Cyrkiel szkolny

Cyrkiel szkolny to jeden z podstawowych przyborów szkolnych, którego nie może zabraknąć w wyprawce ucznia. Wybór powinien być prosty. Powinniśmy jednak zwrócić uwagę na kilka szczegółów. Przede wszystkim, z jakiego materiału jest zrobiony. Trwalsze i solidniejsze będą wykonane z metalu. Bez względu czy ma to być cyrkiel techniczny, czy szkolny powinien mieć ergonomiczny uchwyt ułatwiający kreślenie oraz solidną konstrukcję.

Cyrkiel techniczny

Cyrkiel będzie potrzebny nie tylko w szkole. Są różne rodzaje cyrkli, w zależności od przeznaczenia. Są zwykłe szkolne, zerowe, drążkowe oraz eliptyczne. Oczywiście te zaawansowane są stosowane przede wszystkim w biurach architektonicznych lub warsztatach stolarskich. Najbardziej popularny szkolny przeważnie ma wymienny rysik lub specjalny uchwyt, w którym mocujemy ołówek. Jest bardzo prosty w użyciu i lekki, co bardzo ułatwia pracę dzieciom. Na początek, na pierwsze lekcje geometrii powinien być wystarczający. Dla zaawansowanych użytkowników lepiej sprawdzi się cyrkiel techniczny.

Wyświetlanie 1–48 z 67 wyników

Cyrkiel w ofercie Alibiuro

Najlepiej zakupić od razu cały zestaw zapakowany w plastikowe pudełko. Będzie ono odporne na pęknięcia. Zapobiegnie dodatkowo zagubieniu drobnych elementów niezbędnych do kreślenia. Przeważnie w zestawie mamy dodatkowy zapas grafitów, przedłużacze i zapasowe uchwyty. Ważne, by ostrze było zabezpieczone, żeby dzieci nie zrobiły sobie krzywdy. Niektóre zestawy zawierają specjalną nakładkę na igłę, która chroni przed skaleczeniem. Przydaje się również blokada ramion, kiedy ustawimy cyrkiel we właściwej pozycji.