Myszka komputerowa

Trudno sobie wyobrazić pracę przy komputerze bez myszy. Wprawdzie mamy teraz wiele możliwości obsługi sprzętu z ekranem dotykowym, jednak nie zawsze poradzimy sobie bez myszki. Myszki komputerowe dzielą się na przewodowe i bezprzewodowe, optyczne i laserowe. Wybór powinniśmy uzależnić od przeznaczenia myszki. Inny sprzęt będzie wymagany do gier, a inny do codziennej pracy w biurze czy w domu. Najbardziej znana i popularna jest myszka przewodowa. Lepiej sprawdzi się dla graczy, ponieważ sygnał się nie przerwie i bateria nie rozładuje. Myszka przewodowa jest najczęściej na złącze USB. Rzadko jeszcze możemy znaleźć z wejściem PS2. Warto również przy wyborze zwrócić uwagę na ergonomię. Mysz może nam się wizualnie podobać, ale okaże się, że źle się na niej pracuje i boli nadgarstek przy dłuższym użytkowaniu. Dlatego czasem lepiej zainwestować w droższy sprzęt, który znacznie dłużej nam posłuży.

Wyświetlanie 1–48 z 443 wyników

Mysz do komputera

Myszka powinna dobrze i wygodnie leżeć w dłoni. Dobrze, jeśli ma żłobienia na palce i ergonomicznie wyprofilowany kształt. Są dostępne z wysokim i niskim profilem. Dlatego lepiej wcześniej sprawdzić, który wariant będzie nam bardziej odpowiadać. Myszka przewodowa łączy się z komputerem za pomocą kabla najczęściej ze złączem USB. Kabel może przeszkadzać, ale gwarantuje za to pracę bez zakłóceń. Wybierając myszkę przewodową, będziemy mieć pewność, że bateria się nie wyczerpie w trakcie emocjonującej gry. Jeśli jednak nie przeszkadza nam wymiana baterii, wybierzmy wygodny wariant bez kabla, czyli myszkę bezprzewodową.

Mysz bezprzewodowa

Myszka bezprzewodowa jest coraz bardziej popularna. To duża wygoda, ponieważ nie potrzebujemy kabla, który zajmuje miejsce, plącze się i nie wygląda zbyt estetycznie. Minusem jest jedynie to, że do myszki bezprzewodowej potrzebujemy innego niż kabel zasilania. Jeśli nie przeszkadzają nam od czasu do czasu przerwy w pracy myszki na wymianę baterii, myszka bezprzewodowa będzie dobrym wyborem. Na szczęście zazwyczaj potrzebna jest tylko jedna sztuka. Możemy ją zastąpić akumulatorem. Wówczas eksploatacja wyjdzie taniej i bardziej ekologicznie. Zaletą myszki bezprzewodowej jest jej duży zasięg. Znacznie dłuższy niż w przypadku myszki przewodowej z kablem. Możemy nią operować nawet z kanapy, co w przypadku myszki przewodowej nie będzie osiągalne. Myszka bezprzewodowa łączy się z komputerem drogą radiową lub przez Bluetooth.

Myszki do komputera – sklep Alibiuro.pl

Zaletą myszki optycznej jest to, że działa na różnych powierzchniach. Radzi sobie dobrze zarówno na gładkiej, jak i chropowatej powierzchni. Jest do tego odporna na mechaniczne uszkodzenia. Sprawdzi się w zwykłej codziennej pracy w biurze i w domu. Laserowa mysz natomiast będzie dużo bardziej precyzyjna i czuła, ale za to droższa. Wymaga także dobrej podkładki, ponieważ nie zadziała na każdej powierzchni. Myszka laserowa ze względu na większą precyzję to dobry wybór dla graczy i grafików komputerowych. Takie myszki komputerowe są przeważnie dodatkowo wyposażone w dodatkowe klawisze funkcyjne. Przez to trudniej je czyścić. Myszki komputerowe optyczne łatwiej utrzymać w czystości, ponieważ są prostsze i mają mało dodatkowych elementów. Przekrój cenowy myszy jest bardzo duży. Najprostsze myszy kupimy za kilkadziesiąt złotych. Modele przeznaczone do gier kosztują nawet kilkaset złotych. W ofercie są zarówno myszy bezprzewodowe, jak i przewodowe, optyczne i laserowe. Do kompletu polecamy ergonomiczne podkładki pod mysz. Usprawnią naszą pracę i zadbają o zdrowy nadgarstek.