Blok techniczny

Bloki to niezbędne wyposażenie każdego ucznia młodszej klasy szkoły podstawowej. Do wyboru mamy dwa formaty, blok techniczny A3 oraz A4. Papier jest trwały i bardzo dobrej jakości. Zazwyczaj ma dziesięć kartek. Możemy zakupić blok techniczny kolorowy albo biały. Papier powinien być gładki i odporny na rozdarcia podczas wymazywania gumką. Znakomicie nadaje się do wydzieranek, wycinanek, rysunków oraz innych plastycznych i technicznych prac. Jeśli kartka jest barwiona w masie, uzyskamy wydzierany kawałek papieru w jednolitym kolorze. Bez białych obramowań. Dostępne są również bloki tylko z czarnymi kartkami.

Blok rysunkowy

Jest to cieńszy blok od technicznego. Służy jednak do innych celów. Przede wszystkim do rysowania, szkicowania i malowania. Dlatego papier powinien był odpowiedniej jakości. Powinien także być na tyle gruby, żeby nie przebijały farby. Podobnie dostępny jest w dwóch formatach A3 oraz A4. Do wycinanek i wydzieranek odpowiedni będzie blok rysunkowy kolorowy. Każda kartka ma inny kolor. Dzięki tej różnorodności można stworzyć oryginalne prace.

Wyświetlanie 1–48 z 133 wyników

Bloki techniczne i rysunkowe

Pamiętajmy, że gramatura w blokach technicznych powinna wynosić minimum 170 g. Papier natomiast wytrzymały i dobrej jakości. Nie będzie się wówczas rozdzierał podczas wymazywania. Bloki rysunkowe natomiast powinny nadawać się do szkicowania i rysowania wszystkimi kredkami, ołówkami i węglem. Kartonowa ostatnia strona może służyć jako podkładka do rysowania i szkicowania.