Kategorie
Cena (zł)
Filtruj producentów
Filtruj dostępność
Filtruj promocje
Seria
Kompatybilność

Plecak na laptopa

Jak ochronić swój kosztowny sprzęt elektroniczny przed uszkodzeniem? Zwłaszcza kiedy często się przemieszczamy lub podróżujemy. Kiedy zabieramy ze sobą co dzień notebooka do szkoły albo do pracy. Kiedy przemieszczamy się komunikacją miejską. Co wtedy wybrać torbę, czy plecak?

Kategoria: Plecak na laptopa

Plecak na laptopa

Jak ochronić swój kosztowny sprzęt elektroniczny przed uszkodzeniem? Zwłaszcza kiedy często się przemieszczamy lub podróżujemy. Kiedy zabieramy ze sobą co dzień notebooka do szkoły albo do pracy. Kiedy przemieszczamy się komunikacją miejską. Co wtedy wybrać torbę, czy plecak?

Wyświetlanie 1–16 z 38 wyników

Plecaki na laptopa – sklep Alibiuro.pl

Plecak z miejscem na laptopa daje nam dużą swobodę ruchów. Możemy mieć swobodne obie ręce. Nie blokuje nam ruchów. To się bardzo przydaje w podróży. To dodatkowa korzyść dla naszego kręgosłupa. Ciężar się rozkłada równomiernie i można dłużej ten ciężar nosić. Plecak lepiej sprawdzi się, kiedy przemieszczamy się na rowerze. Torba mogłaby wypaść z koszyka. Plecak z kieszenią na laptopa polecany jest dla lubiących swobodę i luźny styl. Jest też na pewno bardziej pakowny i pojemny. Minusem będzie mniejszy wybór modeli dla małych formatów notebooków. Pamiętajmy, żeby wybrać nieprzemakalny materiał. Zabezpieczenie kieszeni na notebooka będzie chroniło przed wstrząsami. Zwłaszcza podczas jazdy na rowerze. Plecak będzie też lepszy od torby ze względu na większą pojemność. Zapakujemy do niego więcej rzeczy niż do torby.

Plecaki na laptopa – damskie oraz męskie

Plecak damski na laptopa w przeciwieństwie do toreb ma ten minus, że dla kobiet może być mniejszy wybór wzorów i kolorów. Na pewno jednak coś się znajdzie. Znajdziemy model, który uwidoczni nasz styl. Wadą na pewno będzie brak elegancji. Jeśli wybieramy się na spotkanie biznesowe, plecak się nie sprawdzi. Niezbyt pasuje do garsonki i szpilek. Na pewno będzie większy wybór wśród plecaków młodzieżowych i dla graczy. W przypadku plecaka dominującą cechą jest wygoda. Plecak na laptopa męski będzie miał dyskretne i stonowane kolory. Dominują czarne i szarości. Dodatkowa zaleta plecaka z przegrodą na laptopa to jego pionowy układ. Dla notebooków lepsze jest przenoszenie w pozycji pionowej. Z materiałów możemy znaleźć plecaki nylonowe, skórzane i z poliestru. Są także ze specjalnego nylonu balistycznego. Ważne, aby plecak sam w sobie był lekki. Pamiętajmy, że doładujemy go jeszcze sprzętem. Sprawdźmy, czy dobrze dopasowuje się do pleców. Czy jest odpowiednio usztywniony z tyłu? Tył powinien zapewnić przepływ powietrza dla pleców. Usztywnienie jest ważne, by nic nie wbijało nam się w plecy. Sprawdźmy też jakość uchwytów i zamków. Jeśli potrzebujemy dodatkowego zabezpieczenia, warto zakupić zamek szyfrowy. Wtedy będziemy pewni, że nasz notebook jest bezpieczny. Wystarczy też zwykła kłódka do blokady suwaków zamków.

Pojemny i ergonomiczny plecak na laptopa

Plecak z przegrodą na laptopa może też pomieścić więcej rzeczy. Specjalna przegroda na notebooka powinna być bardziej usztywniona i zabezpieczona. Do pozostałych kieszeni schowamy inne akcesoria komputerowe. Zmieści się kabel, zasilacz, myszka, telefon. Niektóre modele są wodoodporne. Ta cecha bardzo przyda się dla jeżdżących na rowerze. Bardzo ważny jest materiał, z którego jest uszyty. Plecak z miejscem na laptopa powinien być solidny i wytrzymały. Polecany jest nylon balistyczny. To gruby materiał stosowany w kamizelkach kuloodpornych. Posiadając taki plecak, będziemy się z pewnością czuć bezpieczniej. Bardzo istotne są amortyzujące paski naramienne. Powinny zawierać miękkie wkładki, żeby zapobiec wpijaniu się w ramiona. Chodzi o to, by zmniejszyć napięcie i zmęczenie ramion i szyi. Oczywiście ważna jest możliwość regulacji szelek. Plecak z kieszenią na laptopa powinien mieć stabilnie utrzymywać się w pozycji stojącej, kiedy postawimy go na podłodze.