Pojemniki na żywność dla dzieci i niemowląt

Karmienie naszych pociech bez względu na ich wiek jest bardzo ważną kwestią. Istotny jest również sposób, w jaki przechowujemy żywność przeznaczoną dla dzieci. Pojemniki i pudełka na jedzenie powinny być nie tylko funkcjonalne i przystosowane do wieku dziecka. Dodatkowo powinny mieć wymagane certyfikaty i spełniać normy bezpieczeństwa. Na rynku znajdziemy wiele różnych pojemników spożywczych do przechowywania żywności. Różnią się wielkością, kształtem, mogą zawierać wiele przegródek i dodatkowych możliwości. Proponujemy kilka rozwiązań, które mogą okazać się przydatne. Jednym z nich jest kubeczek, który ma pokrywkę ułatwiającą dzieciom do sięgania, jednocześnie zapobiega wysypywaniu się zawartości. Dzięki takiemu zastosowaniu zapobiegniemy bałaganowi, który może towarzyszyć podczas jedzenia. To idealne rozwiązanie do domu, podczas spaceru i w podróży. Szczególnie w samochodzie. Możemy bezpiecznie przekazać dziecku naczynie, bez obawy, że zawartość rozsypie się w samochodzie. Posiada specjalny uchwyt, który ułatwia małym rączkom trzymanie kubka i sięganie do jego zawartości.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 6

Pudełka do przechowywania żywności

Inne pojemniki spożywcze będą potrzebne do przechowywania jedzenia w lodówce, a inne do zabrania do szkoły lub na wycieczkę. Na każdym pojemniku plastikowym na żywność powinno znajdować się oznaczenie dotyczące pojemności, możliwości używania w mikrofalówce, zmywarce czy zamrażalniku. Kiedy pakujemy dziecku śniadanie, zwróćmy uwagę, czy pudełko na żywność jest wystarczających rozmiarów i ławo je otworzyć. Jednocześnie pudełko powinno zabezpieczać zawartość przed wydostaniem się na zewnątrz. Spośród różnych pojemników spożywczych możemy znaleźć gotowe zestawy, tak zwane lunchboxy. Na przykład torba zawierająca pudełko na śniadanie wraz z mniejszym pojemnikiem na dodatkowe przekąski. Jest bardzo pojemna i trzymająca temperaturę. Do tego można ją łatwo wyczyścić. Do takiej torby włożymy również napoje i drobne rzeczy osobiste. Oczywiście przydają się także kubki niekapki i bezpieczne plastikowe butelki do picia. Dodatkową zaletą pudełka w dziecięcej wersji, jest możliwość wybrania wzoru w ulubione motywy lub bohaterów z kreskówek.

Pojemniki plastikowe na żywność dla dzieci

Pudełka do przechowywania żywności przydają się zarówno w domu, jak i w podróży. Jednak wybierając się na wycieczkę czy dłuższy spacer, wybierzmy takie pudełka na żywność, które będą szczelne i zabezpieczą jedzenie, trzymając odpowiednią temperaturę. Znajdziemy obecnie tak szczelne pojemniki spożywcze, że nie wyleją się z nich napoje ani zupa. Zawierają w zestawie przegródki, pojemniczki na sosy, a nawet małe podręczne sztućce. Praktyczne także są zestawy pudełek w różnych wielkościach. Łatwiej j przechować, ponieważ zajmują mniej miejsca, gdy włożymy je jedno w drugie. Pojemniki spożywcze powinny spełniać wszystkie normy i nie zawierać szkodliwych dla dzieci materiałów i tworzyw. Jeśli dobrze wybierzemy, nie zniszczą się i będą nam oraz dzieciom długo służyć.