Mleko dla noworodka

Jesteś tym, co jesz. Tę maksymę zna chyba każdy i zdajemy sobie doskonale sprawę z wagi, z jaką powinniśmy podchodzić do żywienia. Jeszcze bardziej istotnie jest karmienie małych dzieci od pierwszych dni ich życia. Zdarza się z różnych przyczyn, że mama po urodzeniu dziecka nie ma pokarmu lub nie może karmić piersią. Na szczęście dostępne jest mleko w proszku, które może zastąpić mleko mamy. Są różne rodzaje mleka dla noworodka, w zależności od etapu jego rozwoju. Mamy mleko, które podaje się od pierwszych dni życia oraz mleko stosowane po zakończeniu karmienia piersią. Wybór determinuje przede wszystkim wiek dziecka. Dostępne jest mleko w proszku różnych producentów, w rozmaitych opakowaniach o zróżnicowanej pojemności. Na opakowaniu powinna być udostępniona instrukcja i sposób użycia. W środku natomiast miarka, dzięki której odmierzymy właściwą porcję. Zdarza się niestety, że dziecko może mieć alergię. Wówczas trzeba ze szczególną dbałością dobrać specjalne mleko dla dziecka z nietolerancją na różne pokarmy.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 5

Kaszki dla niemowląt

Kiedy mleko dla dziecka przestaje wystarczać, warto dodać kaszki dla niemowlaka. Można zacząć je wprowadzać już od szóstego miesiąca. Kaszki dla dzieci są bardzo wartościowym posiłkiem. Zawierają minerały, błonnik, sporo składników odżywczych i witamin. Są różne rodzaje kaszki dla niemowląt. Na przykład z mlekiem lub bez mleka, zawierające gluten, bądź bezglutenowe, owocowe, zbożowe. Na pewno jest to danie sycące i dobre uzupełnienie do mlecznej diety. Podobnie kleik dla dziecka.

Żywność dla dzieci – sklep Alibiuro.pl

Żywność dla dzieci od pewnego wieku powinna być coraz bardziej urozmaicona. Od kaszki dla niemowlaka po kleiki, mleko, słoiczki z gotowymi daniami. Bardzo wartościowym posiłkiem jest także kleik dla dziecka z wodą. Jest łatwy w przygotowaniu i zawiera sporo witamin i minerałów. Do wyboru mamy różne rodzaje kleiku. Może być ryżowy lub kukurydzany. Kleik i grysik możemy także przygotować sami. Najważniejsze, żeby dziecko otrzymało odpowiednią ilość posiłku i był on bogaty w niezbędne dla jego rozwoju składniki.