Twoje pierwsze zakupy biurowe. Te 8 produktów po prostu musisz mieć!

Otwarcie własnego biura to wielkie wydarzenie! To, czy Twoja firma będzie sprawnie funkcjonować od samego początku swojej działalności, zależy wyłącznie od Ciebie. Aby tak się stało, powinieneś zaopatrzyć swoje biuro w kilka podstawowych sprzętów biurowych i artykułów papierniczych, które umożliwią Ci swobodną i efektywną pracę. Właśnie stajesz przed zadaniem stworzenia pierwszej listy zakupowej? Zastanawiasz się, bez czego Twoje biuro się nie obędzie? Możesz zaoszczędzić trochę czasu, wykorzystując niezbędnik, który znajdziesz poniżej. Sprawdzisz go?

Ergonomiczne i wygodne fotele do biura

Podstawą komfortowej pracy biurowej są odpowiednie krzesła komputerowe. To podstawowe narzędzie pracy Twojej i Twoich pracowników. Możliwość regulacji wysokości to absolutne minimum! Pozwoli dostosować krzesło do wysokości biurka i wzrostu użytkownika. Anatomicznie wyprofilowane oparcie oraz siedzisko sprawią, że praca biurowa stanie się znacznie przyjemniejsza. Jeżeli wybierzesz krzesło obrotowe z większymi możliwościami regulacji, Twoi pracownicy będą pracować jeszcze wydajniej! Zostało udowodnione naukowo, że komfort w miejscu pracy znacząco wpływa na efektywność wykonywania zadań, a meble biurowe wyraźnie go poprawiają.

Fotele do biurka

Drukarka i skaner

Trudno nam sobie wyobrazić biuro, które mogłoby funkcjonować bez drukarki! To urządzenie, którego używamy niemal codziennie. W niektórych firmach urządzenie wielofunkcyjne stanowi wręcz centrum biurowej przestrzeni, wokół której kręci się pracownicze życie. Na drukarce drukujemy wszystko – umowy, faktury, oferty handlowe i wiele innych. W dzisiejszych czasach, kiedy coraz częściej operujemy dokumentacją w wersji cyfrowej, niezbędnym urządzeniem okazuje się skaner. Na szczęście, coraz więcej urządzeń łączy te dwie funkcje, a nierzadko umożliwiają one także kopiowanie oraz faksowanie. Zastanów się nad tym, w jaki sposób będziesz wykorzystywał swoje urządzenie drukujące, ile osób będzie go używać i czy potrzebny Ci druk monochromatyczny, czy kolorowy. Odpowiadając na te pytania, dowiesz się, jakie urządzenie wybrać, aby wybrać najlepiej.

Urządzenia wielofunkcyjne

Funkcjonalna niszczarka

Jeżeli będziesz dużo drukował, z pewnością po pewnym czasie w Twoim biurze pojawi się dużo zbędnych wydruków, takich jak przedawnione oferty, błędnie wystawione faktury i tak dalej. Takie dokumenty często zawierają poufne dane, dlatego nie powinieneś wyrzucać ich bezpośrednio do kosza. Takie informacje należy odpowiednio chronić, dlatego niepotrzebną dokumentację powinieneś zniszczyć. Pomoże Ci w tym wydajna niszczarka, która potnie wszystkie niepotrzebne stronice na drobne paski lub ścinki. Zabezpiecz dane swojej firmy oraz Twoich klientów, używając niszczarki w swojej codziennej pracy.

Niszczarki biurowe

Papier ksero

Skoro na Twojej liście zakupów pojawiła się drukarka, koniecznie musisz na nią wpisać chociaż jedną ryzę papieru! To podstawowy artykuł biurowy, jednak jego wybór może nastręczyć pewnych problemów. Czy wiesz, że nie ma papieru uniwersalnego? Drukarki laserowe i atramentowe wykorzystują inną technikę i są inaczej zbudowane, dlatego też wymagają odpowiednich, dopasowanych materiałów eksploatacyjnych. Ważnym parametrem papieru jest także jego gramatura. Im większa, tym grubszy jest papier. Standardowa, najbardziej popularna gramatura papieru to 80g/m². Ryza takiego papieru powinna zawsze znajdować się w Twoim biurze – użyjesz go do codziennych wydruków. Papier o większej gramaturze i szczególnej gładkości wykorzystaj podczas wydruku materiałów reklamowych, które przedstawisz potencjalnym klientom. Pamiętaj jednak, żeby upewnić się, czy Twoja drukarka jest w stanie wydrukować coś na papierze o wyższej gramaturze. Użycie niewłaściwych arkuszy może skutkować zacięciem się kartki, a w najgorszym wypadku nawet uszkodzeniem Twojego urządzenia.

