Linijki w ofercie Alibiuro.pl

Linijka to jeden z podstawowych i niezbędnych artykułów w wyprawce szkolnej ucznia. Przydaje się również w pracowniach architektonicznych, sekretariatach i biurach. Wydawałoby się, że jej wybór jest prosty. Pamiętajmy jednak o kilku kwestiach, aby służyła nam lub naszemu dziecku jak najdłużej. Ważne, aby produkt był wykonany z dobrej jakości najlepiej przeźroczystego materiału. Dzięki temu będzie giętki i odporny na złamania. Najczęściej jest to plastik lub pleksi. Niektóre są wyposażone w otwór do zawieszania.

Linijka szkolna

Podziałki powinny być wyraźne i nieścieralne. Aby uzyskać precyzyjne kreślenie, linijki powinny mieć podcięte brzegi. Do wyboru są artykuły z różną długością. Od około szesnastu centymetrów do pięćdziesięciu. Linijki szkolne można również zakupić w gotowych zestawach geometrycznych z ekierkami i innymi przyborami przydatnymi na lekcjach matematyki.

Wyświetlanie 1–48 z 83 wyników

Linijka zawsze pod ręką

Do zadań specjalnych służą linijki wykonane z aluminium. W tej wersji znajdziemy dłuższe, bo nawet mające półtora metra artykuły. Przede wszystkim są odporne na złamania i odkształcenia. Niektóre posiadają specjalne uchwyty, które ułatwiają odrywanie fragmentów kartki. Ze względu na materiał są jednak nieprzeźroczyste, co niekoniecznie musi nam odpowiadać. Dodatkową zaletą jest antypoślizgowa wkładka, która uniemożliwia przesuwanie się linijki. Niestety cena produktów wykonanych z aluminium również będzie wyższa. Oprócz plastiku i aluminium znajdziemy również linijki wykonane z drewna.