|

Pięć niezbędnych artykułów dla studenta

Właśnie napisałeś maturę i zastanawiasz się nad wyborem kierunku studiów? A może podjąłeś już decyzję i czekasz na rekrutację? Musisz wiedzieć, że studia to nie tylko życie towarzyskie i odsypianie nieprzespanych nocy na wykładach. Jeśli chcesz coś osiągnąć, powinieneś traktować naukę poważnie. Z pewnością pomogą Ci w tym nasze artykuły biurowe. Chcesz wiedzieć więcej? Zapraszamy do czytania!

Po pierwsze: długopis

Na pewno nikogo nie zdziwi fakt, że ten artykuł biurowy niezbędny jest nie tylko w szkole podstawowej czy średniej, ale również na studiach. Długopis pojawił się na rynku 72 lata temu! Jest więc przyrządem dość starym, jednak mimo to wciąż nie wychodzi z mody.

Większość studentów lubi mieć własnoręcznie stworzone materiały do nauki. Notatki na papierze nie zostały do końca wyparte przez te elektroniczne, pisane na urządzeniach mobilnych. Warto więc zaopatrzyć swój piórnik w co najmniej dwa długopisy. Tego typu artykuły biurowe lubią znikać w niewyjaśnionych okolicznościach, więc jeśli zainwestujesz w jeden, prawdopodobieństwo pozostania bez przyrządu do pisania znacznie wzrośnie. Warto również zaopatrzyć się w kolorowe długopisy. Dzięki nim łatwiej będzie Ci się uczyć. W końcu każdy lubi barwne, przejrzyste notatki.

Po drugie: zeszyt

Studenci nie są najlepsi w notowaniu. Większość z nich, troszcząc się o wagę swojej torby, nie kupuje oddzielnych zeszytów do poszczególnych przedmiotów – zupełnie wystarczy im jeden, w którym znajdą się notatki z całego semestru. W takiej sytuacji świetnie sprawdzają się kołonotatniki w różnych rozmiarach. Najbardziej popularne są A4 i A5. Niektóre z nich posiadają różne przekładki czy kieszonki na dodatkowe notatki, które bardzo ułatwiają zachowanie porządku. Możesz także pomyśleć o zakupie brulionu – będzie on równie dobrym rozwiązaniem. Takie artykuły biurowe są bardzo przydatne, a nawet niezbędne podczas nauki na sesję.

Po trzecie: skoroszyty lub segregatory

Niektórzy studenci, zamiast zeszytu, polecają zakup ryzy papieru. Poznaj różne sposoby robienia notatek, abyś później mógł wybrać ten, który najbardziej przypadnie Ci do gustu. Postawiłeś na wolne arkusze? Warto zainwestować w skoroszyt lub segregator. Są to bardzo praktyczne wyjścia, ponieważ dzięki nim nie pogubisz się we własnych kartkach. Porządek w notatkach jest bardzo ważny. Z chronologicznie ułożonych zapisanych arkuszy o wiele łatwiej będzie Ci się uczyć. Aby później nie musieć przejmować się bałaganem, dbaj o to od samego początku.

Jeśli już zdecydujesz się na segregator lub skoroszyt, czeka Cię kolejna decyzja: użyć koszulek na dokumenty czy dziurkacza? Pamiętaj – najważniejsze, żeby Tobie dobrze uczyło się z notatek. Zastanów się, która z opcji będzie wygodniejsza dla Ciebie. Polecamy skoroszyty z koszulkami, ponieważ są to artykuły lżejsze, tańsze i zajmują mniej miejsca, niż segregatory, dzięki czemu będziesz mógł mieć je ze sobą na każdym wykładzie. Z dziurkaczem natomiast trzeba obchodzić się ostrożnie, aby nie przedziurawić notatek w złym miejscu. Ostateczna decyzja należy do Ciebie!

Po czwarte: zakreślacze

Jesteś wzrokowcem? Dzięki temu artykułowi biurowemu możesz ułatwić sobie naukę w bardzo prosty sposób. Poza kolorowymi długopisami, warto kupić zakreślacze, które z pewnością przydadzą Ci się, gdy dostaniesz wydrukowane na papierze notatki, albo ksero książki i będziesz musiał wyciągnąć z nich najważniejsze informacje. Pomogą Ci także w zaznaczaniu istotnych fragmentów, które mogą pojawić się na kolokwium. Kup pojedynczy zakreślacz w ulubionym kolorze, albo cały komplet, a z pewnością nie pożałujesz!

Po piąte: karteczki samoprzylepne

Aby z nich korzystać, nie musisz posiadać tablicy korkowej. Kolorowe karteczki przylepisz także na lodówce, szafce czy w zeszycie. Są bardzo wygodne – zapisz na nich najważniejsze daty lub informacje, a dużo łatwiej będzie Ci je zapamiętać. Koniecznie umieść karteczki w dobrze widocznym miejscu – dzięki temu zapisane notatki wpadną do twojej głowy w bardzo szybkim tempie. Te artykuły biurowe mogą okazać się niezbędne, aby zapamiętać termin najbliższego testu czy tytuł książki, którą będziesz musiał przeczytać przed egzaminem. Przydadzą się również do nauki nowych słówek w obcych językach. Karteczki samoprzylepne są więc prostym sposobem nie tylko na ułatwienie sobie nauki, ale również przypomnienie o ważnych terminach.

Mamy nadzieję, że studia będą dla Ciebie bardzo owocnym okresem. Ucz się i dbaj o swoje notatki, nie zapominając przy tym o przyjemnościach. Powodzenia!

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *