Krzesełka do karmienia dla dzieci

Krzesełko do karmienia dziecka to niezbędny mebel, kiedy dziecko może już samodzielnie siedzieć i zaczyna jeść stałe pokarmy. Zabezpiecza malucha przed wypadnięciem i zapewnia bezpieczne siedzisko. Mama może nakarmić dziecko, a starszy malec może próbować poradzić sobie sam z posiłkiem. Zaletą krzesła do karmienia jest łatwość czyszczenia. Plastikowe elementy szybko umyjemy. Mebel przestawiamy w zależności od potrzeb. Blat może posłuży także do innych czynności jak na przykład rysowanie. Wymiary fotelika do karmienia dobieramy w zależności od wieku i wagi dziecka. Warto zainwestować w fotelik z możliwością regulacji. Wówczas mebel posłuży dłużej. Krzesełka dla dzieci do karmienia są z różnych materiałów. W ofercie znajdziemy całe z plastiku, z drewnianymi elementami lub drewniane krzesełka do karmienia. Ważne, by można było je łatwo złożyć, kiedy nie będzie używane. Istotnymi cechami jest stabilność i jeśli to możliwe, wymienność tacek. Zabrudzoną wkładamy do zmywarki, a zakładamy czystą, zapasową podkładkę. Siedzisko powinno być wygodne, a oparcie regulowane. Dobrze, gdyby miękka wkładka przy siedzisku była wykonana z materiału, który łatwo uprać.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 3

Krzesełka wielofunkcyjne dla dzieci

Jeśli maluch jeszcze samodzielnie nie siedzi, można zastanowić się nad zakupem wielofunkcyjnego krzesełka dla dzieci. Na rynku znajdziemy wersje dwa albo trzy w jednym. Fotelik może zastąpić kojec lub leżaczek, a nawet łóżeczko. Dostępne są także wersje krzesełka z dopinanym stolikiem. Przyda się, kiedy dziecko podrośnie i może służyć wówczas jako zwykłe krzesło. Bez względu na rodzaj mebla zwróćmy okazję na jego stabilność i bezpieczeństwo. Fotelik powinien mieć zainstalowane szelki, zapobiegające wydostaniu się dziecka ze środka lub zsunięcia się. Jednocześnie nie może blokować ruchów malucha. Podnóżek zapewni wygodne ułożenie i podparcie dla maleńkich stóp. Dodatkowo pomoże nauczyć malucha prawidłowo siedzieć. Nóżki, jeśli posiadają kółka, obowiązkowo zainstalowana musi być blokada. W przypadku wersji bez kółek antypoślizgowe zabezpieczenia. W kwestii bezpieczeństwa warto postawić na okrągłe krawędzie, które dodatkowo uchronią malucha przed ewentualnymi urazami. Przy wyborze bardzo istotna jest ilość miejsca, którą dysponujemy. Przypadku dużego mieszkania pole do popisu jest duże. Natomiast w mniejszym lokum starajmy się znaleźć taki mebel, który nie będzie zawadzał i łatwo można go złożyć. Sprawdźmy również, czy jest możliwość dosunięcia krzesła do karmienia do stołu. Jeśli maluch będzie bliżej rodziców przy posiłkach, nie będzie czuł się odizolowany.

Fotelik do karmienia – oferta Alibiuro.pl

W ofercie na rynku znajdziemy także składane przenośne foteliki. Idealnie sprawdzą się podczas podróży lub w mniejszych mieszkaniach. Zajmują bardzo mało miejsca i można je podpiąć do niemal każdego krzesła. Dobrym rozwiązaniem, może być wybór drewnianego krzesełka do karmienia dziecka. Można spróbować wpasować je do wystroju kuchni, tak by nie wyróżniało się zbyt mocno od innych mebli. Drewno wygląda bardziej elegancko niż plastik. Niestety takie rozwiązanie ma swoje wady. Części drewniane trudniej wyczyścić niż plastikowe. Są w ofercie modele, które mają na przykład tylko drewniane nogi, a siedzisko i blat z plastiku lub innych tworzyw. Przy wyborze zwróćmy uwagę na takie detale jak wykończenia, jakość drewna i oczywiście elementy zapewniające dziecku wygodę i bezpieczeństwo. Naturalnie istotną kwestią jest także funkcjonalność, możliwość regulacji i łatwość czyszczenia.