Rolki do terminali

Płatności bezgotówkowe stają się coraz bardziej popularne. Być może w przyszłości wyprą całkowicie gotówkę. Jest to bardzo wygodny sposób płatności. Wymaga jednak od sklepów i innych punktów sprzedaży posiadania terminala płatniczego. Aby taki terminal mógł być sprawnie obsługiwany, potrzebne są rolki termiczne do terminali płatniczych. Zapis na wydrukach pojawia się pod wpływem ciepła. Stąd też wzięła się nazwa rolek. Rolki wybiera się od wielkości i modelu urządzenia. Najprościej ją zmierzyć, jeśli nie jesteśmy pewni, jaką powinniśmy zastosować.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 18

Rolki do terminali płatniczych

Rolki termiczne do terminala płatniczego powinny być wykonane ze specjalnego białego papieru termoczułego o gramaturze około 55 g. Wadą papieru termicznego jest jego nietrwałość. Potrafi po jakimś czasie wyblaknąć i wydruk staje się nieczytelny. Dlatego niektórzy producenci dają gwarancję na swoje rolki. Wynosi ona pięć lub sześć lat na trwałość wydruku. Pojawiły się również rolki pozbawione szkodliwego bisfenolu.

Rolki termiczne do terminala płatniczego

W ofercie mamy do wyboru różne szerokości rolek. W zależności od posiadanego terminala trzeba wybrać odpowiednią szerokość i długość. Najwęższe mają dwadzieścia osiem milimetrów. Najszersze natomiast sto dziesięć. Długości również się różnią. Wynoszą na przykład sześć , dwadzieścia czy trzydzieści metrów. Rolki pakowane są przeważnie po dziesięć sztuk w zgrzewce. Warto zakupić od razu większą ilość, żeby zrobić sobie zapas.