Leitz iLam Home Office vs. Fellowes Saturn i3 – porównanie laminatorów

Laminator biurowy to urządzenie, które może rozwiązać wiele Twoich problemów. Czy kiedykolwiek zdarzyło Ci się zalać kawą bardzo ważne dokumenty? Twoje dziecko narysowało coś na firmowych aktach? A może masz pewien wydruk, którego używasz regularnie, przez co powoli się niszczy i wyciera? Ano właśnie! Możesz wydłużyć życie swoich wydruków, używając laminatora i pokrywając je warstwą folii laminacyjnej. Przyglądamy się dziś dwóm faworytom naszych klientów – laminatorowi Leitz iLam Home Office oraz laminatorowi Fellowes Saturn i3. Który z nich wygra ten pojedynek i znajdzie miejsce na Twoim biurku?

Laminator A4 iLam Home Office A4 Leitz – najważniejsze cechy

Laminator Leitz iLam Home Office A4 to urządzenie zaprojektowane z myślą o przedsiębiorstwach należących do grupy SOHO. Jest niewielki, lekki i łatwo go ustawić nawet w niewielkim, domowym biurze. Co więcej, występuje w bardzo ciekawych, metalizujących kolorach, co na pewno spodoba się osobom lubiącym wysokiej jakości design. Pasuje idealnie do innych artykułów i urządzeń biurowych z serii WOW, co umożliwia skompletowanie bardzo stylowego zestawu artykułów biurowych, który nie tylko ułatwi naszą pracę, ale także będzie piękną ozdobą naszego biurowego stanowiska. Występuje w czterech intrygujących odcieniach: niebieskim, zielonym, różowym oraz ciemnoszarym.

Eleganckie urządzenie biurowe i wysoka jakość wykonania

Trzeba jednak podkreślić, że laminator biurowy Leitz iLam Home Office to nie tylko wzornictwo. To także wysoka jakość i niezwykle wysoka żywotność. Urządzenie to zostało wyprodukowane z wysokogatunkowego tworzywa sztucznego. Bryła laminatora jest zwarta, solidna i bardzo wytrzymała. Co jednak najważniejsze, umożliwia szybkie i skuteczne laminowanie. Do nagrzania urządzenie potrzebuje 3 minut, aby w 60 sekund zalaminować całą kartkę A4. Działa szybko i sprawnie, umożliwiając laminację najpopularniejszymi foliami do laminacji o grubości od 75 do 125 mikronów. Urządzenie to ma kilka bardzo przydatnych funkcji. Kiedy urządzenie nagrzeje się do odpowiedniej temperatury, zasygnalizuje to dźwiękowo oraz świetlnie, a po 30 minutach braku aktywności wyłączy się automatycznie, obniżając tym samym koszty eksploatacji.

Laminator Saturn 3i A4 Fellowes – najważniejsze właściwości

Podobnie jak poprzednik, laminator Saturn 3i A4 marki Fellowes to urządzenie przeznaczone do laminacji dokumentów w formacie A4 lub mniejszym. Jest nieco większy niż laminator Leitz, ale przy tym bardzo stylowy i zgrabny. Półokrągła, srebrno-czarna, nieco połyskliwa obudowa z pewnością przypadnie do gustu tym, którzy cenią sobie klasyczną, biurową elegancję. Kolor laminatora Saturn 3i jest bardzo uniwersalny, dzięki czemu będzie pasował do każdego biurowego wnętrza, bez względu na to, jak zostało ono zaaranżowane. Jest trochę cięższy niż laminator marki Leitz, jednak dzięki wbudowanym uchwytom jego przenoszenie jest proste i przyjemne.

Bardzo szybkie działanie i funkcja laminowania na zimno

Laminator Fellowes Saturn 3i nagrzewa się wyjątkowo szybko! Już w 60 sekund jest gotowy do pracy. Umożliwia także laminację na zimno. Z podobną prędkością laminuje powierzone mu dokumenty. W minutę potrafi zalaminować około 30 centymetrów, czyli 1 kartkę A4. Te umiejętności, wraz z wbudowaną funkcją Auto Shut Off, która zapewnia automatyczne wyłączenie po 30 minutach bezczynności, sprawiają, że urządzenie to jest wysoko energooszczędne i znacząco redukuje pobór energii. Laminator Fellowes Saturn 3i z całą pewnością sprawdzi się w domu i w małych biurach, ale także w średnich przedsiębiorstwach, które od czasu do czasu potrzebują laminacji wysokiej jakości.

Laminator iLam Home Office A4 7368 Leitz

Laminator Saturn 3i A4 Fellowes

Podstawowe parametry

Format

A4

A4

Czas nagrzewania

3 minuty

60 sekund

Szybkość laminacji

30 cm w 60 sekund

30 cm w 60 sekund

Laminacja na zimno

Sygnał gotowości

dioda + sygnał dźwiękowy

dioda + sygnał dźwiękowy

Parametry laminowania

Obsługiwane grubości folii laminacyjnych

75 – 125 mikronów

80 – 125 mikronów

Maksymalna grubość laminowania

0,4 mm

0,5 mm

Możliwość laminacji zdjęć

Wymiary

Szerokość wejścia

235 mm

235 mm

Rozmiary

128 x 76 x 370

105 x 436 x 139

Waga

1,37 kg

2,25 kg

Dodatkowe informacje

Gwarancja

2 lata

2 lata

W oryginalnym pudełku znajdują się

gratisowy pakiet folii na start

gratisowy pakiet folii na start

Kup Teraz » Kup Teraz »

Jak wybrać właściwy laminator biurowy?

Jak możesz zobaczyć w powyższej tabeli, oba laminatory mają bardzo podobne parametry. Oba obsługują folie tej samej grubości, laminują ze zbliżoną prędkością, a także informują Cię o gotowości do pracy zarówno sygnałem dźwiękowym, jak i świetlnym. Dlatego też wyłonienie ostatecznego zwycięzcy okazuje się bardzo trudne, a właściwie niemal niemożliwe. W tym wypadku wybór pomiędzy laminatorem Leitz iLam Home Office, a laminatorem Fellowes Saturn 3i jest kwestią gustu. Tym, którzy cenią sobie przede wszystkim szybkość działania proponujemy wybór produktu marki Fellowes – jego wyraźną przewagą jest czas nagrzewania. Z kolei tym osobom, dla których ważne jest wzornictwo i aranżacja wnętrza, proponujemy wybór laminatora Leitz. Przed zakupem warto więc zastanowić się, który z tych dwóch aspektów jest dla Ciebie istotniejszy. Oba te urządzenia biurowe oferują laminację naprawdę wysokiej jakości, a opinie naszych klientów są w ich przypadku porównywalne, dlatego jesteśmy przekonani, że będziesz zadowolony bez względu na to, który z nich wybierzesz.

Sprawdź ofertę laminatorów

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *