Ruszt do grilla

Grillowanie w sezonie to niemal sport narodowy. Kiedy robi się ciepło i przesiadywanie na zewnątrz jest bardzo przyjemne, rozpoczyna się również pora na smażenie pysznych rzeczy. Któż nie lubi kiełbaski lub karkówki? Na grilla można wrzucić nie tylko mięso. Coraz częściej przyrządzane są warzywa, sery i ryby. Oczywiście oprócz głównego sprzętu potrzebne są niezbędne akcesoria jak siatki do grillowania, ruszty grillowe, szczypce do przewracania, tacki aluminiowe, węgiel lub brykiet, podpałka i wiele innych.

Wyświetlanie jednego wyniku

Stojaki i ruszty grillowe

W ofercie jest dużo rodzajów grilla. Oczywiście przede wszystkim różnią się wielkością, ceną i sposobem grzania. Mamy grille elektryczne, gazowe i węglowe. Wszystko zależy od tego, jaką przestrzenią na sprzęt dysponujemy i jakie ilości jedzenia chcemy przygotowywać na tym urządzeniu. Bez względu na to czy wybierzemy grilla gazowego, czy węglowego, bardzo ważne jest jego czyszczenie po każdym użyciu. Warto zakupić jednorazowe aluminiowe tacki, które można potem wyrzucić. Łatwiej będzie utrzymać grill w czystości.

Siatka do grilla

Bardzo przydatne do smażenia są siatki do grillowania. Można je zakupić w standardowych kształtach lub przystosowanych na przykład do ryby. Przydatne są specjalne szczypce do przewracania potraw albo widelec lub łopatka. Praktycznym rozwiązaniem, zwłaszcza podczas spotkań przy grillu w większym gronie są jednorazowe naczynia i sztućce. Lekkie, wygodne i bardzo szybko się je sprząta. Niekoniecznie muszą być plastikowe lub papierowe. Obecnie dostępne są jednorazowe naczynia z ekologicznych, naturalnych tworzyw.