Klawiatura komputerowa

Wybór klawiatury przy tak szerokiej ofercie może być trudny. Najważniejsze zadać sobie pytanie. Czego potrzebujemy? Inną klawiaturę będzie potrzebować programista, gracz, czy osoba zajmująca się pisaniem. Są dostępne modele z niskim skokiem, czyli niskoprofilowe. Wtedy łatwiej się pisze, ponieważ szybko reagują na nacisk. Do tego wygodniej układa dłonie. Można wybrać model z podstawką na nadgarstki. Wszystko zależy od tego, do czego będziemy jej używać. Oraz jak długo.

Wyświetlanie 1–48 z 157 wyników

Klawiatura do komputera

Coraz rzadziej dostępne są klawiatury na dawniej popularne złącze PS2. Obecnie najczęściej z przewodowych klawiatur do komputera wybierane są na złącze USB. Ze względu na przeznaczenie można podzielić je na kilka rodzajów. Mamy do wyboru klasyczne, multimedialne, numeryczne, płaskie, membranowe, mechaniczne. Tradycyjna jest oczywiście najprostsza i najbardziej popularna. Nie posiada dodatkowych funkcji. Multimedialna będzie miała dodatkowe klawisze do odtwarzania muzyki. Niektóre mogą posiadać touchpad. Płaskie klawiatury komputerowe mają niski profil. Takie najczęściej są w laptopach i notebookach. Warto zwrócić uwagę na nadruki na przyciskach. W tanich modelach będą się ścierały.

Klawiatury komputerowe w ofercie Alibiuro.pl

Co wybrać klawiatury komputerowe przewodowe czy bezprzewodowe? Przy przewodowej nie będziemy potrzebować baterii ani akumulatorów. Nie będzie przerw w pracy. Będzie za to stabilnie pracować. Bez opóźnień i zaników sygnału. Bezprzewodowa klaiwatura za to pomaga uniknąć bałaganu na biurku. Nie potrzebujemy do niej kabli. Minusem jest, że potrzebujemy dodatkowego zasilania. Najczęściej stosuje się zwykłe baterie paluszki albo akumulatory. Łączy się z komputerem drogą radiową albo za pomocą modułu Bluetooth. Zdarza się też na podczerwień. Są także modele mobilne, przenośne. Do pracy w trudnych warunkach polecana będzie klaiwatura wodoodporna. Rozlany płyn wypływa na zewnątrz. Unikniemy kłopotliwego suszenia i przerwy w pracy. Są też odporne na kurz i pylenie. Klawisze wtedy są specjalnie osłonięte. Ważna jest możliwość wymiany klawiszy, jeśli się zniszczą.

Klawiatura – wybierz odpowiednią

Ważny w wyborze klawiatury komputerowej jest rodzaj klawiszy. Najczęściej spotykany to mechaniczny. Jest bardzo trwały i wytrzymały, ale może być głośny. Drugi to membranowy. Jest cichszy, tańszy i mniej waży. Jednak jest to mniej trwałe rozwiązanie. Może być jeszcze połączenie jednego mechanizmu z drugim. Najważniejsza jest wygoda pisania i ergonomia. Łatwiej pisze się przy niskim profilu. Do pisania nocnego przydadzą się podświetlane klawiatury komputerowe. Również dla graczy będzie to istotne. W niektórych można zmieniać kolory i natężenie światła. Ewentualnie podświetlać inaczej różne części. Oprócz tego klaiwatura dla graczy będzie solidniejsza i bardziej wytrzymała. Skonstruowana z lepszych materiałów. Odpornych na zniszczenie i ścieranie. Ważne też będzie rozmieszczenie klawiszy. Oczywiście istotna jest też ergonomia. Żeby dłonie i nadgarstki się nie męczyły. Pojawiają się dodatkowe klawisze skrótu. Przyciski można dowolnie zaprogramować. Przypisuje się do nich wybrane funkcje lub całe kombinacje przycisków. Niektóre klawisze mogą być większe niż w klasycznych modelach. Do specjalnej pracy z liczbami przyda się klawiatura numeryczna. Niewielkich rozmiarów, na osobnym kablu. Przy wyborze klawiatury warto wcześniej się rozejrzeć. Poczytać fora internetowe. Użytkownicy doradzą czego unikać. Dzięki temu nie wydamy pieniędzy na klawiaturę, z której nie będziemy zadowoleni.