|

Rexel Auto+ 60X vs. HSM Shredstar X8 – porównanie najlepszych niszczarek biurowych

Wybór odpowiedniej niszczarki to nie lada wyzwanie. Każdy model ma swoje zalety i wady, a parametrów, które należy porównać jest naprawdę dużo. Wydajność, poziom bezpieczeństwa, cichość pracy, rozmiary… To wszytko może grać kluczową rolę podczas zakupu takiego urządzenia. Dziś porównujemy dwie fantastyczne niszczarki biurowe, zaprojektowane z myślą o małych i średnich firmach oraz osobach, które takiego urządzenia chcą używać w domu. Jakie są ich cechy charakterystyczne? Która z nich sprawdzi się lepiej w Twoim biurze? Sprawdź już teraz!

Rexel Auto+ 60X – najważniejsze cechy niszczarki do papieru

Niszczarka Rexel Auto+ 60X to absolutny hit sprzedażowy. Posiada bardzo praktyczny, automatyczny podajnik papieru, który umożliwia niszczenie nawet 60 arkuszy papieru jednocześnie. Zapewnia jeden z wyższych standardów bezpieczeństwa, określony normą P-3, co oznacza, że w pełni wystarcza do niszczenia dokumentów poufnych. Powierzone jej dokumenty tnie na ścinki wielkości 4 x 45 mm. Oprócz papieru, doskonale radzi sobie z niszczeniem zszywek i spinaczy biurowych. Posiada 15-litrowy pojemnik na ścinki i duże okienko inspekcyjne, które ułatwia kontrolę napełnienia kosza. Charakteryzuje się także bardzo eleganckim wzornictwem, co sprawia, że bardzo dobrze prezentuje się wśród innych urządzeń i mebli biurowych.

HSM Shredstar X8 – najważniejsze cechy niszczarki do dokumentów

Niszczarka biurowa HSM Shredstar X8 to bardzo zgrabne urządzenie, które potrafi zniszczyć niemal wszystko. Poradzi sobie zarówno z papierem, jak i spinaczami, zszywkami, kartami kredytowymi, a nawet… płytami CD i DVD. Do niszczenia tych ostatnich przeznaczony jest oddzielny mechanizm z wbudowanym dodatkowym pojemnikiem na ścinki. Niszczarka HSM Shredstar X8 zapewnia bezpieczeństwo na poziomie P-4, a więc sprawdzi się podczas niszczenia dokumentów szczególnie wrażliwych i poufnych. Posiada także fotokomórkę, która automatycznie włącza i wyłącza urządzenie, oszczędzając przy tym energię elektryczną. Wbudowany pojemnik na odpady zmieści nawet 18 litrów papierowych ścinek, a kompaktowa, foremna obudowa umożliwi Ci ustawienie jej w dowolnym miejscu w biurze.

Rexel Auto+ 60X

HSM Shredstar X8

Bezpieczeństwo

Rodzaj cięcia

Konfetti (4 x 45 mm)

Konfetti (4,5 x 30 mm)

Poziom bezpieczeństwa

P-3

P-4

Wydajność

Automatyczny podajnik

Ilość automatycznie niszczonych kartek

 • podajnik automatyczny – 60 arkuszy o gramaturze 80g/m2
 • podajnik ręczny – 5 arkuszy o gramaturze 80g/m2
 • podajnik ręczny – 8 arkuszy o gramaturze 80g/m2

Niszczone materiały

 • Papier
 • Spinacze biurowe
 • Zszywki
 • Karty kredytowe
 • Papier
 • Spinacze biurowe
 • Zszywki
 • Karty kredytowe
 • Płyty CD i DVD

Wymiary

Pojemność kosza na odpady

15 litrów

18 litrów

Rozmiary

350 x 295 x 430 mm

245 x 345 x 385 mm

Waga

9,88 kg

5 kg

Kolor

Czarny

Biały

Kup Teraz » Kup Teraz »

Rexel Auto+ 60X czy HSM Shredstar X8 – którą z nich wybrać?

Każde z tych dwóch urządzeń ma swoje zalety. Przewagą niszczarki Rexel Auto+ 60X jest przede wszystkim automatyczny podajnik, który w wyraźny sposób ułatwia pracę w biurze. Jak podaje producent, to rozwiązanie umożliwia zaoszczędzenie nawet 98% czasu, który poświęcasz na niszczenie dokumentów! Pozytywne opinie klientów skupiają się przede wszystkim na tej funkcjonalności. Podkreślają przede wszystkim to, jak praktycznym rozwiązaniem jest automatyczny podajnik, który w wyraźny sposób usprawnił funkcjonowanie ich firmy.

Niszczarka HSM Shredstar X8 to z kolei narzędzie, które zapewni Ci nieco wyższy poziom bezpieczeństwa oraz większe możliwości niszczenia. Oprócz obsługiwanych przez jej konkurenta papieru, zszywek, spinaczy i kart kredytowych, niszczy także płyty CD i DVD. Naszym klientom podoba się również to, że urządzenie HSM Shredstar X8 pracuje cicho i bardzo dobrze sprawdza się jako narzędzie pracy w przestrzeni współdzielonej.

Poznaj ostatecznego zwycięzcę!

Każda z prezentowanych niszczarek ma swoje wady i zalety. Choć cena obu z nich jest podobna, a jakość równie wysoka, trudno wskazać jednoznacznego zwycięzcę – to po prostu dwie różne niszczarki, dopasowane do zupełnie innego trybu pracy!

Niszczarka Rexel Auto+ 60X kusi automatycznym podajnikiem, który niezwykle nam się podoba i z pewnością przypadnie do gustu każdemu pracownikowi biurowemu. To rozwiązanie pozwala zaoszczędzić naprawdę dużo czasu. Urządzenie zostało wykonane z solidnych materiałów i wygląda bardzo profesjonalnie – jego design na pewno może się podobać.

Niszczarka HSM Shredstar X8 ma inne zalety. Ten model niszczarki jest mocniejszy i szybciej niszczy niewielkie ilości dokumentów. Jej olbrzymim plusem jest wielofunkcyjność, czyli możliwość niszczenia różnorodnych materiałów, w tym płyt CD i DVD oraz kart kredytowych. Warto zwrócić uwagę na poziom hałasu który generują obie niszczarki. Model HSM Shredstar X8 jest cichszy, co jest szczególnie ważne w popularnych dzisiaj przestrzeniach typu open space. Ze względu na tę różnorodność nie możemy wskazać jednej, najlepszej niszczarki, a jedynie zasugerować, że warto dobierać urządzenia biurowe do indywidualnych potrzeb każdej firmy.

Sprawdź ofertę niszczarek

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *