Nożyczki do papieru

Nożyczki przydają się nie tylko w biurze. To niezbędny produkt w domu i w szkole. Na co zwrócić uwagę przy zakupie? Przede wszystkim czy potrzebujemy je dla dorosłej osoby, czy dla dziecka. Dla dzieci będą mniejsze, zaopatrzone w zaokrąglone dla bezpieczeństwa ostrza. Dzięki temu dziecko nie zrobi sobie krzywdy ani kolegom z klasy. Uchwyt również powinien być przystosowany do małej rączki. Można wybrać wersję dla dzieci leworęcznych. Natomiast dla dorosłych kierujmy się na początek długością ostrza. Wielkość nożyczek waha się od około piętnastu centymetrów do dwudziestu pięciu.

Nożyczki do cięcia papieru

Bardzo ważne jest, z jakiego materiału jest zbudowane ostrze. Od niego zależy długość użytkowania nożyczek. Najdroższe mają ostrza z tytanowej stali. Wystarczą jednak zazwyczaj wykonane z hartowanej stali nierdzewnej. Wówczas nie powinny się zbyt szybko stępić. Uchwyt powinien być gumowany i miękki. To zapobiegnie ewentualnym odciskom przy dłuższym użytkowaniu. Do tego powinien być odporny na pęknięcia. Ważne, aby nożyczki biurowe dobrze leżały w dłoni.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 40

Nożyczki do biura

Polecamy ergonomiczne nożyczki biurowe z uchwytem uniwersalnym, wyprofilowanych do osób leworęcznych i praworęcznych. Jeśli nie potrzebujemy produktu dla dziecka, wybierzmy szpiczaste zakończenia ostrzy, żeby cięły bardziej precyzyjnie. Niektórzy producenci dają dożywotnią gwarancję na nożyczki do cięcia papieru. Wtedy możemy mieć pewność, że jest to trwały i solidny produkt. Będzie nam służył przez lata.