Pędzelki szkolne

Wraz z rozwojem dziecka, po etapie malowania rękami przychodzi moment na naukę malowania pędzelkiem. Zwłaszcza że niektóre rodzaje farb rozcieńczanych wodą wymagają jego użycia. Rodzajów pędzli do farb jest bardzo dużo. Jak się nie pogubić i wybrać najlepszy dla naszej pociechy? Pędzelki do farb zakupimy w różnych rozmiarach. Im większa cyfra, tym grubszy pędzel. Podstawowy podział odnosi się do jego kształtu. Mamy zatem dostępne pędzle do malowania farbami płaskie i okrągłe, szpiczaste, skośne i wachlarzowate.

Pędzle szkolne do farb

Często znajdziemy pędzelek w zestawie z farbami. Jest zazwyczaj cieniutki i posłuży do malowania detali. Aby jednak móc namalować tło, czy prostą kreskę, przyda się dodatkowo grubszy pędzel oraz skośny. W zależności od rodzaju farby dobrze też dopasować właściwe instrumenty. Ważny jest materiał, z którego są wykonane. W ofercie znajdziemy pędzelki z naturalnego lub syntetycznego włosia. Jeśli kupujemy pojedyncze sztuki, zwróćmy uwagę czy nie gubią włosków. Taka wada może zepsuć efekty naszej pracy lub pracy dziecka.

Wyświetlanie 1–48 z 244 wyników

Pędzle do malowania farbami

Pędzle szkolne możemy zakupić w gotowych zestawach. Przeważnie pakowane są po trzy lub pięć sztuk w różnych rozmiarach. Zakup takiego zestawu wychodzi najtaniej. Zawsze możemy dodatkowo dokupić pojedynczą sztukę, jeśli dziecko zgubi lub zniszczy któryś z pędzelków. Warto również pomyśleć o nabyciu zamykanego kubeczka na wodę. Nie narobi bałaganu, jeśli dziecko niechcący go przewróci. Paleta do mieszania farb dopełni ekwipunek małego artysty.