Temperówka do kredek i ołówków

Temperówka do kredek to przedmiot niezbędny w wyprawce szkolnej każdego ucznia. Przydaje się jednak nie tylko w szkole. Na pewno znajdzie swoje zastosowanie w sekretariatach i biurach architektonicznych. Pośród strugaczek znajdziemy produkty małe, które zmieszczą się w każdym piórniku. A także większe z pojemniczkami na wiórki. Do wyboru w ofercie znajdzie się również temperówka automatyczna. Istotny jest materiał, z którego wykonana jest strugaczka do kredek. Zwykle wykonane są z plastiku lub metalu. Najważniejsze są jednak ostrza. Powinny być wysokiej jakości, żeby nie stępiły się zbyt szybko. Temperówka elektryczna może mieć wymienne ostrza.

Strugaczka – sklep Alibiuro.pl

Strugaczki często wyposażone są w pojemniczki na wiórki. Jest to bardzo przydatna funkcja, ponieważ nie zawsze pod ręką mamy kosz na śmieci. Najlepiej, kiedy jest duży i pakowny. Przydaje się, zwłaszcza gdy używamy go na miejscu. Do piórnika sprawdzi się lepiej mniejsza strugaczka do kredek. Dobrze, jeśli produkt jest wykonany z przeźroczystego plastiku. Wówczas widzimy, kiedy powinniśmy pojemniczek opróżnić. Strugaczka elektryczna z logicznych względów zawsze będzie wyposażona w pojemniczek. Niektóre temperówki mają dwa otwory do ostrzenia kredek i ołówków o różnych grubościach. Temperówki na baterie również bywają wyposażone w dwa otwory.

Wyświetlanie 1–48 z 149 wyników

Temperówki i strugaczki w naszej ofercie

Elektryczna temperówka powinna posiadać stabilną podstawę. Będziemy wtedy mogli zatemperować ołówek jedną ręką. Elektryczna strugaczka może wymagać baterii lub zasilacza. Powinna zawierać duży pojemniczek na wiórki. Temperówka automatyczna zazwyczaj bardzo dokładnie i precyzyjnie struga. Ostrza nie łamią grafitów. Niektóre modele elektrycznej temperówki mają specjalną funkcję usuwania złamanych końcówek. Elektryczna strugaczka również może mieć dwa otwory na różnej grubości kredki. Zarówno standardowe, jak i duże trójkątne. Zasilana jest dwiema lub czterema bateriami. Temperówka automatyczna nie zawsze wymaga zasilania bateryjnego.