najmniej stresujący dla psa i jego opiekuna. Dlatego sprawdźmy, czy maszynka do strzyżenia psa, którą zamierzamy kupić, pracuje cicho, a wibracje są niewielkie. Wtedy pies podczas fryzjerskiego zabiegu będzie spokojniejszy. Dla niego nie jest proste stanie w jednej pozycji przez dłuższy czas. Oprócz cichej pracy strzyżarki oczywiście równie ważna jest precyzja, moc i wydajność maszynki do strzyżenia psów. Dostępne są wersje przewodowe i bezprzewodowe. Strzyżarki bezprzewodowe będą bardziej uniwersalne, przydadzą się, kiedy mamy możliwość ostrzyżenia psa poza domem. Dodatkowo nie plącze się kabel i nie przeszkadza. Przy wyborze zwróćmy uwagę na rodzaj ostrzy i dodatkowe wyposażenie. Strzyżarka może mieć dołączone w zestawie różne akcesoria, takie jak nasadki, wymienne grzebienie, olej do konserwacji czy szczoteczki lub pędzelki do czyszczenia. Strzyżarki i maszynki do strzyżenia zwierząt często używane są w przychodniach weterynaryjnych. Niekiedy pies wymaga ogolenia przed zabiegiem.

Maszynki do strzyżenia psów

Poza wymienionymi wyżej cechami przy wyborze strzyżarki i maszynki do strzyżenia psów sprawdźmy, czy jest wyposażona w ceramiczną głowicę, solidne ostrza z nierdzewnej stali. Ważne, aby była prosta w obsłudze, wygodna i w miarę lekka. Przy psach większych gabarytów strzyżenie może dłużej potrwać. Dlatego istotną kwestią jest także żywotność baterii. Nieprzerwana praca przez godzinę lub dwie pozwoli na spokojne ostrzyżenie czworonoga. Psy różnią się między sobą sierścią. Są długowłose, o sierści szorstkiej lub gładkiej, krótkiej i jedwabistej. Kupując strzyżarkę, trzeba wziąć pod uwagę, z jakim rodzajem sierści mamy do czynienia. Do pielęgnacji naszego pupila oprócz strzyżarki będziemy potrzebować dobrego szamponu, szczotek, zgrzebła, ręczników oraz ewentualnie trymera. Zadbana sierść psa sprawi, że będzie pięknie i zdrowo wyglądać. Można oczywiście korzystać z profesjonalnych salonów kosmetycznych i fryzjerskich dla psów. To niestety wiąże się ze sporymi kosztami. Zwłaszcza jeśli strzyżenie trzeba często powtarzać. Jeśli nie bardzo wiemy, jak poradzić sobie z psi fryzurą poradźmy się specjalisty. Następnym razem możemy spróbować w domu sami przy użyciu profesjonalnej strzyżarki.