Kubek niekapek dla dziecka

Od momentu, kiedy dziecko może już samodzielnie utrzymać butelkę, z pewnością przydadzą się butelki niekapki. W późniejszym etapie wystarczy już dobry bidon dziecięcy. Jak właściwie wybrać kubki niekapki przy tak dużej ilości dostępnej na rynku? Oczywiście wygląd butelki niekapki jest bardzo ważny. Jeśli dziecko ma swoje ulubione zwierzątko lub postać z kreskówki, naturalnie sięgamy po motyw, który cieszy się sympatią naszej pociechy. Oprócz wyglądu ważniejsza jest jednak funkcjonalność, dobra jakość wykonania i bezpieczeństwo malucha. Każdy kubek niekapek powinien być wykonany z bezpiecznego materiału. Nie może zawierać szkodliwych tworzyw, dlatego sprawdźmy przed zakupem, z czego został wykonany. Drugą kwestią jest łatwość wyczyszczenia. Dobrze by było, gdyby kubki niekapki nadawały się do mycia w zmywarkach. Ogólną zasadą kubka niekapka jest, jak sama nazwa wskazuje uniknięcie wylania zawartości z naczynia. Trudno wymagać od półrocznego dziecka, a nawet kilkuletniego, takiej sprawności i motoryki, jaką ma dorosły. Dlatego często zdarzają się wypadki. Dziecko niechcący wylewa napój na siebie i miejsce, w którym w danym momencie przebywa. Malucha trzeba wymyć, przebrać i posprzątać otoczenie. Czasem to bardzo kłopotliwe. Jeśli czyszczenia wymaga tapicerka auta lub naszej ulubionej kanapy czy dywanu. Żeby zminimalizować szkody i oszczędzić czas na niepotrzebne czynności, możemy zakupić kupki i butelki niekapki.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 9

Kubki niekapki w naszej ofercie

Przy wyborze butelki niekapki oprócz wspomnianych wyżej kwestii, trzeba pamiętać o właściwym dobraniu naczynia do wieku dziecka. Inny kubek niekapek będzie dla półrocznych dzieci, a inny dla kilkuletnich starszych. W naszej ofercie znajdują się kubki i butelki niekapki 360 stopni, które nie mają standardowego ustnika, lecz możliwość picia bez względu na miejsce. Zabezpieczają zawartość przed wylaniem i mają wygodne uchwyty, które ułatwiają trzymanie naczynia w niewprawnych rączkach maluchów. Do wyboru jest kilka modeli niekapków z różną pojemnością w kilku wzorach i kolorach. Znajdziemy także niekapki wyposażone w słomkę zabezpieczoną obciążnikiem. Takie zabezpieczenie umożliwia użycie niekapka pod każdym kątem. Jeśli zależy nam na utrzymaniu temperatury napoju, wybierzmy termiczne kubki niekapki. W lecie napój nie będzie zbyt gorący, a zimą herbatka pozostanie ciepła nawet kilkanaście godzin. Takie rozwiązanie sprawdzi się podczas wycieczki lub w szkole, kiedy przerwa jest za krótka, a dziecko spragnione. Prócz butelki niekapki, warto zakupić także bidon dziecięcy.

Bidony dla dzieci

Dla kilkuletnich pociech przyda się bidon dziecięcy. To idealne rozwiązanie na wycieczce, spacerze, w szkole lub przedszkolu. Na rynku jest bardzo duży wybór bidonów dla dziecka. Na naszej stronie znajdziemy serię kolorowych bidonów z różnymi motywami zwierząt. Może być na przykład motyl, krówka lub lisek. Dzięki przeźroczystej obudowie widać, kiedy trzeba uzupełnić napój. Do wyboru mamy różne pojemności bidonów dziecięcych. Seria bidonów dla dziecka firmy Skip Hop ma na przykład trzysta pięćdziesiąt mililitrów. Zawiera także praktyczny pasek, który umożliwia przypięcie naczynia do wózka lub plecaka. Dodatkową zaletą bidonu dziecięcego jest specjalne wieczko uniemożliwiające przypadkowe wylanie zawartości. Bez względu na rodzaj wybranego naczynia do picia, pamiętajmy, aby był on wykonany z bezpiecznych dla dzieci materiałów i tworzyw. Dziecko ucząc się samodzielnego picia i trzymania, często będzie z nich korzystać.