Palisada ogrodowa

Płotki ogrodowe mają za zadanie oddzielić rośliny i kwiaty od trawnika. Dodatkowo mogą stanowić prawdziwą ozdobę ogrodu. Dostępne są palisady ogrodowe z różnych materiałów. Na przykład z naturalnych materiałów jak drewno lub sztucznych. Wykonane z tworzyw sztucznych, czyli najczęściej plastiku będą lekkie i mniej trwałe. Bardzo trwałe, solidne, ale za to ciężkie będą palisady betonowe. W przypadku palisady plastikowej zaletą będzie łatwy montaż i duży wybór wielkości i grubości palików. Zamiast płotków można zastosować obrzeża trawnikowe lub palisadę płaską.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 6

Palisada plastikowa

Niewątpliwie niewielka waga będzie zaletą tego rodzaju palisady. Podobnie jak łatwość zainstalowania jej w ogrodzie. Nie będzie z tym kłopotu, jeśli będziemy mieli potrzebę zmiany aranżacji w ogródku. Dostępne kolory to najczęściej różne odcienie brązu i zieleni. Występuje w różnych wielkościach i kształtach, ale w przypadku ogrodowej palisady plastikowej, zazwyczaj jest okrągły. Sprawdźmy przed zakupem czy produkt jest dobrej jakości i będzie odporny na zadrapania.

Płotki ogrodowe

Jeśli zależy nam na ekologicznych materiałach i nietypowym kolorze palisady, możemy wybrać drewniane płotki ogrodowe. Pomalujemy je sami na dowolny kolor. Wystarczy też położyć lakier, żeby był trwalszy i bardziej odporny. Płotek spełni funkcję odgrodzenia roślin od trawnika, dodatkowo ograniczając rozrost niepożądanych chwastów. Pomoże też uchronić rośliny przed psem, którego mocz jest dla nich szkodliwy. Żaden zwierzak domowy nie zadepcze nam już rabatek i długo, z pieczołowitością hodowanych roślin.

Obrzeża trawnikowe

Najprostszym i najtańszym sposobem ogrodzenia roślin są obrzeża trawnikowe. To bardzo elastyczny produkt i łatwo go dopasować odcinając pasującą nam ilość. Nie jest tak trwały, jak palisada, ale wodoodporny i zapobiegnie rozrastaniu się chwastów. Oddzieli również rośliny od trawnika. Obrzeże ogrodowe jest dostępne w różnych wysokościach. Najczęściej spotykane kolory to zielony i brązowy.