Kalkulator biurowy

Kalkulatory biurowe to urządzenia służące do szybkich obliczeń. W ofercie znajdziemy proste modele z podstawowymi funkcjami lub bardziej zaawansowane. Przede wszystkim zastanówmy się, czy potrzebujemy duży sprzęt, który zajmie dużo miejsca. Jak często będziemy go używać? Czy zależy nam na ekologii? Jeśli tak, warto wybrać urządzenie ekologiczne. Posiada zasilanie słoneczne. Dzięki temu nie trzeba używać baterii. Ekologiczne urządzenia mają obudowy częściowo wykonane z materiałów z recyklingu.

Wyświetlanie 1–48 z 64 wyników

Kalkulator biurowy do szybkich obliczeń

Do wyboru mamy między innymi modele z różną ilością wyświetlanych znaków. Od tego często zależy wielkość urządzenia. To istotne dla osób ze słabszym wzrokiem. Większe modele będą mieć też duże przyciski. Może też być uchylny wyświetlacz. Najczęstsze funkcje to procenty, dodatkowa pamięć, pierwiastki. Dodatkowo może mieć możliwość obliczania podatków, sumy końcowej i marży oraz korektę. Modele różnią się także ilością miejsc po przecinku.

Kalkulatory biurowe – tanie i solidne

Kalkulatory biurowe to zazwyczaj niedrogie urządzenia. Szczególnie w eksploatacji. Zwłaszcza kiedy są na baterie słoneczne. Wybierając model, warto postawić na sprawdzone marki. Najbardziej znane to Casio i Citizen. Mają gwarancję i będą długo służyły. Jeśli potrzebujemy sprzęt do trudniejszych obliczeń, trzeba zastanowić się nad zakupem urządzenia naukowego. Będzie mieć znacznie więcej funkcji i możliwości obliczeń. Wiąże się to niestety z wyższą ceną.