Papier kolorowy

Blok papierów kolorowych to jedna z niezbędnych rzeczy w szkolnej wyprawce. Przydaje się nie tylko w szkole i przedszkolu. Także w domu można go wykorzystać do kreatywnej zabawy z dziećmi. Może służyć do wykonywania różnych plastycznych prac jak wydzieranki, wycinanki i plakaty. Najczęściej papier możemy kupić w gotowych blokach po dziesięć arkuszy w formacie A4 oraz A3. Każdy arkusz jest w innym kolorze. Ważne, żeby papier był barwiony w masie. To zapewni nam, że po oderwaniu kawałka kartki nie pozostaną białe fragmenty, tylko jednolity kolor. Jeśli zużywamy dużą ilość papieru, najlepiej zakupić ryzę papierów kolorowych w miksie. Niestety mamy wtedy tylko kilka kolorów w opakowaniu.

Bibuła

Kto w dzieciństwie nie wykonywał kwiatów z bibuły? Służyła do wykonywania lampionów i łańcuchów na choinkę. W szkole mamy najczęściej do czynienia z bibułą marszczoną. Jest grubsza od gładkiej i wykorzystujemy ją do tworzenia rozmaitych ozdób i dekoracji. Pakowana jest przeważnie w rolkach po dziesięć sztuk. Dostępna jest bardzo szeroka gama kolorów. Od pastelowych, po intensywne. Pojawia się nawet bibuła w metalicznych kolorach.

Wyświetlanie 1–48 z 56 wyników

Papier kolorowy i bibuła w ofercie Alibiuro

W ofercie mamy papier w blokach różniący się grubością. Bloki rysunkowe kolorowe będą miały gramaturę około 80 lub 100 g. Natomiast bloki techniczne znacznie więcej, od 170g. Zastosowany papier jest wysokiej jakości. Dzięki temu nie rozedrze się podczas wycierania gumką. Bibuła marszczona jest dostępna w rolkach. Natomiast bibułę gładką znajdziemy w arkuszach po 24 sztuki w kolorowym miksie.