Głośniki i słuchawki komputerowe

Wybór głośników jest bardzo duży. Wszystko zależy od naszych potrzeb. Możemy wybrać większe, stacjonarne głośniki do PC. Będą się wtedy najczęściej składały z trzech elementów. Dwa głośniki i subwoofer. Dzięki niemu lepiej odbieramy dźwięki, głównie basowe. Wybierając wersję przewodową, uzyskamy lepszą jakość dźwięku. W większych głośnikach zainstalowane są dodatkowe pokrętła. Oprócz zwiększania lub zmniejszania głośności możemy regulować inne ustawienia, na przykład tonów niskich. Najważniejsze ile możemy miejsca na nie przeznaczyć. Im większe, tym lepsza jakość dźwięku.

Wyświetlanie 1–48 z 133 wyników

Głośniki komputerowe w ofercie Alibiuro.pl

Ponoć lepszy dźwięk dają głośniki komputerowe w drewnianej obudowie. Może też tak być, że tylko bardzo dobre ucho wychwyci różnicę. Bez sensu też kupować bardzo duże głośniki do PC do małego pomieszczenia. Zależy też czy będziemy tylko słuchać muzyki. Inaczej wygląda sprawa z oglądaniem filmów. Do kina domowego będziemy potrzebować bardziej profesjonalnego zestawu. Z większą ilością elementów. Inny sprzęt może być potrzebny do gier. Wszystko zależy od wymagań.

Głośniki do komputera

Bezprzewodowe głośniki do komputera sprawdzą się, kiedy potrzebujemy się z głośnikami przemieszczać. Choć możemy stracić na jakości dźwięku. Z drugiej strony nie plączą się kable. Całość wygląda bardziej estetycznie. Łączymy się za pomocą Bluetooth lub sieci WiF-i. Przenośne, bezprzewodowe głośniki do komputera pozwolą nam korzystać w dowolnym miejscu. Wersja wodoodporna pozwoli się zrelaksować na plaży czy na basenie. Nie będzie im straszny deszcz.

Słuchawki do komputera – pracuj z ulubioną muzyką

Są dwa podstawowe rodzaje słuchawek. Pierwsze to słuchawki douszne do komputera. Jak nazwa wskazuje, wkładamy je do uszu. Zaletą jest ich mały rozmiar. Łatwo je schować, bo się składają. Zajmują też niewiele miejsca. Można je zmieścić w kieszeni. Jedyny minus do plączący się kabel. Drugi rodzaj to słuchawki nauszne do komputera. Często są dużo większe. Przykrywają całe ucho. Nie wypadają, co może irytować przy dousznej wersji. Można się łatwiej odizolować od otaczających dźwięków. Są komfortowe. Jednak mogą być za ciężkie. Na szczęście obecna technologia pozwala na użycie lekkich materiałów. Dzięki temu wielkość nie musi iść w parze z ciężarem. Przydaje się też wbudowany mikrofon. Szczególnie dla grających w gry. Można się wtedy porozumiewać z innymi graczami. Słuchawki mogą też zastąpić zestaw głośnomówiący.

Słuchawki bezprzewodowe do komputera

Kiedy irytuje nas wiecznie zaplątany kabel rozwiązaniem, będą bezprzewodowe słuchawki do komputera. Ułatwiają przemieszczanie w trakcie słuchania muzyki. Możemy spokojnie wędrować po całym domu, a muzyka gra. Jest to bardzo wygodne. Obecna technologia pozwala na słuchanie bez utraty jakości dźwięku. Minusem jest to, że takie słuchawki do PC trzeba ładować. Plusem jest ich mały rozmiar Wystarczy małe pudełeczko lub etui. Nie trzeba rozplątywać kabla. Słuchawki do laptopa w wersji bezprzewodowej są też dużych rozmiarów. Łączą się drogą radiową. Minusem jest oczywiście ograniczony dystans. Zaletą natomiast, to, że duże słuchawki nauszne do komputera nie ograniczają ruchów. Jeśli chcemy się położyć i posłuchać muzyki lepsze będą te mniejsze. Podobnie ze słuchawkami dla biegaczy. Nie mogą krępować ruchów. Powinny beć lekkie.

Głośniki i słuchawki komputerowe – Alibiuro.pl poleca

Rodzajów słuchawek i głośników jest duża ilość. Wybierając słuchawki do laptopa, zwracajmy uwagę nie tylko na cenę. Najważniejsza jest jakość. Zależy czy potrzebujemy ich do pracy, czy do rozrywki. Inaczej będzie też do gier. Słuchawki do PC do pracy powinny być lekkie i komfortowe. W pracy przy wysokim poziomie hałasu duże nauszne słuchawki sprawdzą się najlepiej. Natomiast głośniki komputerowe wybieramy, kierując się nie tylko ich mocą. Wyższa moc to niekoniecznie lepszy dźwięk. Pamiętajmy przede wszystkim o naszym słuchu. Zbyt długie i głośne słuchanie może uszkodzić słuch. Zanim włączymy głośniki komputerowe na pełną moc, pamiętajmy o tym.