Kredki i pastele w ofercie Alibiuro

Przy wyborze kredek dla dziecka powinniśmy zwrócić uwagę na kilka kwestii. Oczywiście powinny być dopasowane przede wszystkim do wieku. Dla dzieci idealne będą miękkie kredki pastelowe lub woskowe. Kredki powinny dobrze układać się w dłoni, co zapewnia specyficzny kształt obudowy. Najczęściej jest heksagonalny, czyli składający się z sześciu kątów. Taki korpus wygodnie się trzyma i jest bardziej elastyczny. Ważna jest również ilość i jakość kolorów oraz solidne, niełamiące się grafity. Powinny się łatwo strugać. Rodzajów jest bardzo dużo. Mamy do wyboru między innymi pastele, kredki świecowe, woskowe, kredki drewniane, żelowe, kredki ołówkowe, do malowania twarzy, kredki akwarelowe, a także grube, tak zwane jumbo.

Kredki ołówkowe

Kredki ołówkowe oprócz pasteli są chyba najbardziej popularne i najchętniej kupowane. Można je kupić w niezbyt wysokiej cenie. Kredki ołówkowe są łatwo dostępne. Warto zaopatrzyć się od razu przy zakupie w dobrej jakości temperówkę. Powinny być wykonane z wysokiej jakości naturalnego drewna, najlepiej ekologicznego. Kredki ołówkowe marki Staedtler mają specjalną warstwę ochronną między grafitem a drewnem, która chroni wkłady przed złamaniem. Wadą tego kredek drewnianych jest ich twardość. Jeśli wolimy bardziej miękką kreskę, wybierzmy na przykład pastele, czyli kredki pastelowe.

Wyświetlanie 1–48 z 837 wyników

Kredki akwarelowe

Kredki akwarelowe to inaczej kredki wodne. Można nimi zwyczajnie rysować lub połączyć z wodą, by dały inny efekt. Rysunek stanie się rozmyty jakby użyło się farb. Zamiast zwykłego twardego grafitu mają w środku pigment, który rozcieńcza się właśnie z wodą. Kredki akwarelowe pozwalają na bardziej wyrazisty rysunek, ponieważ są bardziej wilgotne i miękkie.

Kredki drewniane

Są również dostępne kredki drewniane z miękkimi grafitami. Łatwiej nimi uzyskać niesamowite efekty podczas rysowania, ponieważ łatwiej się rozcierają. Dodatkowo można je stosować po różnych powierzchniach. Chętnie stosowane są przez starsze dzieci. Jest duży wybór kolorów. Można również zakupić kredki drewniane dwustronne. Uzyskamy wówczas większy wybór odcieni, a opakowanie będzie mniejsze.

Kredki pastelowe

Kredki pastelowe dzielą się na pastele suche i olejne. To specyficzny rodzaj kredek, w których skład wchodzi między innymi kreda. Pastele suche mogą być okrągłe lub kwadratowe. Ich zastosowanie daje niesamowite efekty. Są bardziej delikatne od klasycznych kredek, ale nie powinny być zbyt kruche. Pastele olejne mają zupełnie inny skład. Dzięki nim można miękko i gładko prowadzić rysunek. Kredki pastelowe sprawdzają się zarówno dla starszych, jak i młodszych dzieci.