Skrzynia ogrodowa

Skrzynie ogrodowe oprócz swej praktycznej funkcji przechowywania, mogą też zdobić ogród. Wybór kolorów i wzorów nie jest mały i z pewnością skrzynię możemy zaaranżować w przestrzeni ogrodowej w taki sposób, by wyglądała ładnie i estetycznie. Oczywiście najważniejszy jest praktyczny aspekt jej posiadania. Służy do przechowywania rozmaitych rzeczy. Najczęściej są to koce, poduszki ogrodowe i siedziska, które możemy szybko zabezpieczyć przed deszczem. W skrzyni możemy trzymać narzędzia ogrodowe i akcesoria do grillowania. Najczęściej spotykane materiały, z których wytworzona jest skrzynia to plastik, czy tworzywa sztuczne, stal, rattan oraz drewno. Dostępne są także ławki ogrodowe ze schowkiem, pełniącym funkcje skrzyni. W ten sposób mamy zaoszczędzone sporo miejsca w ogrodzie lub na tarasie. Jeden mebel ma aż dwa zastosowania. Jednocześnie jako ława do siedzenia oraz schowek na różne ogrodowe akcesoria. Jeśli zależy nam na dobrym, ale i oszczędnym w cenie produkcie, dobrym wyborem będą skrzynie ogrodowe plastikowe. W ofercie znajdziemy skrzynie w różnych kształtach i pojemnościach.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 5

Kompostownik

Posiadając kompostownik, możemy w łatwy sposób pozbyć się organicznych resztek z kuchni. Będą to między innymi skorupki jajek, obierki, fusy z herbaty i kawy, stara ziemia z kwiatów doniczkowych, a nawet popiół z kominka. Nie można jednak wrzucać spleśniałych warzyw i owoców ani chleba. Do kompostownika wrzucimy także pozostałości z pielęgnacji w ogrodzie. Czyli dochodzą nam opadłe liście, gałęzie, chwasty, korę, uschnięte rośliny i skoszona trawa. Trzeba jednak pamiętać, że nie można kompostować liści z niektórych drzew. Tym sposobem nie tylko ograniczamy ilość wyrzucanych odpadów. Produkujemy dodatkowo naturalny nawóz, który posłuży hodowanym w ogrodzie roślinom. Wynika z tego, że posiadanie kompostownika przynosi same zalety. Na rynku mamy dostępne różnego rodzaju kompostowniki. Są otwarte, zamknięte albo obrotowe. Różnią się nie tylko pojemnością, ale także materiałem, z którego zostały wykonane. Możemy znaleźć na przykład kompostownik plastikowy, drewniany lub betonowy. Ceny kompostownika plastikowego to średnio około dwustu złotych. Istotne jest również właściwie dobrane miejsce i podłoże, na którym kompostownik powinien stać. Oczywiście ważna jest nasza wygoda, ale pamiętajmy także o sąsiadach. Zwłaszcza kiedy zamierzamy nabyć kompostownik o konstrukcji otwartej. Co jakiś czas trzeba zawartość wymieszać.

Skrzynie ogrodowe i kompostowniki w naszej ofercie

W ofercie znajdziemy różne rodzaje skrzyń o kompostowniki plastikowe. Najtańsze w ofercie będą skrzynie ogrodowe plastikowe. Dodatkową zaletą jest ich lekkość i dzięki temu łatwość w przenoszeniu. Solidniejsze i droższe są materiały z rattanu. Natomiast najdroższe będą z pewnością skrzynie stalowe czy drewniane, które ze względu na wagę trudniej będzie przemieszczać. Za to impregnowane drewno będzie wyglądać bardzo ładnie. Innym estetycznym materiałem może być imitujące drewno tworzywo, lekkie i odporne na zmienne warunki atmosferyczne. Dodatkową zaletą jest łatwe utrzymanie czystości i odporność na promienie UV. Plastikowy kompostownik możemy znaleźć w wersji jedno lub dwukomorowej. Wybór dostępnych wymiarów jest bardzo duży. Od pojemności około trzystu, do nawet tysiąca sześciuset litrów. Jeśli decydujemy się na kompostownik plastikowy, zwróćmy uwagę, z jakiego tworzywa sztucznego został wykonany. Powinien być trwały i dobrej jakości. W końcu to zakup na dłuższy czas.