Herbata do biura

Zwyczaj picia tego aromatycznego napoju przyszedł do nas ze wschodu. W zależności od miejsca pije się ją w różnej formie i rodzaju. Są też kultywowane rytuały związane z piciem herbaty. Sposobów parzenia jest pewnie tyle ile rodzajów tego aromatycznego napoju. Znakomicie rozgrzewa zimą i chłodzi latem. W zależności od odmiany może mieć zdrowotne właściwości. Przede wszystkim wspomaga trawienie. Podstawowy podział to herbaty czarne, zielone i owocowe. Oczywiście są również odmiany białe i czerwone. Nie możemy zapomnieć także o ziołowych. Odmian i smaków jest tak wiele, że z pewnością znajdziemy odmianę idealną dla nas.

Herbata w Twoim biurze

Najpopularniejsza forma herbaty czarnej w biurze to torebki. Jest bardzo prosta i wygodna w użyciu. Zwłaszcza przy pracy w pośpiechu, gdzie na rytuały i ceremonie nie mamy już czasu. Żeby było bardziej higienicznie, możemy zakupić torebki pakowane osobno w saszetkach lub kopertach. Są bardzo popularne w hotelach i restauracjach, gdzie goście często obsługują się sami.

Wyświetlanie 1–48 z 117 wyników

Herbata czarna

Oprócz torebek i saszetek herbatę czarną znajdziemy granulowaną i liściastą. Jest na pewno bardziej aromatyczna i mocniejsza. Jedną z bardziej popularnych odmian jest earl grey o niepowtarzalnym smaku i cytrynowej nucie. Jej nazwa pochodzi od nazwiska premiera Wielkiej Brytanii. Dla tradycjonalistów zostaje klasyczna wersja, z dodatkiem mleka lub cukru. Znakomicie rozgrzewa napój podany z cytryną, pomarańczą i świeżym imbirem.

Herbata zielona

Różni się od czarnej tym, że liście nie są poddane fermentacji i zachowują bardzo cenne substancje. Dlatego herbatę zieloną uznaje się za bardzo zdrową i bogatą w mikroelementy. Wspomaga odchudzanie i wypłukiwanie toksyn z organizmu. Zawiera antyoksydanty, które spowalniają starzenie się organizmu. Żeby nie była gorzka w smaku, należy ją zalać troszkę ostudzoną wodą, ale nie wrzątkiem. Jest dużo mieszanek zielonych herbat. Możemy znaleźć w ofercie mieszankę cytrynową, z opuncją, imbirem lub aromatem pomarańczy.

Herbata owocowa

Herbata owocowa zawiera wysuszone kawałki owoców i również ma właściwości zdrowotne. Sprawdźmy wcześniej, czy nie zawiera słodzików i substancji, które niekoniecznie będą dla nas zdrowe. Zaletą tej odmiany będzie bardzo szeroki wybór i walory smakowe. Mamy do wyboru smaki owoców leśnych, malin, truskawki, wiśni, czarnej porzeczki, dzikiej róży. Dostępne są również mieszanki kilku owoców. Na przykład dzika róża z hibiskusem albo żurawina z maliną. Herbata owocowa sprawdzi się szczególnie zimą ze względu na rozgrzewające właściwości.