Sprężone powietrze

Niemal wszyscy korzystamy ze sprzętu komputerowego. Używamy klawiatur, laptopów i innych urządzeń. Są miejsca, do których jest łatwy dostęp. Możemy je bez problemu wyczyścić i utrzymać higienę. Są jednak trudno dostępne miejsca, gdzie dostają się kurz i resztki jedzenia. Jak szybko i tanio wyczyścić sprzęt? Najlepiej bez udziału specjalisty. W takich przypadkach przydaje się sprężone powietrze w sprayu.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 12

Sprężone powietrze do komputera

Jest to sprężony, bezzapachowy gaz, który wydmuchuje pod ciśnieniem kurz i zanieczyszczenia. Jest bezpieczny i precyzyjny. Pomaga w tym cienka rurka. Ułatwia skierowanie strumienia gazu w dokładnie wymierzone miejsce.

Sprężone powietrze w sprayu

Sprężony gaz jest całkowicie bezpieczny dla sprzętu elektronicznego. Można go użyć do różnych urządzeń. Wyczyści drukarki, klawiatury, faksy, obudowy komputerowe, kserokopiarki. Szybko i oszczędnie usunie kurz i zanieczyszczenia z trudno dostępnych miejsc. W puszce umieszczony jest gaz, w którym ciśnienie jest większe od atmosferycznego. Przed użyciem powinno się wyłączyć urządzenie. Najlepiej czyścić laptopa na zewnątrz, żeby nie pobrudzić pomieszczenia kurzem. Nie można rozpylać gazu zbyt blisko. Trzeba utrzymać dystans. Przede wszystkim czyścimy wentylatory. To tam gromadzi się najwięcej kurzu i zanieczyszczeń. Najlepiej, żeby urządzenie nie było nagrzane. Lepiej je wyłączyć chwilę przed użyciem sprężonego gazu. Zbyt bliskie użycie gazu może uszkodzić elektronikę.

Sprężone powietrze do czyszczenia komputera

Sprężony gaz możemy kupić w różnej pojemności. Są dostępne małe pojemniki 200 ml. Największe mają 400 ml, a nawet 600 ml. Nie zawiera freonu ani innych gazów. Dzięki temu jest bezpieczny. Przyjazny dla warstwy ozonowej. W zależności od producenta są warianty z możliwością pracy w pozycji odwróconej o 180 stopni. Trzeba zwrócić uwagę czy dołączona jest rurka. To bardzo ważne. Pomaga ona precyzyjnie dotrzeć do trudno dostępnych miejsc. To najlepszy i ekonomiczny sposób na utrzymanie sprzętu elektronicznego w czystości.