Papier kserograficzny

Długopisy i pióro wieczne

Papier już masz, drukarkę też, ale przecież pisanie ręczne wcale nie odeszło do lamusa! Twoja firma nie obędzie się bez garści porządnych długopisów. Każdy pracownik powinien mieć pod ręką chociaż jeden wygodny długopis, którym będzie mógł coś zanotować, zrobić listę zadań, czy też podpisać jakieś dokumenty. Pióro wieczne przyda się z kolei w trakcie biznesowych spotkać. Ekskluzywne pióro z pewnością wywrze wrażenie na Twoim kontrahencie. W końcu pióro w eleganckiej obudowie jest atrybutem prawdziwego biznesmena.

Pióra wieczne

Segregatory biurowe i półki na dokumenty

O porządku w biurze warto pomyśleć jak najszybciej! Zaopatrz się w odpowiednią ilość segregatorów, aby uniknąć niepotrzebnego bałaganu. Od samego początku swojej działalności segreguj i kataloguj swoje dokumenty, aby uniknąć problemów w późniejszym okresie. Systematyczne porządkowanie firmowych dokumentów z pewnością zaowocuje. Dzięki temu bez większego wysiłku odnajdziesz każdą potrzebną Ci fakturę czy umowę. Za kilka miesięcy na pewno pogratulujesz sobie sprytu i roztropności, kiedy bezbłędnie zlokalizujesz potrzebny Ci dokument w jednym z kolorowych segregatorów, stojących na Twojej półce.

Segregatory biurowe

Niezbędne środki czystości

Skoro już o porządku mowa, pamiętaj o zakupie odpowiednich środków czystości! W łazience powieś elegancki dozownik mydła oraz dozownik papieru. Kup zapas mydła o przyjemnym zapachu i nie martw się, że zabraknie go w najmniej odpowiednim momencie. Pamiętaj także o workach na śmieci! Im większa firma, tym więcej odpadów. Jeżeli los środowiska naturalnego leży Ci na sercu, możesz zacząć je segregować. Aby ułatwić sobie to zadanie, kup worki w różnych kolorach.

Środki czystości

Kawa, herbata i inne przyjemności

Pisaliśmy już wiele o pracy, jednak życie firmy to także udane przerwy! Aby uprzyjemnić sobie te momenty, zaopatrz się w odpowiedniej jakości kawę, herbatę i ciastka! Każdy z Twoich pracowników na pewno doceni fakt, że w trakcie pracy może napić się herbaty z ulubionego kubka lub pobudzić się małą czarną. Wysokiej jakości napoje docenią także Twoi goście! Podaj im dobrze przygotowane cappuccino lub espresso, a z pewnością w ich pamięci pozostanie pozytywne wspomnienie o Twojej firmie.

Dobra kawa Dobra herbata

Sam decydujesz, czego potrzebujesz

Oczywiście, wymienione przez nas produkty nie wyczerpują listy niezbędnych produktów. To podstawowe minimum, od którego powinieneś zacząć. Każda branża, a nawet każda firma ma swoją specyfikę. Z biegiem czasu zobaczysz, które artykuły biurowe są Ci niezbędnie potrzebne, a bez których możesz się obyć. Zrozumiesz potrzeby swoich pracowników, dojdziesz do konstruktywnych wniosków i ulepszysz swoją listę zakupów, dzięki czemu Twoje przedsiębiorstwo będzie pracować jeszcze wydajniej. Pamiętaj, że zakupy poprzez dobrze wyposażony sklep internetowy mogą przynieść Ci dużą oszczędność. Wybierając dostawcę, który może pochwalić się szerokim asortymentem, możesz zrobić kompleksowe zakupy, co sprawi, że za dostawę zapłacisz tylko raz, a przy większym zamówieniu będziesz mógł skorzystać z atrakcyjnego rabatu. Pamiętaj, że zakupy biurowe to nie tylko obowiązek. To także dobra zabawa! Korzystając z AliBiuro kupujesz łatwo, szybko i przyjemnie.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *