Smycze dla psa

Smycze dla psów są niezbędne, jeśli posiadamy takiego właśnie czworonoga. Mamy do wyboru kilka rodzajów smyczy — na przykład smycz dla psa regulowana, smycz dla dużego psa. Wszystko zależy od naszych preferencji, wielkości i charakteru zwierzęcia. Znajdziemy właśnie smycze dla dużego psa, w różnych kolorach, długościach oraz z możliwością regulacji, taśmowe i automatyczne. Spośród taśmowych smyczy dla wysportowanych psów dobrze sprawdzają się nylonowe. Są bardzo odporne, wytrzymałe, elastyczne i można je uprać. Smycz dla psa regulowana jest dobrym rozwiązaniem, kiedy z jakiegoś powodu wolimy mieć zwierzę bliżej siebie. Kiedy zagrożenie mija, możemy dać czworonogowi więcej swobody. Długa smycz dla psa pozwoli mu swobodniej pobiegać. Istnieje również wersja treningowa, przydatna podczas szkolenia. Szczególny rodzaj to smycz dla dużego psa. Dla pupili o wadze około pięćdziesięciu kilo powinna być szczególnie mocna i wytrzymała. Smycz i obrożę można kupić osobno lub jako komplet.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 4

Smycz dla kota

Smycz dla kota jest rzadziej stosowana niż w przypadku psów. Zdarza się jednak, że może być przydatna. Zamiast smyczy dla kota można zakupić regulowane szelki na zatrzaski lub rzepy. Nie zawsze jednak szelki się sprawdzą. Na dłuższe podróże lub wizyty u weterynarza przyda się koci transporter. Powinien być wygodny i przestronny, żeby pupil nie miał za ciasno. Niektóre modele zawierają miskę, rynienkę na odchody oraz otwór, przez który można kota pogłaskać. Pupil poczuje się lepiej w stresującej sytuacji, kiedy poczuje dotyk właściciela. Transporter powinien się łatwo czyścić. Są pod tym względem bardziej praktyczne niż torby podróżne dla kotów. Każda podróż dla kotów stanowi wyzwanie. Taką już mają naturę, że nie tego nie lubią. Aby podróż uczynić jak najbardziej znośną, warto sprawdzić, jakie mamy dostępne możliwości i wybrać najlepszą dla naszego ulubieńca. W ten sposób oszczędzimy stresu sobie i naszemu pupilowi.

Smycza dla psa

Wśród rodzajów smyczy znajdziemy skórzane, nylonowe, odblaskowe, obrotowe, kolorowe, gumowane dla silnych psów. Ważne by były odporne na różne warunki atmosferyczne. Pies musi wyjść bez względu na pogodę. Dlatego warto się upewnić czy smycz możemy uprać. Zawsze dobrze mieć drugą na zmianę. Na wypadek, gdyby się zerwała lub uszkodziła. Istotna jest również jakość karabińczyka. Dobrze sprawdzi się wersja wspinaczkowa, która udźwignie masę znacznie wyższą od naszego czworonoga. Najbardziej uniwersalna będzie regulowana długa smycz dla psa, dodatkowo odporna na szarpanie. Dobrym rozwiązaniem mogą być również stabilne i oddychające szelki z możliwością regulacji. Powinny być lekkie, nie uwierać i łatwo się zakładać.

Obroża dla psa

Zgodnie z przepisami na spacerze zwierzę powinno mieć założoną obrożę dla psa. Jest to niezbędny artykuł, jeśli posiadamy czworonoga. Służy nie tylko do zapięcia smyczy. Może pomóc również w identyfikacji zwierzęcia. Ważne, żeby zapięcie zapobiegało zaciskaniu, żeby pies się nie dusił. Dla dużych silnych zwierząt można wybrać trwałą nylonową wersję. Dostępne są także eleganckie skórzane i odblaskowe, idealne do spacerów po zmroku. Podczas tresury zwierząt sprawdzi się obroża, która oduczy psa szczekania. Przydaje się także obroża, która chroni psy przed kleszczami. Do wyboru znajdą się także obroże z ćwiekami, podwójne, z miękkimi krawędziami. Natomiast w przypadku bardziej agresywnych ras, niezbędny może się okazać kaganiec.

Obroża dla kota

Bardzo ważny jest wybór odpowiedniej obroży dla kota. Dzięki niej możemy łatwo zwierzę zidentyfikować i zadzwoni do właściciela, jeśli pupil się zgubi. Wiemy, że koty lubią chadzać własnymi drogami i mogą się zawieruszyć na dłużej. Obroża dla kota może dodatkowo służyć jako element dekoracyjny. Jeśli dodatkowo zawiera elementy odblaskowe, łatwiej będzie zwierzę wypatrzyć po zapadnięciu zmroku. Obroże dla kota podobnie mogą być z różnych materiałów — naturalnej skóry czy nylonu. W przeciwieństwie do obroży dla psa będą za to mniejsze i cieńsze.