Maseczki ochronne

W obecnych czasach jesteśmy zmuszeni do częstego używania maseczek. Już nie tylko stosowane są przez przedstawicieli konkretnych zawodów, ale jednakowo przez wszystkich. Spędzamy w nich nieraz wiele długich godzin. Dlatego bardzo ważny jest wybór odpowiedniej maseczki ochronnej na wirusy. Do wyboru mamy wiele możliwości. Są dostępne maseczki medyczne, jednorazowe lub maseczki ochronne wielorazowego użytku, maseczki ochronne z filtrem i wiele innych. Oprócz maseczek do ochrony twarzy możemy znaleźć w ofercie półmaski, przyłbice oraz półprzyłbice. Zupełnie inne będą potrzebne do codziennego użytku, a inne do pracy z niebezpiecznymi substancjami.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 12

Maseczki ochronne jednorazowe

Maseczki jednorazowe są najczęściej wykonane z bawełny. Występują przeważnie w kolorze niebieskim lub rzadziej białym. Często zbudowane są z trzech warstw i zakładane na uszy przez dwie gumki. Najczęściej pakowane są po dziesięć sztuk. Różni je od maseczki ochronnej wielokrotnego użytku przede wszystkim to, że można ich używać tylko przez kilka godzin. Potem należy je wyrzucić. Maseczki ochronne jednorazowe mają za to działanie antywirusowe i przeciwbakteryjne.

Maseczki ochronne wielorazowe

Jak wskazuje nazwa, maseczka wielorazowa może być użyta wielokrotnie. Pamiętajmy jednak, że po każdym użyciu należy ją wyprać. Pod warunkiem oczywiście, że jest wykonana z tkaniny, która się do tego nadaje. Często jest to połączenie mieszanki bawełny, poliestru i włókna węglowego. Kupując maseczki ochronne wielokrotnego użytku, zwróćmy uwagę czy umożliwiają swobodę podczas mówienia i są wygodne. Takie maski są droższe od jednorazowych. Dlatego warto zainwestować w model, który będzie jak najbardziej wygodny i komfortowy.

Maseczki ochronne wielorazowego użytku

Maseczki ochronne wielorazowe z filtrem są stosowane najczęściej w rolnictwie, budownictwie, przemyśle samochodowym. Są niezbędne podczas malowania, szlifowania, do obróbki metali i drewna. Najczęściej zakupimy je w formie półmaski z zaworami i filtrami wymiennymi. Maseczki ochronne wielorazowego użytku służą do pracy z niebezpiecznymi substancjami. Chronią przed szkodliwymi gazami i pyłami. Inne, ale równie przydatne będą filtrowane półmaski kopułkowe. Jest ich bardzo duży wybór. Można dobrać maseczkę ochronną z filtrem idealnie dopasowaną do twarzy, delikatną dla skóry, dającą poczucie komfortu. Ich zaletą jest to, że ograniczają parowanie okularów, co bywa zmorą przy użytkowaniu zwykłych maseczek. Niektóre maseczki ochronne wielorazowe z filtrem mają również właściwości antysmogowe.

Maseczki ochronne medyczne

To specyficzne maseczki, które mogą być stosowane na salach operacyjnych. Mają zapewnić bezpieczeństwo zarówno noszącym je lekarzom, jak i pacjentom. Są zazwyczaj stworzone z barierowej tkaniny. Maseczki ochronne na wirusy mają za zadanie zminimalizować ryzyko rozprzestrzeniania się chorób zakaźnych. Powinny być lekkie, wygodne w użytkowaniu i komfortowe. Przede wszystkim jednak maseczki ochronne medyczne mają za zadanie zapobiegać rozprzestrzenianiu się zarazków.

Maseczki ochronne bawełniane

Obecnie maseczki bawełniane ochronne są najczęściej stosowane do codziennego użytku. Są bardzo uniwersalne i wygodne, dlatego można je nosić przez dłuższy czas. Łatwo je wyprać i nie zajmują dużo miejsca. Ważne by maseczki bawełniane ochronne zapewniały swobodny przepływ powietrza i były wykonane z dobrej jakości bawełny. Dodatkową zaletą jest bardzo duży wybór wzorów i kolorów. Bawełniane maseczki nie tylko chronią, ale stają się stopniowo ozdobą. Alternatywą dla masek mogą być przyłbice. Podobno jednak nie chronią w takim samym stopniu jak maski. Maseczki ochronne na wirusy będą nam towarzyszyć jeszcze dłuższy czas.